Jump to content

Dome Phase ... kontra Tannoy , pa i Tannoy


first

Preporučeni Komentari

ZM, ova Dome-Nipple tema nije mozda najpogodnija za Tannoye, ali kad smo vec tu, cime ces ih terati? Na momenat sam pomislio (pticica) da bi im mozda legao Transconductance amp (Pass F1&F2) ali vidim njima treba malo vise...

eto - editovan naslov teme , da malo vise odgovara kasnije nastalom sadrzaju .......... greota razdvajati jer se prica i rasirila raspravom o konceptu

ZM

ne'm pojma Vix - bice dobar ili B.J2 ili M2 ili B.DC SIT ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 80
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To sto kazem da ima tanji bas nema veze sa pojacalom, to je bilo direktno poredjenje sa Responsom koji se, meni, pokazao u svemu bolji. U nekom napadu bunila sam ga prodao i sad sam tu gdje jesam ;-)Zanimljivo je da mnogi koji su bili i slusali u vizualnom poredjenju kazu da ce Tannoy da mi razvali zidove, a onda im pustim Respons :-)

I to sve na istom pojačalu. A na Respons-u bas drajver 7" vs 15".... :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta je skuplje u tim vasim ladovinama - Tann ili Respons ?pretpostavljam da je Grand Artist bio u pitanju?

Lako pitanje ali odgovor nije tako jednostavan. Tannoy se pravio pre jedno 20 a mozda i vise godina, Respons sada. Respons nije jeftin ali nije ni bolesno skup.Da naglasim, neznam vec koji put, Tannoy nije los ali je u poredjenju sa Responsom losiji ... i to meni i jos par prijatelja. Sad, svi nismo isti i neko voli ovako a neko onako. paja959 bio i slusao u dve posjete i nije kovertirao u Respons falangu nego voli svoje Tannoyice jos vise :guitarplayer: .... a ima i onih koji su bili i slusali i ne razumju sto imam i jedne i druge kad vec imam jedne ugradjene u laptopu :crying:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako pitanje a odgovor jos laksi - koliko si platio Tannoye kod Horn cike , a koliko si platio/prodao Responsmislim , ne interesuju me cifre , nego samo odnos .......sto se kvaliteta tice - nemam zamerke ni na ciji ukus/preference, a ja licno znam gde su moje (preference)jbg-a , nema se para za jos jedan par RCA , pa onda daj sta das ....... :rofl::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako pitanje a odgovor jos laksi - koliko si platio Tannoye kod Horn cike , a koliko si platio/prodao Responsmislim , ne interesuju me cifre , nego samo odnos .......sto se kvaliteta tice - nemam zamerke ni na ciji ukus/preference, a ja licno znam gde su moje (preference)jbg-a , nema se para za jos jedan par RCA , pa onda daj sta das ....... :rofl::cheers:

3 X :whistle2: ... problem je sto, ako bi ih opet uzeo, odnos se pomjera na 5 X ... a ako bi uzeo one koje najvise volim, najvece, 10 X :wild:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo zaebano ......... a s druge strane i nije ...... porediti Respons pristup i DC pristup .

s jedne strane - jedino je bitno kako svira u odredjenom prostoru , pa nije bitno ni sta ni kako - moze i cebetom biti pokriveno da i ne znas i da te nije ni briga sta je ispod

- s druge strane - Tannoyi su (bez obzira na potrebne wate bar u drugoj desetici) vise naklonjeni prvim watima , dok su Respons sigurno vise naklonjeni zadnjim watima .

skoro sam citao citavu agoniju tipa (bem ga , net je mali i sav isprepletan ) koji je Kensingtone SE trampio sa dilerom za Canterbury ......... i od pocetka nameracio da ih fura sa Shindo Cortese

sasvim zadovoljan .....

no - ima riba i za to , sto bi neko rekao - ne pravi se ni skretnica isto za rad sa ampovima od 10+ wata i za rad sa max snagom .

ako on moze Canterbury da gura sa 8W SE ......... sa njihovom skretnicom ! koja je radjena i za max vrsne snage ( citaj - zastita drivera dovoljno znacajna u odnosu na beskompromisni moguci odziv i benignost modula impedanse ) ........ onda zamisli sta moze da se dobije sa skretnicom koja je optimizovana za rad drivera sa ogranicenim snagama * , imajuci u vidu samo i nista drugo do odziva i ocuvanja prirode impulsa

* do 50W u piku - vise nego glasnogovorno u domestic uslovima

ah a-=-mnogo napricah ........ a zaboravih reci - ako budem zadovoljan zvukom minimalne skretnice koju planiram , naravno da cu da je bacim ovde negde - pa ti je lako probati

ne sumnjam da je cika Hornavi napravio kvalitetnu skretnicu ...... vidim po upotrebljenim delovima , ali mi je malo mnogo delova

to treba i moze jednostavnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......skoro sam citao citavu agoniju tipa (bem ga , net je mali i sav isprepletan ) koji je Kensingtone SE trampio sa dilerom za Canterbury ......... i od pocetka nameracio da ih fura sa Shindo Cortesesasvim zadovoljan .........

da budem precizniji - agonija se odnosila na vreme dok se predomisljao (deleci dileme sa ortacima na forumu ) da li ili ne , pa onda kad je odlucio - dok nije docekao da zviucnici stignu iz UK do USAposle toga nirvana :rofl:loze ga na tom forumu pitanjima - kad ce to da utrampi za Westminstere ....... :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen-eRekao bih da je stavljanje bilo kakve skretnice kod tih tvojih zaista exoticnih Tannoy-a pogresno , jer recimo sto da gubis i vitoperis muziku kroz sumu pasivnih skretnickih elemenata kad mi se cini da bi BiAmp-ing bio mnogo bolje resenje.Recimo za bass deo opravis sebi neki omanji SS Amp do nekih 25W/ch koji ce imati pun autoritet ( DF ) nad tim delom zvucnika ,A za te koaxialne visokotonce opravis sebi malene SET do jedno 5 W/ch .Ostaje ti posle da samo sa pojedinim potenciometrima jacine ubalansiras odnos bass spektra prema visokima u sobi i prostoru gde ih koristis . :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen-eRekao bih da je stavljanje bilo kakve skretnice kod tih tvojih zaista exoticnih Tannoy-a pogresno , jer recimo sto da gubis i vitoperis muziku kroz sumu pasivnih skretnickih elemenata kad mi se cini da bi BiAmp-ing bio mnogo bolje resenje.Recimo za bass deo opravis sebi neki omanji SS Amp do nekih 25W/ch koji ce imati pun autoritet ( DF ) nad tim delom zvucnika ,A za te koaxialne visokotonce opravis sebi malene SET do jedno 5 W/ch .Ostaje ti posle da samo sa pojedinim potenciometrima jacine ubalansiras odnos bass spektra prema visokima u sobi i prostoru gde ih koristis . :cheers:

ma ok , niko ne kaze da nece biti jednog dana i tako - bar pojacala ima i bice , a aktivnu skretnicu je igrarija napraviti za 2 wayza prvu ruku ce padne 6db pasivna , mozda sa minimum EQ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen-eTu se slazemo 100% !!!Jos samo ova stvar :Ne zezaj se i ne gubi vreme sa kojekakvim omanjim tipovima kutija jer ce muzika zvucati `` ko iz bureta ``, nego meci te dobre zvucnike u dobro dampirane Kompresione kutije velicne omanjeg sifonjera i bude muzika bez mane !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti kažem. Nema vrhuskog bez višestaznog zvučnika. Za manje prostorije može da se prođe sa dobrim dvosistemcem. A ako se ide dalje, onda aktiva, bar bi-amping. Na niskom rezu (ispod 300 Hz) se u pasivi koriste velike vrednosti L i C, a mora da se ide na bar 12 dB/oct. a često i oštrije, pa tu se i gubi mnogo na efikasnosti, i nastaju fazna izobličenja, i zamuti se zvuk..... Osim toga, novčano izađe skoro isto skupa pasiva i aktiva+power amp a ovo drugo je bolje.

aha, dodzi juche.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen-eTu se slazemo 100% !!!Jos samo ova stvar :Ne zezaj se i ne gubi vreme sa kojekakvim omanjim tipovima kutija jer ce muzika zvucati `` ko iz bureta ``, nego meci te dobre zvucnike u dobro dampirane Kompresione kutije velicne omanjeg sifonjera i bude muzika bez mane !!!

ne beri brigu ...... kuteja vec smisljenakompresija kod njih ne pije vodu , jedino ako hoces da pravis satelite :wink2:

Slozio bih se da nema ono zadnje "kako" :pioneer:

ne se mislilo na kakvocu , no na nacin :rofl: , sto je sasvim shvatljivo u kontekstu posta

aha, dodzi juche.

ma moze i prekojuche:buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...