Jump to content

Dome Phase ... kontra Tannoy , pa i Tannoy


first

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 80
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo malo da se pozabavimo i pojacalima. Ako bi bila aktiva, F5 (obicni, bez turbopunjaca) je sasvim OK sa 15-ticu, a za viskokotonac nesto bi lepo lego L'Amp :) sa onim SIT-om. Samo ne znam sta ZM ima sklopljeno, sta ne, za sta ima delova u fijoci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Povratak na temu.... dakle zvučnici Dome Phase. Pošto sam konačno imao priliku da čujem kako rade,evo samo da dopišem neke utiske. Zaista odlično sviraju, a posebno impresionira veoma široka zvučnascena koja se proteže daleko izvan spoljnih ivica zvučnika. Bili su upareni sa integrisanim pojačalomi CD plejerom istog proizvođača, a opšti utisak je veoma povoljan.Evo ispod i slika sa prezentacije,.....

post-55-0-24402200-1336406738_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....a evo još jedne sličice da se vidi kako izgleda drajver bez zaštitne mrežice.

Taj koncept , okrenuti koaksijalac / ko aksijalno .....po jednoj osi , u jednoj osi / se može posmatrati i iz nekog drugog ugla .......recimo koliko sama struktura koja se nalazi ispred midbasa utiče na direkno zračenje ......prvenstveno mislim na donje vešanje koje predstavlja određeni problem , ali i neke prednosti . Ovakvo montiranje bi se moglo povezati sa nekim radovima koje sam imao prilike da vidim i koji postavljaju određeni apsorbcione materijale u obliku cilindra ispred membrane koji imaju funkciju filtriranja odziva .....praktično kao da je zvučnik pod najboljim filterom .....nema ni jedan pasivan elemenat ispred sebe , a odziv je kao da je pod filterom . Da bi bilo sve podjednako interesantno , čak je i ispred visokotonca postavljena mala kugla koja razbija odziv u svim pravcima osim onih direknih .....čak sam i kupio neke slične kuglice / loptice / za probu ali još nisam probao efekat ..........kad pronađem sajt gde se nalazi ta kutija ....zalepiću adresu ........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...