Jump to content

Tannoy Dorset


Zen Mod

Preporučeni Komentari

bass - neko ga je ukrao  . :rofl:

 

 

dodji sad da ga cujes :tongue10:

 

ja mislim da je neko (od)radio orginal reconing, pre nas tako da je bilo "kruto" (glanc novo) vesanje i ne razradjeno.

 

sad je razrradjeno. slusam u 25 kvm - i KIDA :sarcastic_hand:  - preselio sam se komplet (sa svom opremom) u dnevnu i ne mislim vise da odem :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 100
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zen Mod,Veoma lep set fotografija Dorseta. Problem sa ovom desetkom je što je stavljena poly membrana i što je magnet manji nego kod profi desetke (force factor je dva puta manji). Ali za kućno slušanje ovo je izvanredan zvučnik! Pasivni radijator je, po mom mišljenju, bolje rešenje od vented porta, pogotovu kad se uzme u obzir manji force factor. Pogotovu mi se sviđa pepper pot u odnosu na tulip horne. Novi Tannoy DC10A sa alniko magnetom, koji košta 15k evra, koristi pepper pot umesto tulipa. Mislim da to nešto govori o subjektivnom utisku koji ostavlja pepper pot.

to je i najveca vrlina ovog Tannoy zvucnika. niti zvuci kao razglas niti svira isto kao standardni hi-fi zvucnik - potpuno je prostorno i dinamicki pomeren. (treba coveku vremena da se navikne) skroz je drugo nego bilo sta sto sam cuo u zivotu, a ovaj DC sistem niti svira kao horna/kompresioni (ako se tako posmatra membrana bassa mu dodje kao waveguide koji se pomera te je poly membrana bolja od papira = bolje  reflektuje :guitarplayer: ) niti svira kao obican silk dome - nego nesto izmedju i iznad svega bolje  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ni razglasni tannoy zvucnici ne zvuce kao razglas. evo ti K3808 i 3809, imaju ih ovde i ZM i FFL su drajveri koji su isli u razglasne modele (tannoy puma, recimo) a ne mogu biti bolji za u kucu. isto si u 70-tim mogao da nadjes razglasne/pro serije sa HPD385.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mislim da je neko (od)radio orginal reconing, pre nas tako da je bilo "kruto" (glanc novo) vesanje i ne razradjeno.

 

 

pogresno mislis

 

najo recone ...... sve original

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dragi moji - Tannoyi tek sad otkidaju sa novim ozicenjem (interno - Postavljena slika Cardas Crosslink 1I :hihihihi: / spolja - Van Den Hul CS - 12 HF pletenica ), zvuk je cvrsci, jaci, precizniji , ovo nadsvirava sve

i otkriva mi neotkrivena prostranstva vasione

 

Postavljena slikaBitch-please-Im-fabulous-.jpg

Gde je povezan spiral shield u unutrašnjosti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 zajedno sa minus (slemljeno) - na plocici od skretnice - a na drajverima takodje ...ali odmah primetis razliku na bolje , posle 5 sekundi ( usviravanja) , zato ne diram vise nista u kutijama... :crazyrocker:

A bez upotrebe spiral shield-a? Ipak je on drugačije boje od ovih što su obmotane sa crno i crveno...

Da li je probano da se uvrte crna+crvena pa da sa uvrtenim spiral shield-om čine par provodnika?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A bez upotrebe spiral shield-a? Ipak je on drugačije boje od ovih što su obmotane sa crno i crveno...Da li je probano da se uvrte crna+crvena pa da sa uvrtenim spiral shield-om čine par provodnika?

ovako ide na skretnici :plus (crveno) ide na plus - minus (crno) ide ma minuspost-1-0-89123600-1363610086_thumb.jpgshield ide na minus .

 

na zvucnikuplus (crveno) ide na plus - minus (crno) ide na minus - shield ne ide nigde - visi u vazduhu na 5 mm od kontakta sa svakim drajverom :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ovo sam skinuo sa neta  - bas cu (ponovo) da otvaram zvucnik , rasklapam, slikam, sklapam...namestam na siljkove zvucnike od 23Kg, ne pada mi na pamet da ih skidam vise sa stalaka, mein Liebling Zen Admin :rofl: 

 

 

p.s.

 

ofarbao sam belu u crnu u photoshopu :busted:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako ide na skretnici :

plus (crveno) ide na plus - minus (crno) ide ma minus

Postavljena slikaGO.JPG

shield ide na minus .

 

na zvucniku

plus (crveno) ide na plus - minus (crno) ide na minus - shield ne ide nigde - visi u vazduhu na 5 mm od kontakta sa svakim drajverom :smesna:

Kolika je capacity-vnost sa tom udaljenošću spiral shield-a od tih contact-ata...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dragi moji - Tannoyi tek sad otkidaju sa novim ozicenjem (interno - Cardas Crosslink 1I :hihihihi: / spolja - Van Den Hul CS - 12 HF pletenica ), zvuk je cvrsci, jaci, precizniji , ovo nadsvirava sve

 

 

Moze da bude pun presek , visezilni , obicni bakar ili srebroOFC (oxygene free cooper) odnosno OFS (oxygene free silver) bez primesa kiseonika - ili cak "Magican" :sarcastic_hand: kabl - dokle god je otpor u provodniku 5% manji od zvucnicke impedanse ---> Ne postoji zvucna razlika dok je zica odgovarajuce velicine :no:Cak i otpor manji od 10% od nominalne vrednosti moze da se koristi sa nekim zvucnicima i ne cuje se razlika.Danas je prakticno nemoguce naci kvalitetniji bakreni provodnik koji nema cistocu barem na trecu decimalu (99.999 %)Kolicina kiseonika u bakarnoj zici ne cini nikakvu razliku. Proces uklanjanja kiseonika, takodjee uklanja necistoce gvozdja i to je to necistoca koje mogu izazvati otpor da bude nesto veci. Razlika u otporu izmedju bakarne zice i zice bakra bez primesa kiseonika je suvise mali da bi bio znacajan za zvucnik i ozicenje.O buncanju o skin efektu ne zelim ni da govorim.Procitao sam gomile i tomove clanaka casopisa i radova i istrazavanja nalaza i misljenja o raznim vrstama zvucnicke zice.Niko nije mogao nepobitno da dokaze da postoje razlike izmedjuu zica zvucno.Najglasniji Audiofili koji tvrde da postoji razlika imaju uglavnom preko 40 godina zivota.Medjutim sa godinama nasa osetljivost na visoke frekfencije smanjuje se dramaticno.Muskarci od 35 godina imaju smanjenu osetljivost na dole za oko 11db na 8000Hz , za zene u tim godinama je samo oko 5db....Pa su njihovi slusni testovi kablova slepi ili ne potpuna nebuloza.Sve te price su izmisljene kako bi trgovci mogli da prodaju svoje proizvode...ovo je mojih :my2cents:

 

:hihihihi: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izgleda da zavisi i od opreme.  :wavecry:evo sad slusam na Tannoyima JD502P na ovom cudu se cuje i kad okrenes interkonekt u drugom smeru :hihihihi:

Opaaaaaaaa her Mika Lampinjoni de bači koju sliku da vidimo tu ljepotu :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...