Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

.......Slazem se potpuno, samo htedoh da i drugi razmisle pa da za kvalitetan zvuk daju 1500 e umesto 6000 e.

poenta ovog celog foruma i jeste u tom pristupu - ili napravis sam ili uzmes jeftinije pa doradis da bude boljecela tema ti je kao da si usao u crkvu da vices na sav glas da ima Bogasa druge strane - tek ce oni koji su u stanju da sami nesto naprave od 0 do kraja biti u stanju da cene rad i vreme potrebno da se nesto zglavno napravi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema 4 (četiri) ES9018,... već samo 1 (jedan). To je osmokanalni dac čip.

Pardon, moja greška. Negde sam pročitao cifru 4 komada es9018, a nisam proverio.

poenta ovog celog foruma i jeste u tom pristupu - ili napravis sam ili uzmes jeftinije pa doradis da bude boljecela tema ti je kao da si usao u crkvu da vices na sav glas da ima Bogasa druge strane - tek ce oni koji su u stanju da sami nesto naprave od 0 do kraja biti u stanju da cene rad i vreme potrebno da se nesto zglavno napravi

:respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu svi koji su ucestvovali u temi imali isto misljenje kao vase, zato je i stigla do 15 strana, imali smo svi prilike da procitamo svasta.

ne znam za druge , ali ja prvi rekoh da nemam problema sa tim sto taj DAC kosta 5Kem ne spadam u ciljnu grupu prodavaca istog , em sam svestan da danas bilo sta sto ima aspiracije ka HiEnd kategoriji ne moze i ne sme da kosta manjezasto se zemljina kugla okrece bas na tu stranu na koju se okrece , i sta je starije - koka ili jaje .......... oba pitanja spadaju u kategoriju neisplativih za razmisljanje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

em sam svestan da danas bilo sta sto ima aspiracije ka HiEnd kategoriji ne moze i ne sme da kosta manje

Zbog cega ? Jel HI END kao kvalitetan zvuk ili kao nakit ... tipa na rolexu je najmanje bitno vreme ? Ako je kao kvalitetan zvuk, mogu se naci/napraviti/nadograditi vrlo kvalitetni DAC-ovi za mnogo manje novca.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog cega ? Jel HI END kao kvalitetan zvuk ili kao nakit ... ...

Evo, zerowaf je u drugoj temi preneo citat koji se odnosi na to pitanje:

... But look - this is a luxury hobby. It's not really about sound quality, despite all the audiophile screeching to the contrary - it's about beauty, luxury, convenience, elegance, money... and sound quality....

Dakle, nije samo zvuk... Slicno je i sa automobilima, namestajem, sa svakim ljudskim ostvarenjem koje se granici sa ili jeste umetnost...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anubise

imas psa i znas kako izgleda kad se on vrti vijajuci svoj rep

svima je mucno da gledaju a njemu bas lepo i zabavno

mesas stalno babe i zabe , ne definises o cemu bi pricao - o tehnici ili trzistu

odluci se vec jednom - na cemu je akcenat - tehnici ili psihologiji trzista ?

i jeste - cena , izmedju ostalog , cini robu .

ako ce nesto da se definise kao HiEnd , kako u smislu kvaliteta tako i u smislu artikla - mora da kosta puno , inace ne dopire do ciljne grupe

DaVinci od LightHarmonics je krenuo kao proizvod ok 10K$ a sad se vec negde valja oko 3 puta vece cene

nista se u medjuvremenu nije promenilo , sem malo konstantnog odanja po sajmovima i tek pripremanog upgrade-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, zerowaf je u drugoj temi preneo citat koji se odnosi na to pitanje:Dakle, nije samo zvuk... Slicno je i sa automobilima, namestajem, sa svakim ljudskim ostvarenjem koje se granici sa ili jeste umetnost...

E ovo je posteno i razumno, potpuno se slazem. Postoje ljudi kojima je bitan izgled, stil, ime ... kao i zvuk, nekima vise ovo prvo, pa neka kupuju.Isto tako postoje ljudi kojima je bitan SAMO zvuk, pa mogu da uzivaju u kvalitetnom zvuku za razumne pare.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Anubise

imas psa i znas kako izgleda kad se on vrti vijajuci svoj rep

svima je mucno da gledaju a njemu bas lepo i zabavno

mesas stalno babe i zabe , ne definises o cemu bi pricao - o tehnici ili trzistu

odluci se vec jednom - na cemu je akcenat - tehnici ili psihologiji trzista ?

i jeste - cena , izmedju ostalog , cini robu .

ako ce nesto da se definise kao HiEnd , kako u smislu kvaliteta tako i u smislu artikla - mora da kosta puno , inace ne dopire do ciljne grupe

DaVinci od LightHarmonics je krenuo kao proizvod ok 10K$ a sad se vec negde valja oko 3 puta vece cene

nista se u medjuvremenu nije promenilo , sem malo konstantnog odanja po sajmovima i tek pripremanog upgrade-a

Stvar je u tome sto su tehnika, trziste, ekonomija i psihologija izmesani, mnogo je komplikovanije od trziste ili tehnika, kao i mnoge druge stvari u zivotu. Zato mislim da se ja ne vrtim u krug nista vise od drugih koji ne misle kao ja.

Ajd ziveli svi :cheers:

Kako je bilo u NIsu preko Kosova :wink2:

Bilo je kisovito, celih 15 minuta koliko sam prolazio kroz grad. Nikako da cujem te Diniceve zvucnike, ali idem opet sledece nedelje. :L3000:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bez vredjanja molim! :)nego sto bi robotizovani Nemci rekli- da mu ga dam malo po mom senfu: ti "high end" proizvodjaci sa tim hyper cenama su ultra glupavi, prosta matematika je u pitanju, recimo umesto da 1 coveku od njih 100 proda nesto za 5000 evra, moze da proda njima 10 isto to za 1500 evra, racunica je jasna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa procitaj sve moje postovepa ce s videti da ti nisam uputio ni jednu "ruznu rec"A ti si sam na tome insistirao pre par postova?.Inace pogledaj u recniku Vase Pelagicastoji kada vas neko upitaA?odgovoriteAha....Ako te je to isprovociralo?.Stalno po 1000 put spominjes neke cene delovane mogu da verujem da te to toliko pogadjapa ako je to sve tako kao sto ti predstavljas budi slododan da kupis SAM te iste delove pa napravi kako ti mislis?niko ti to ne moze zabraniti...A ujedno ce to biti i bolja tema za forum..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa procitaj sve moje postovepa ce s videti da ti nisam uputio ni jednu "ruznu rec"A ti si sam na tome insistirao pre par postova?.Inace pogledaj u recniku Vase Pelagicastoji kada vas neko upitaA?odgovoriteAha....Ako te je to isprovociralo?.Stalno po 1000 put spominjes neke cene delovane mogu da verujem da te to toliko pogadjapa ako je to sve tako kao sto ti predstavljas budi slododan da kupis SAM te iste delovepa napravi kako ti mislis?niko ti to ne moze zabraniti...A ujedno ce to biti i bolja tema za forum..

A bre sto ste svi odmah spremni na svadju ... Salio sam se, izvinjavam se. :icon9:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...