Jump to content

Daudio hibrid


Daudio

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 200
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa izgleda i vise nego dobro?

(treba imati u vidu da je trafo u funkciji prenosa random nepravilnih signala a ne puls pravilnih signala generatora...)

pa jesi mu barem postavio opterecenje kao sto ce biti u uredjaju?

Cgk pretpostavljam nekoliko pF ili koji je vec ulazni stepen i sa cim

i Rin prema masi?

Ako imas dvokanalni osciloskop mozes probati da izmeris one figurice sto lice na Lesanzoove figure

korisno je pri testiranjima vecih p-p nivoa...

ovde je kljucna rec 50oma Zout. A za visoke F koje si testirao verovatno je signal dovodjem koaksijalnim kablom

koji je tipicno oko 70-100pF/1m i to se pojavljuje na primaru a na sekudaru takodje ali sa kvadratom prenosa...

Tako da vec imas dosta komponenata, vise od 2 koje cine opciono kompenzaciono kolo.

Pretpostavljam da ce i nesto sto dolazi ispred trafoa da ima slicnu vrednost impedance generatora?

...

Ma nema tu sta vise treba pustiti da se poslusa.

U principu sve zavisi od transfera harmonickog sadrzaja

cheers

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зоки,

ја сам ти више мајстор по интуицији него по инструментима.

Немам ти ја ни сигнал генерато ни осцилоскоп,загледам се у небо,мало сањам,мало медитирам....

Шалим се,не замери.

Украо сам Слоби мало времена,које опет нисам искористио због обавеза око клинца.

Мерио сам без икаквих оптертећења,нисам имао чак времена ни да пробам друге трансформационе односе....

Ово је било чисто да се види колико може да пренесе.

Са синусоидом је савршено,нема помераја фазе по опсегу 50Хз-40кхз(испод 50 нисмо могли да подесимо базу осцилоскопа),

једино пад од 3 дб на оној рупи око 12кхз.

Пробаћу ових дана да завршим други комад и да то имплементирам у већ урађени преамп те онда да га премерим у реалним условима.

 

Слушно,нисам приметио ништа да боде уши,колико је уопште меродавно слушати само један канал.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mora imati opterecenje da bi iole imao sanse da bude linearan

Слажем се,

у току мерења смо ставили на секундар пот 100к и прошетали га од мин до мах-није било разлике те смо га скинули

Пад на 12к ми говори да је то до самог гвожђа и његове резонансе,јер и са предходним мотањем је четвртка на 10к била катастрофална,

слика из  #21

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to bi trebalo da nestane ako se trafo izoluje oklopom

a probaj da izmeris i sa otkacenim uzemljenjem na generatoru i na osciloskopu?

takodje mozda je i zbog minimalnig ne-poklapanja jezgara, napasuj ih bas dobro

mada ne verujem da je zbog samog trafoa uopste

jer da jeste taj opseg bi bio mnogo siri i pojavilo bi se na mozda i na nekoj gore dekadi...

to je nesto izvan trafoa najverovatnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to bi trebalo da nestane ako se trafo izoluje oklopom

a probaj da izmeris i sa otkacenim uzemljenjem na generatoru i na osciloskopu?

takodje mozda je i zbog minimalnig ne-poklapanja jezgara, napasuj ih bas dobro

mada ne verujem da je zbog samog trafoa uopste

jer da jeste taj opseg bi bio mnogo siri i pojavilo bi se na mozda i na nekoj gore dekadi...

to je nesto izvan trafoa najverovatnije

Језгру се не може прићи,јер је цело у намотајима,стегнуто је до краја,

кад се прилази фреквенцијом близу тог пада чује се буквално тих 12-так килохерца при напону 20В,

може бити да навоји проосцилују те зато мислим залити то воском,

иначе тај пад се појављује и негде после 40кхз,али обзиром да ме није затангирао нисам обратио пажњу на њега.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мало се мота,мало се размишља а мало се јављају и привиђења услед гледања у жицу.

Гледам оне фотке сигнала и у очи ми запада правилна четвртка са примара,

што ме наводи на закључак да је трафо савршено намотан,а оне брљотине у секундару су очигледно последица неадекватног оптерећења.

Из досадашњег искуства,кад нешто није било лепо намотано,лош је био и сигнал у примару,јер се секундар пресликава и на примар и обратно...

И тако услед серије привиђења коначно се упалила сијалица за оно што ми је било пред очима а никако нисам успевао да видим нити да чујем Сипија кад ми је говорио.

Излазни степен је један бафер,а за бафер се зна да је прилагодни степен великој импеданси и  малог терета.

Закључак је да немам разлога за нервирање,јер ће управо излазни степен растеретити секундаре и довести трафо у оптимални режим рада.

Остало је још неких 8000 навоја....

а остао је и ТВЦ да се смота....

а иде и Нова година :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Закључак је да немам разлога за нервирање,јер ће управо излазни степен растеретити секундаре и довести трафо у оптимални режим рада.

A čekao sam kada će ti se upaliti lampica... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A čekao sam kada će ti se upaliti lampica... ../../public/style_emoticons/default/wink.png

Види,кад моташ трафо,једним оком гледаш клинца шта ради,другим у жицу,

једна рука држи жицу,другом моташ и у трену хваташ селотеп да залепиш навоје,јер мораш да скачеш за клинцем,

а жена се унервозила јер јој 8 дана на столу стоји моталица и гомила жице,

У међувремену  на вратима ти се појави Гагица а ти мислиш да си од гледања у жицу утриповао да ти се указао Исус,

попијеш шаку смирујућих таблета јер те дискус хернија подсећа да ниси више млад....

 

Онда се не поставља питање када ћеш нешто сконтати,него да ли ћеш уопште сконтати. :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mucen Isus, sa kakvima se poredi...bog da prosti  :icon9:

У међувремену  на вратима ти се појави Гагица а ти мислиш да си од гледања у жицу утриповао да ти се указао Исус
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se niko ne uvredi, ja jedino kao problem vidim "на вратима ти се појави Гагица" ... :buehehe:

 

Elem, veruj mi, znam kako ti je. Tri godine po useljenju sam sve raduckao u dnevnoj sobi, a najgori deo svega je bila činjenica da osim deteta okolo i sve što ide s tim, za pola sata prtljanja sa elektronikom mi trebalo najmanje sat vremena da sve donesem, raspremim, podesim i namestim, a posle dva puta toliko da spremim... Pa ti onda budi efikasan... :frusty:

 

Neka, biće to sve u redu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..на вратима ти се појави Гагица а ти мислиш..

 

Онда се не поставља питање када ћеш нешто сконтати,него да ли ћеш уопште сконтати. :Dizzy:

jbt, dade mi neku vodicu, za 15 min sam bio negde kod Plutona.. onda mi sinu ona etiketa s flasice - zapamtio sam nesto nalik raketli..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У мојим крајевима се домаћин цени по јакој и лепој ракији.

Чест изговор за избегавање је:" Слаба ти ракија".

 

Иначе,пробала моја супруга да открије тајну Зеноваче и после опсежних испитивања усвојили смо све добро и додали тајни састојак у процесу сазревања јабука....тако да смо добили ракетну ракију :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У мојим крајевима се домаћин цени по јакој и лепој ракији.

Чест изговор за избегавање је:" Слаба ти ракија".

 

Иначе,пробала моја супруга да открије тајну Зеноваче и после опсежних испитивања усвојили смо све добро и додали тајни састојак у процесу сазревања јабука....тако да смо добили ракетну ракију :shinymj5:

 

eeehhh, da je onaj nesrecnik bio upoznat sa tajnama srpske rakije, skakao bi sa meseca...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 х 5040 навоја,

атак на психу и медитирање до бесвести.

трафои готови,следи игра до коначног циља.

 

ако некоме стоје хладњаци нека слободно понуди :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...