Jump to content

Circlotron ili klasika sta mislite o ovim shemicama


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 82
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Vladac DruzeTo je to , vise / manje , sa tom razlikom da ovde u izlaz idu po dve PL36 cevi ali sa fixed biasom radi izbegavanja nepotrebne toplote i elektricnih gubitaka razvijanih iz autobias EL84 katodnih otpora ali i ujedno radi postavljanja tacne radne tacke za obe izlazne PL36 cevi .Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

secam se tog clanka iz SAMa, bilo je odavno... Sjajan casopis zaista.u drugom delu ima i kako izgleda izlazni transformator sa rasporedom sekcija i brojem zavojakanazalost nemam to da fptografisem pa da posaljem..to bi trebalo da bude push-pull parallel koncept?.i tu je kritican obrtac faze kao i kod svih koji nisu SE...i mislim da je phase split mozda najbolje izvesti sa transformatorom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto tog celog starog clanka sa 4XEL84 PPP ( Circlotron ) iz Sam-a koji je Stein zalepio ovde nekada ranije u ZIP formatu .

PPP ( Parallel Push Pull ) obicno je ovde kod nas u staroj Jevropi znacio ranije isto sto i Circlotron spoj u USA , dok PPP u USA znaci obican PP ali sa paraleno povezanim izlaznim cevima . Ta terminoloska zavrzlama ume da zbuni coveka ponekad .

Pozdrav !

http://www.diyaudio....c/278-el84-ppp/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zao mi je sto nemam ceo clanal, proslo je vreme kad sam skuplao Sam-ove. Semu sam pregledao tu nema problema, jedini deo koji nedostaje je motanje trafoa. :whiteflag:Neznam da li mozes da mi zakacis taj deo iz Sama ili neku svoju skicu za trafo.Ja imam kalem preseka 33 swg .Neznam kako da zakacim sliku mog pojacala tu su ruski trafoi i to svira odlicno poslacu i semu ako neko hoce se sa el-34.Mozda bi trebali da pocnemo novu temu oko trafoa a ako ima entuzijazma kompletnu diy gramofonsku glavu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bobane 704Eto sema ispravljaca za Circlotron pojacala sa po 2 x PL36 u izlazu !Kao sto vidis Ispravljac za Circlotron pojacalo jeste mnogo zahtevniji i komplikovaniji od ispravljaca tvog jednostavnog SE pojacala .Kod varijante 1 podrazumeva se da napajanje za G2 PL36 cevki ide preko zener dioda 160V/5W , crosscoupled vezano .Dok varijanta broj 2 to ne zahteva jer imas srednje izvode na oba sekundara za B1/2 + napajanja izlaznog Cirlotron mosta , odnosno po pola od svakih + 310 V = + 155VTu je isto zgodno sto tu mozes da upotrebis polovne ali ispravne mrezne elektrolite © iz starih ili neispravnih PC napajanja , koji su obicno vrednosti od 220 uF / 200V =post-556-0-83828600-1339179984_thumb.jpg post-556-0-10290400-1339180175_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zamenjene su oznake neka dva napona ; bila ispravka u kasnijim brojevimalako se vidi na semi sta je greska

Znam da sam procitao da je pravio i da mu se dimilo. Kad sam to procitao nisam vise ni gledao semu niti citao. Hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da sam procitao da je pravio i da mu se dimilo. Kad sam to procitao nisam vise ni gledao semu niti citao. Hvala.

Slika #1 i slika #2 u postu gde sam postavio slike. Dimilo mi jer sam tada (u ono vreme) tek bio sposoban da očitam oznake i vrednosti elemenata (mada, nisam mnogo bolji ni mnogo godina kasnije), elem, žurio sam, k'o govedo pred rudo pa sam sklepao sa pogrešno uvezanim spojevima (šema na slici #1) i nezadugo nakon toga, objavili su ispravku (slika/šema #2) ... Na žalost, i ja sam odustao pa to nikada nije bilo propisno zapakovano...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Sa malim zaostatkom uspeo sam da precrtam seme a izgleda da je otl circlotron jako popularan. Interesuje me motanje autoformera. Koliko sam shvatio za razliku od klasicnog trafoa ovde su primar i secundar na istom jezgru tj jedan ispod drugog. Voleo bih ako Banat moze malo da propomogne ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa malim zaostatkom uspeo sam da precrtam seme a izgleda da je otl circlotron jako popularan. Interesuje me motanje autoformera. Koliko sam shvatio za razliku od klasicnog trafoa ovde su primar i secundar na istom jezgru tj jedan ispod drugog. Voleo bih ako Banat moze malo da propomogne ovde.

BobaneTelo spulne izlaznog ( auto ) trafoa se deli izolacionom pregradom debljine od oko 1mm na dve jednake polovine gde se u svakoj mota po pola primara i svakoga sekundara u Istom Smeru !!! ,Prvo se namotaju primari levo i desno u tim pregradjenim prostorima Bez ikakve izolacije medju slojevima ! ,Zatim se najobicnijom PVC izolir trakom osiguraju navoji primara da se ne odmotaju , pa se motaju polovine sekundara preko toga ,Znaci PVC izolir traka ovde Ne sluzi kao neka elektricna izolacija izmedju slojeva zica primara i sekundara , nego kao mehanicki ucvrscivac navoja primara , i obican selotejp tu zavrsava posao , jer nekih znacajno velikih razlika napona na tom mestu izmedju krajeva primara i pocetka prvih sekundara Nema , kao sto nema ni u celom izlaznom (auto)trafou ! .Na kraju se sve namotane sekcije primara i sekundara spajaju na red , i tu je bitno da na primer razlicitim bojama buzira oznacis pojedine pocetke i krajeve pojedinih sekcija spulne da kasnije ne bi doslo do slucajne zabune i nekog kontra spoja .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pitanje za Banat-Radisu da li postoji sansa da se cuje circotron pojacalo u Beogradu ili blizoj okolini.Pre nego dublje zagrizem u rad bar da vidim o cemu se radi. Pozdrav

Bobane 704 sto se tice mene trenutno nema sanse da tako nesto vidis i cujes jer sam slicna licno moja Circlotron OTL pojacala silom prilika morao da prodam pre jedno par nedelja !Ali zato polako spremam delove za dva mono bloka snage oko 2 x 120 W sa po 6 x El34 svaki , B1/B2 + bice sa negde oko 450 V .Imam spremne nove mreznjake , sasije , cevi , postolja , elkove i ostali sitnis , sve osim Izlaznih (auto)trafoa koji stoje rasklopljeni i koje cu do kraja sam i da namotam jer su dosta jednostavni , u stvari jos uvek se lomim sta da upotrebim za njih , Iskrina originalna jezgra od nekih 24 Cm preseka ili Grundig dupla C jezgra od 20 Cm preseka .Pozdrav !Ps , za tvoju informaciju impedansa izlaznog auto(trafoa) za Circlotron Amp sa 2 x PL36 jeste 800 ohma Rkk .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...