Jump to content

Silicon chip 20W Class A


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

Za sebe ne tražim bilo šta jer mi ništa ni ne treba, smo tražim da to ostane potpisano "DVV amp" jer je od mene krenuo i jer sam ja odradio prvi deo posla, a odradiću i treći, tj. pločice.Jel' pošteno?

Kao mali voleo sam da citam one romane gde pise:"Dosao je tiho i usao u legendu"Iako vas sve znam samo kao "ciber drugare" cinjenica je da se vi "tamo" poznajete i licno.Ali ko je sad ovaj DVV? U samo dva posta presisa vas za pola duzine. :rolleyes: Vise nego posteno! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako je andaluzija naslonjenog na gladijator Choky-ja bila u vezi Bandita 1, tj. mog malog, momačkog autića što neverovatno liči na Yuga, onda priznajem, pa šta god da se desi, jes' vala, pristalica sam tvrdog vešanja. Do Niša i nazad, razbijam kamen u bubregu. :rolleyes: Ta šta ću, kad volem ... :buehehe: Ali, ako malo razmislite, to je samo drugi oblik onoga što se i vama dešava kada uporedite neki dobar DIY proizvod, pa ispadne da vađ amp koji je koštao recimo 300 eura u delovima odere kao mladi majmun bananu neki mega super duper amp od 5.000 eura.Jedino što bih još rekao oko tog auta jeste da je on samo formalno Yugo, pošto od Zastave ima samo karoseriju, tapacirung i prednju balans štanglu, a sve ostalo je od nekog drugog ili skroz custom rad. Sa 120,6 KS snage izmerene NA TOČKU, odnosno oko 140 KS po klasičnim sistemu merenja, verujte mi na reč, taj je mnoge zavio u duboku crninu.Toliko o njemu, koga zanimaju detalji, sve je lepo opisano i popisano na http://www.yugofanclub.com pod automobili članova.Jedina njegova veza sa ovim forumom bi mogla biti činjenica da je on odličan primer DIY. Život je počeo kao prazna karoserija, bez igde ičega, na kapiji Zastave u Kragujevcu. Dovezen za Beograd i u roku od godinu dana, od te pratne karoserije nastade pravi, pravcati auto. Kao kada kupite praznu alu kutiju, pa za X meseci u njoj se obre pojačavač snage, ili nešto slično. Uz očiglednu napomenu da je u tom poslu čestvovalo sedmoro ljudi, svako jak do bola u svojoj specijalnosti. Tako i samo tako, jer i najmanja greška u celoj stvari možda da me košta glave.Ali, ima u vezi njega jedna priča koju nije loše da čujete. Da znate da i tako može.Pored očiglednih čisto mehaničkih zahvata, koji su dobro poznata praksa brat-bratu već 50 godina i duže, prave performanse ipak zhatevaju puno elektronsko ubrizgavanje. Bez naše elektronike, nema posla ni u automobilima, kao što vidite. I uglavnom srećom, a pomali i pameću, naletim ja na izvesnog Nikolu Radenkovića iz Niša.Tada je Nikola bio apsolvent elektrotehnike. Diplomski rad mu se odnosio na elektronsko ubrizgavanje goriva u OTO motore. Bazirao ga je na Weber-Marelli ubrizgavanju iz toga doba. Prvo ga je uze i detaljno prostudirao. Zatim ga je električno prepravio, pa su na primer komandni i okidački tranzistori umesto SGS-Thomson primeraka od 20W postali Motorole od 30 i 40W. Pa je dodao jednu piggyback pločicu punu ROM-a, čija je funkcija bila da ga maltene potpuno otvori spoljnom programiranju. I tome slično. Normalno, Nikola uredno diplomira, a mentor mu kaže da su ljudi i doktorirali sa manje. Obzirom da potičem iz porodice koja ima mnogo članova prosvetara, od gimnazije do univerziteta, potpuno mu verujem.I, par meseci kasnije, ko zna kako (kada bismo se zezali), neka tamo ne baš potpuno nepoznata firma iz Nemačke, imenom Bosch AG, čuje za tog Nikolu. Tu ja sa dubokim poštovanjem skinem lepo kapu Nikolinom mentoru, svaka mu čast, to je pravi mentor, kamo lepe sreće da ih je više takvih. Elem, ta mala firmica, koja inače drži oko 42% svetske proizvodnje sistema za ubrizgavanje (Volskwagen, Mercedes-Benz, Audi, Porsche, Ford, Opel, ....), lepo ponuid Nikoli ugovor na 6 meseci, da on malkice dođe i baci šmek na to šta i kako oni rade. I Nikola ode. To je bila 2003 godina.Danas taj moj Nikola predvodi grupu od sedmoro ljudi za istraživanje novih sistema ubrizgavanja goriva. Normalno, u Stuttgart-u. U međuvremenu, uspeo je da Cosworth preporuči njegovo ubruzgavanja za ekstremni tjuning Ford vozila onda kada serijsko fabričko više ne može da se odazove zahtevima.Ali se i dalje ne stidi da zamaže ruke uljem. Moj auto je on sam napravio sa bar 50%, i tu leži njegova snaga, što kombinuje elektroniku sa mehanikom bez problema.Nije ovo bilo kakva oda Nikolici, koji je očigledno mnogo više od saradnika na projektu, on je odavno već porodični prijatelj. Moral ove pričice je da nemate bilo kakvih iluzija, neko vas posmatra, što danas, u doba Interneta, nije bilo kakav problem. Svaki projekat koji vi ovde objavite, kao i sve slične na drugim mestima, neko negde pogleda, pa ako mu se učini zanimljivim, kontaktiraće vas onako izokola, kao samo lagano zainteresovan. Imajte strpljenja. I nemajte iluzija, mi smo jedan čudan narod, ali pameti smo oduvek imali, i na žalost, uglavnom je samo izvozili u izvornom obliku.Izvin'te na gnjaveži, ali poenta je - može DIY da vam bude samo hobi, ali ga vi svejedno shvatite ozbiljno, jer ko zna, možda će jednog dana i vama, kao što je bilo samnom, taj hobi postati profesija. A Nikolin primer je sam po sebi jasan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao mali voleo sam da citam one romane gde pise:"Dosao je tiho i usao u legendu"Iako vas sve znam samo kao "ciber drugare" cinjenica je da se vi "tamo" poznajete i licno.Ali ko je sad ovaj DVV? U samo dva posta presisa vas za pola duzine. :rolleyes: Vise nego posteno! :buehehe:

Scope, upravo si upoznao još jednu legendu! Možeš pronači njegove tekstove o napajanjima na TNT-u, a na audiofil.netu sam jednostavno uživao iščitavati monologe kako o povijesnim audio konstrukcijama tako i o njegovim viđenjima rješenja za pojačala! Uz već uobičajene mahere na ovom forumu njegovo uključivanje mi je uzrokovalo slićno oduševljenje kao kad sam u 4. osnovne čitao (ne sjećam se naslova!) jedan od romana Karla Maja gdje su se sastali svi pravi momci-Zapadnjaci kako ih je Maj nazivao: Wable,Sharehand,Shaterland....P.S. Imena su po sjećanju- davno je to bilo!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ali ko je sad ovaj DVV? U samo dva posta presisa vas za pola duzine...

A ti si skontao da je tema neko takmicenje, a? Nisi razumeo o cemu se prica, al' kontas da je u tom takmicenju iz tvoje maste pobedio onaj ciji su postovi duzi, jel' tako? :rolleyes:Kad sam bio mali imali smo u ulici jednog Mirka, koga je bilo blam da igra fudbal sa nama jer je smatrao da nema pojma, zato je uvek rado bio sudija :buehehe: Nema frke, ne mora to tako da ostane, nauci i ti nesto - evo za danas moze ovo: tranzistor ima tri prikljucka - za baterije, antenu i slusalicu. A sutra idi kupi Krsticevu Malu skolu elektronike, pa cemo zajedno, polako... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sebe ne tražim bilo šta jer mi ništa ni ne treba, smo tražim da to ostane potpisano "DVV amp" jer je od mene krenuo i jer sam ja odradio prvi deo posla, a odradiću i treći, tj. pločice.Jel' pošteno?

Da kazem, da se moj komentar odnosio na ponudu da DVV odradi i plocice. Na forumu je jednostavno praksa da se postira schema i tu se zavrsava. To sam vec primetio na jednom mestu na forumu. Ne osecam potrebu da se bilo kome izvinjavam a pogotovo sitnim dusama koje se lako pale verovatno iz nekih svojih sitnih pobuda. Kao i DVV i ja za sebe ne trazin mista jer mi nista ni ne treba. Danas sam vise kolekcionar nego DIY. :rolleyes::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@scope:

jos stvari pocete na fifi-ju su bile u obliku grupnih projekata i zavrsene organizacijom GB , sto delova , sto plocica , sto oboje ;

u tim stvarima si i ti dobrano ucestvovao i doprineo .

kad god se vise claonva zainteresovalo za nesto - ali stvarno zainteresovalo , a ne po principu ponasanja uslovljenog skupljackim karakterom ( inace - meni jako bliska osobina) zavrsavalo se grupnom odradom stvari

primer je i to sto sam ja savatao Nagard-a da se uclani , kad se nekolicina zainteresovala za pearl/xono , te je onda odradjena i grupna nabavka pcbs za isto .

zadnje sto sam tamo upratio je nepotrebna komplikacija od strane dezurnog diplomiranog i inzenjera , koji je nepotrebno iskomplikovao raspacavanje nekolicine paketa iz GB

hm , ne branim nikoga ..... ali cini mi se stvarno - kad god je postojao konsenzus - stvari su se zavrsavale na najjeftiniji nacin ;

po tome je ova nasa mala ekipa i efikasnija od big DiyA , kad uzmes u obzir masovnost

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ti si skontao da je tema neko takmicenje, a? Nisi razumeo o cemu se prica, al' kontas da je u tom takmicenju iz tvoje maste pobedio onaj ciji su postovi duzi, jel' tako? :buehehe:Kad sam bio mali imali smo u ulici jednog Mirka, koga je bilo blam da igra fudbal sa nama jer je smatrao da nema pojma, zato je uvek rado bio sudija :rolleyes: Nema frke, ne mora to tako da ostane, nauci i ti nesto - evo za danas moze ovo: tranzistor ima tri prikljucka - za baterije, antenu i slusalicu. A sutra idi kupi Krsticevu Malu skolu elektronike, pa cemo zajedno, polako... B)

:buehehe: Iz tebe progovaraju kompleksi nedokazanog decka koji zamislja da je genijalac. Imao sam i ja takvog u ulici. Celi zivot nije makao dalje od tranzistora. I tamo i ovde na taj tip se ne obazirem. Ja sam zavrsio svoje skole i nemam potrebe da se dokazujem po forumima. Jos manje nekih kompleksa koji bi me na to navodili. Tebi su decko tvoji kompleksi udarili u glavu pa si potpuno pogresno protumacio ono sto si procitao. Ali to je vec tvoj problem. O meni nisi rekao nista, jer nista ni ne znas, koliko si o sebi. Za mene je forum zabava tako da se samo smejem tipovima kao ti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ti si skontao da je tema neko takmicenje, a? Nisi razumeo o cemu se prica, al' kontas da je u tom takmicenju iz tvoje maste pobedio onaj ciji su postovi duzi, jel' tako? :buehehe:Kad sam bio mali imali smo u ulici jednog Mirka, koga je bilo blam da igra fudbal sa nama jer je smatrao da nema pojma, zato je uvek rado bio sudija :rolleyes: Nema frke, ne mora to tako da ostane, nauci i ti nesto - evo za danas moze ovo: tranzistor ima tri prikljucka - za baterije, antenu i slusalicu. A sutra idi kupi Krsticevu Malu skolu elektronike, pa cemo zajedno, polako... B)

B) Iz tebe progovaraju kompleksi nedokazanog decka koji zamislja da je genijalac. Imao sam i ja takvog u ulici. Celi zivot nije makao dalje od tranzistora. I tamo i ovde na taj tip se ne obazirem. Ja sam zavrsio svoje skole i nemam potrebe da se dokazujem po forumima. Jos manje nekih kompleksa koji bi me na to navodili. Tebi su decko tvoji kompleksi udarili u glavu pa si potpuno pogresno protumacio ono sto si procitao. Ali to je vec tvoj problem. O meni nisi rekao nista, jer nista ni ne znas, koliko si o sebi. Za mene je forum zabava tako da se samo smejem tipovima kao ti.

izgleda nam svima ponekad znanje engleskog udara u glavu ........ne znam kako bi se to drugacije moglo objasniti .........B):buehehe:B)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@scope:jos stvari pocete na fifi-ju su bile u obliku grupnih projekata i zavrsene organizacijom GB , sto delova , sto plocica , sto oboje ;u tim stvarima si i ti dobrano ucestvovao i doprineo .kad god se vise claonva zainteresovalo za nesto - ali stvarno zainteresovalo , a ne po principu ponasanja uslovljenog skupljackim karakterom ( inace - meni jako bliska osobina) zavrsavalo se grupnom odradom stvari

Zen, nema potrebe za objasnjenjima. Svako ima svoje razloge za DIY. Zar stvarno mislis da ja imam potrebu da pravim sva ova pojacala. Nemam odavno ni volje ni vremena ni motiva.Sve sto sam trebao ja sam davno napravio. Ali volim da skupljam, pravim kolekciju. Ostalo mi je da trazim ono "naj".Dugo se vec pitam sta je sa DVV, ugasio je i svoju web stranicu. Negde na webu, na nekom forumu, sam davno procitao razlog zasto se povukao.Tad sam mislio da mu treba vremena. A bas se razvuklo. U svako slucaju drago mi je da je on iza onog dvv.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izgleda nam svima ponekad znanje engleskog udara u glavu ........ne znam kako bi se to drugacije moglo objasniti .........:buehehe:B):rolleyes:

Ma kakav engleski. Samo sam na srpskom pohvalio volju DVV-a da odradi plocicu. Zasto je to nekoga pogodilo nije mi jasno. Nisam ni znao ko je iza onoga DVV. Ali 'ebiga nas mentalitet.Na engleskom bi bilo jos gore. :buehehe: Ko razume zasto razumece.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... Zar stvarno mislis da ja imam potrebu da pravim sva ova pojacala. Nemam odavno ni volje ni vremena ni motiva................

ne mislim , ne ocenjujem , ne sudim ....... gledam da se zabavljam ;to sto ne mislim - vrlo cesto zna da se obije o glavu ..... srecom - daleko vise na moju no na tudju stetu ;no - kako god bilo - cini mi se da svi prolazimo daleko bolje i dajemo/delimo daleko vise - sto ljudi manje ocekuju jedni od drugihne znam - ja to ponekad (sam sebi) objasnjavam nedostatkom kriticne mase novca - u sistemu (ili samo u mom dzepu) , po principu - " da je samo 10% vise novca , stvari bi bile bar 50% lakse ...........samo malo vise novca ........ a daleko vise energije .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rolleyes: Iz tebe progovaraju kompleksi ...

Sad vidim da si ti u stvari samo bio odusevljen mogucnoscu dobijanja plocice za amp - trebao si prosto tako da napises a ne da izgleda kao da zameces patkometrijsku kavgu (taj post sa presisavanjem strasno lici na poznati stil sa komisijskog foruma pa sam tako i reagovao).Dakle, kao i u vecini slucajeva, nesporazum i nejasno izrazavanje su uzrok sukoba - vidim iz tvoje reakcije da si se nasao uvredjen, te s toga molim za izvinjenje jer je sad jasno da ti startna namera nije bila zla.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...