Jump to content

EL84 PPP


bora

Preporučeni Komentari

Ajd' mali uvod... Elem, vredno i sa uzivanjem citajuci u slbd vremenu nasa dva audio foruma, kao i ovakve i onakve sajtove, koje sam pokupio na istima, sa nekom povampirenom strascu ka svemu tome (citaj soundu) i zeljom da ucinim nesto za sebe i svoje usi po tom pitanju, resih da pocnem...Naime, ja nisam ostrasceni samovac, ali jesam samovac u smislu resavanja nekih svojih zelja i potreba sa mnogo manje love nego prostom kupovinom, uz cesto bolji kvalitet i uz upoznavanje ljudi sa jakom voljom i idejama - od kojih naucis i koje naucis.Ops, preterujem - evo kratim stvar.Trenutne zelje, namere i prohtevi skromnoga ja jesu: zvucnici (o tom - potom i na drugom mestu) i - naravno amp.Gainclone, Pass, lampicke SE, PP - nesto cu sigurno uraditi i neodlucnost postoji (i svestan sam sta god uradim, tesko da ce biti konacno) - drugo sto je sigurno je da nece biti blic projekat(vreme - citaj pare) - dakle odluka - gadjam to i to i krecem... ka jasno zamisljenom "uradku" ukljucujuci kutijanje itd.Zasto ovaj naslov - pa eto, mozda postoji, ali ja nisam naleteo (u tom slucaju oprostite novajliji), ali zaista nisam naisao na komentare o push-pull-paralel pojacalu sa EL84 (4 po kanalu), ECC-83 (dve po kanalu) na ulazu i nekih 30 W lepe snage, tako da bi se mogli terati i relativno gladni zvucnici - opisano u SAM-u iz daleke... jbm li ga koje godine.Koliko se secam, navedene su bile mnoge prednosti koncepcije (dobro, znam i ja da na tarabi pise...), kao sto su odvojeno regulisano napajanje, odvojene grane za zarenje svakog para lampicki na izlazu i ono najvaznije - ako se ne varam daleko manja impedansa na izl. trafoima, sto bi trebalo da uprosti njihovu izradu, odnosno ucini je manje kriticnom...(cak - autotrafo)Je li to sve zaista tako, zvuci li to kako, sta je zaista dobro (ako je) u toj koncepciji, da li bi bilo problema u izradi i kojih, bla-bla - znate vec sta me zanima.Ah, da... bora ne slusa klasiku, slusa Floyde (No1) , Sol, Oldfielda, bluesa ima, ima zenskih vokala (da ne nabrajam) u tipicno ocajnoj sobi 4.4 x 4.1 x 2.5.Ako je ovo ista interesantno, iskopacu taj SAM, scan - pa na forum, pa da vidimo dalje - ako ne, izvin'te. Pozdrav. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

skaniraj ceo clanak i postuj ovde ;bolje ti da to uradis jer mene neces docekati da nadjem taj sam i skeniram :Pkad se podsetim celog clanka i seme onda cu ti dati komentar ... secam se da sam i ja balavio nad tom semom dok sam bio mlad i neukusan .....nesto se naucilo od tog doba , ali se i zaboravila sema , pa ne mogu da komentarisem ;princip je sasvim OK , ali se ne secam detalja ,koji su najvazniji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Podržavam svaku ideju u tom pravcu. Naravno kao nijemi posmatrač.Očekivao sam na ovom forumu više ovakvih ideja i projekata.Očigledno vrijeme i godine čine svoje kod članova koji sve više postju :P pa entuzijazam splasne da ne rečem iduši :) Započeo sam prepakivanje jedne bocame la 224 push pul sa el 84, pribavi sve neophodno i došao u fazu da se samo prepakuje.Neda vrućina!! :) Evo šta sam napravio.Ali ako se krene u ovakav projekat odustao bih od toga i čekao da se iskristališe ova varijanta, preuredio gornju ploču i realizovao jednu ovakvu ideju.Ipak je tridest vati respektabilno.No đavo će ga znati, treba mrdut :) ili imaju pametnija posla.

post-38-12489909439_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vix, necemo vulgarnosti na forumu!!!

Tako je, znači reči kao .--. .. --.. -.. .- .-.-.-. su potpuno neprihvatljive... Od ovog bi se i Morze postideo... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...