Jump to content

Daudio hibrid


Daudio

Preporučeni Komentari

Не дуван остао од мајстора који је монтирао намештај,па реко да га метнем поред(видео овде на форуму)Укратко објашњење фотографија из поста 131. 2 ТВЦ-а са односом 1-2, 24 корака по 2дБ,и 2 међустепена трафоа са односом 2-1+1.Зашто овако- обзиром да су трафои снижавајући, а лампа временом губи појачање и из предострожности да ће морати још да се обара појачање склопа да би се изравнао фреквентни опсег, кад се већ мотао ТВЦ није ми било тешко да осигурам додатних 6дБ појачања.Тренутно сам се саплео око bf245с транзистора.Са њиховим пристизањем пројекат може да се настави.Зашто- видећете када постујем шему.До тада одмарам очи и прсте од мотања.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 200
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Радови у току,

пре бих рекао преговарање и наговарање где и шта урадити.

Наручени лимови за кутијање из 5Мк,са перфорацијом и пластификацијом,

наручени алуминијски профили 10х10мм за спајање хладњака,

купљене бургије и урезнице...

наручен торусни трафо из ЕСМ електроника

Треба само сести и бавити се машинством,испаде електроника споредна делатност.

 

bf245c дониран у приближној количини,остатак ...ваљда док се уради кутија.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Србија,земља у којој живим.

Немогу а да не закукам,

наручи транзисторе-зову да кажу нема,

наручи алуминијумске профиле пошаљу 5мм краће напола сечене па преломљене,

наручи алуминијумски лим, избуше ти рупу где не треба,невоља у томе што то ураде на предњој плочи...

....

наручио торусни трафо.. и ..чекам...

Шта ће још да ми се догоди?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Направи разлику између кутијања и бирања приоритета шта пре урадити :wink2:

 

Да се мени није догодило, смејао бих се од свег срца,

Добијем скраћене алуминијумске шипке и парче од 20цм вишка алуминијума-фирма Рајан,

Добијем пробушену рупу на погрешном месту-грешка што су једну коту мерили у мм(како и треба)другу у сантиметрима- фирма 5Мк,

Власник се извињава и тражи цртеж,каже да му није било јасно када сам му написао да рупа треба да се налази на 75 по коти 440 и 10,5 по коти 200.

Е тих 10,5мм је прерасло у 10,5цм.

 

Срећа у несрећи што су и једни и други прихватили рекламацију ,али сам ја непотребно изгубио 2 дана чекајући да ми курир закуца на врата.

О нервима да не говорим.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам ти ни рекао да ми се смејеш,већ бих се ја смејао.

 

Избор је такав какав је и биће још гори ако им ми то дозволимо.

Мени није јасно каква је политика фирме да допусти себи да јој се име помиње по лошим стварима.

Кад сам поставио тему у којој критикујем трговце електронских делова,неки појединци су кренули да их бране и по њима се ипоставило да сам требао прво да се упознам са стањем телефоном па тек онда да наручујем.Питам се чему онда постоји сајт?

 

Ајде можда сам цепидлака,за алуминијум назовем телефоном и наручим телефоном.

Добијем већ поменуте краће шипке и шипку од 20цм вишка.На моју рекламацију ми кажу да ја немам појма шта наручујем, да се они не баве услужним сечењем и моја је грешка што нисам узео претицање кад сам наручивао-што ми не рекоше кад сам наручивао да треба да наручим 2цм више да би могао да извучем тачну меру.

Са 5Мк сам имао увек добру сарадњу и пре наручивања смо обавили 2 телефонска разговора,разменили 3 маилова у последњем написао тачне мере и опет десила се грешка.

Зар у овој лепој држави све мора уз 2 пута.

 

Прича друга:

Хоће супруга огледало на вратима од плакара.Скинем врата и однесем до ћошка код стаклоресца.

Човек лепо одрадио посао и кад сам преузимао огледало спазим у ћошку гер тестеру.

Питам јел може алуминијум да сече.Извињава се што му је то тестера за дрво,али ми препоручује комшију који израђује алуминијске прозоре.

Одлазим пар станица даље и наилазим на старинску радионицу.Отворена врата,а на самом улазу мајстор распалио роштиљ(тачније укључио електрични пекач).Извинем се што га прекидам у ритуалу,питам шта ми треба.Каже донеси,нема проблема.

Питам за цену-да не испадне скупље резање од самог материјала.

Каже ништа.

Одем по шипке,успут купим 2л пива и правац радња.

Мајстор се са својим радницима повукао у канцеларију и почели радни доручак.

Посаде ме за сто,ја наравно одбијем -нема смисла дошао да ми ураде још и да ме нахране.

Сачекам да заврше,16 резова на геру и коментар мајстора да није лакше зарадио 2л пива.

Пусти пиво, више би мени изашло на зној,да сам сам стругао.

 

На несрећу оваква Србија убрзано изумире,од силне халапљивости да се што пре заради који динар,па макар и на штету муштерије.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.................

 

На несрећу оваква Србија убрзано изумире,од силне халапљивости да се што пре заради који динар,па макар и на штету муштерије.

 

Ova zadnja recenica je potpuno tacna.

 

Skoro me je drugar iz starih vremena ojadio za parce bukove daske koju je inace obradjivao 25min. A inace kada ugovarasmo posao bilo je lako cemo i uz put se setismo srednjoskoskih dana i tako to, kad mi rece cifru za parce daske doslo mi da ga otkacim za sva vremena ali opet se setih starih vremena i ujedem se za jezik i olaksam novcanik.

 

Sta da se radi, tako je kako je, to nam donosi Jevropa.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova zadnja recenica je potpuno tacna.

 

Skoro me je drugar iz starih vremena ojadio za parce bukove daske koju je inace obradjivao 25min. A inace kada ugovarasmo posao bilo je lako cemo i uz put se setismo srednjoskoskih dana i tako to, kad mi rece cifru za parce daske doslo mi da ga otkacim za sva vremena ali opet se setih starih vremena i ujedem se za jezik i olaksam novcanik.

 

Sta da se radi, tako je kako je, to nam donosi Jevropa.......

„Jevropa“ je tu (po)najmanje kriva. Kažem to kako kao svedok, tako i kao slušalac povesti iz prve ruke o tome šta je sve i odakle dolazilo u ove prometne krajeve. Ta poštapalica o krivici drugih za sve što radimo je već tako otrcana. Izgovor za sve.

Gde god da živi topao primer iz @Daudi-vog pisanija bi za ta dva piva a i bez njih uradio ono što je obećao. Kao i mnogi ljudine/majstori sa kojima živeh i živim i dan danas. Srećom viđam i veoma mlade nastavljače njihovog pristupa i to me raduje i daje nadu. Jednostavno, krivi smo sâmi i što pre to razumemo lakše ćemo se tom zlu u nama odupreti.

Da bi se razumelo zašto je korišćena reč „povesti“ i da dežurni ne počnu o nečem drugom: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/povest_i_istorija.1079.html?news_id=253727

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BN да је по европским стандардима, ово се не би дешавало.Добили би оно што поручимо.Камо среће да се угледамо на европу по том питању.Под овим подразумевам заштиту потрошача и квалитет производа,не мислим на либерални капитализам.

sajt sluzi da napisu broj telefona :whistle2:

Баш сам глуп,ја мислио да се телефонски бројеви налазе по телефонским именицима и којекаквим привредним регистрима.Ако је тако ,онда нека обавезно додају испод броја и : "..могуће да немамо оно што пише да имамо,софтвер греши,зато назовите.." :shinymj5:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Баш сам глуп,ја мислио да се телефонски бројеви налазе по телефонским именицима и којекаквим привредним регистрима.

Ако је тако ,онда нека обавезно додају испод броја и : "..могуће да немамо оно што пише да имамо,софтвер греши,зато назовите.."

:shinymj5:

Da i jos da pise na sred strane crvenim bold fontom :)

U pravu si, svud raspad sistema.

    Poslao ja nesto post expresom i vidim ne donose kintu, odem i saznam da su u novom sadu napisali Bosko umesto Borko, Morao sam 4 puta (dana) da idem i intervenisem, da bi tek danas kontrolorka nazvala telefonom kolegu iz NS-a da to izmeni u bazi da bi smeli da mi isplate novac. Podsecam da smo u 21 veku gde pored telefona za resavanje takvih problema postoji jos par tehnologija...

    Rezultat, cekao sam ukupno 7 dana na svoj novac zbog greske njihove firme, koja nije bila preterano zainteresovana da taj problem i resi. ..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Пробао сам сопственим снагама да спојим профиле у рамове.

Стигли лимови за кутијање,а хладњаци још увек неодпаковани...

Како ми иде машинство нека кажу слике.

post-23-0-87787900-1385145191_thumb.jpg post-23-0-66324000-1385145210_thumb.jpg post-23-0-12458500-1385145222_thumb.jpg post-23-0-88314600-1385145234_thumb.jpg post-23-0-86566100-1385145251_thumb.jpgpost-23-0-21342800-1385145270_thumb.jpg

 

Остаје да се све споји у целину,

обзиром да сам данас успео да успешно избушим рупе по дужној оси уз минимално одступање из руку мислим да сам најтежу етапу кутијања пребродио.

 

Иначе за шире народне масе,успео сам јуче да спалим лампу или ти електронску цев.

Погрешно спојена маса сонде осцилоскопа на излаз катодног понављача и пола сата чуђења где нестаде сигнал довело је до спаљивања лампе 6н6.

Ето доказа да и оне нису неуништиве.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислио сам на ћириличну 6н6п тј. ссср лампу.

Ова метална је америчка и осим сличне нумерације нема ничег заједничког

Kao zadovoljni user ove sa п znam da su različite.

Za ovu „metal-nu“ America-nku me vežu neka druga sećanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao zadovoljni user ove sa п znam da su različite.

 

......

Грејање  цеви ако се не варам једносмерно стабилисано на 10-сетак волти те отпорник на ред да би се добило 6,3v?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Грејање  цеви ако се не варам једносмерно стабилисано на 10-сетак волти те отпорник на ред да би се добило 6,3v?

Ponavljam: user.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...