Jump to content

Silicon chip 20W Class A


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

Na zahtev forumasa otvaram temu o ovom, kod nas malo poznatom dizajnu za koga konstruktori malo pretenciozno kazu da je pojacalo sa najmanjim THD-om na Svetu. Za pocetak evo clanka sa hrvatskog sajta gde se nalazi i link za projekat:http://www.audiofil.net/forum/printer_friendly_posts.asp?TID=8076

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

У тај појачавач можеш да трпаш какве хоћеш излазне транзисторе.У коло емитера  оба излазна транзистора ставити о,22 Ома и по мени немаш потребе за упаривањем.Слично је као и Хирага, са дарлингтонима у излазу.Мени се лично не свиђа!стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad kad znam naziv fajla , naravno da sam ga nasao i u kompu :)eve i sema , da se ne bacakamo ..... ja bih to malo promenio ...... prvo bih porazmislio sta sa Q8 ...... kuj ce im ti folower - nije mi sasvim jasno

post-2-125564617109_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Јa bih to malo promenio ...... prvo bih porazmislio sta sa Q8 ...... kuj ce im ti folower - nije mi sasvim jasno

Ма то су Аустралијанци направили, шта ти има ту мењаш.Јел се Хрвати покидаше око тог појачавача :).стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... prvo bih porazmislio sta sa Q8 ...... kuj ce im ti folower - nije mi sasvim jasno

To je fora D. Self-a (blameless amp) - ideja je da se impedansno izoluje VAS (Q9) od LTP-a (da ga manje optereti) i olaksa kompenzacija VAS-a (100pF NPO).Inace, ljudi koji su pravili tako, kazu da bolje svira bez Q8....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je fora D. Self-a (blameless amp) - ideja je da se impedansno izoluje VAS (Q9) od LTP-a (da ga manje optereti) i olaksa kompenzacija VAS-a (100pF NPO).Inace, ljudi koji su pravili tako, kazu da bolje svira bez Q8....

ma znam ja to i ne znam ........ tu bih umesto ogledala turio kaskode , malo nabrijao struju kroz LTP i Bog te vido .......al' dobro - ne radi se o mom ampu , no o Australijancu .... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... tu bih umesto ogledala turio kaskode , malo nabrijao struju kroz LTP i Bog te vido .......

Ogledalo obavezno napolje, ono ukaki zvuk uvek, u LTP staviti BF862 (na 10 mA Id) sa kaskodom i izbaciti CFP iz izlaza (em lose zvuci, em lako proosciluje a i samo 6.5 mA kroz Q11 i Q13 ne valja) i umesto njega staviti double EF pa da lici na nesto - ovako kako je nacrtano ima da svira kao (cesto pominjani :) ) HSR, bez obzira na izmereni THD i sl....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Има човек па нека трпа, ко ти је крив што немаш.Ал зато имаш казан :), а он нема!стоН_Колд

A sto jes', jes' - nema dobrog zvuka bez kazana, ko ima kazan ne trebaju mu JFETovi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zasto ovde izlazni tranzistori ne mora da budu upareni a kod Hirage mora ako se radi o slicnom dizajnu ?!

Прочитај #2, пожељно је а не наређено.Зато што упаривањем нећеш добити ништа епохално боље у коначној звучној слици.Веруј пробано, и то више пута!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...