Jump to content

Lagana pričica o zvučnicima


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

Kad se vec prica o malim ili velikim zvucnicima ima li neko ideju sta je ovo , odnosno koji su ovo zvucnici sa slike ?I jos jedno pitanje za poznavaoce ove materije : Da li je bolje dva 15``Basa staviti u jednu integralnu kompresionu kutiju ili ih odvojiti svakog zasebno u svoju kompresionu kutiju ?Poz

Dve odvojene .....ako je kompresiona onda Qtc što manji i bas što bliži podu . Sa niskim Qtc /manijim od 0.7 / se postiže blag pad prema dole a sa postavljanjem što bliže podu se kao prvo eliminiše samoponištavanja određenih frekfencija a kao drugo zvučnik vidi pod kao dodatnu površinu pomoću koje malo popravi odziv na niskim frekfencijama .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 239
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Probao, puno bolje se ponašale u odvojenim kabinetima. :crazyrocker:

Ostaje da probam sa ubacivanjem horizontalne dicht pregrade po sredini kutija i da tako potpuno hermeticki odvojim zvucnike jedan od drugog i izbegnem medjusobnu interakciju izmedju para zvucnika , usi ce proceniti dali se nesto dobija na kvalitetu ili se pak gubi ! Dimenzije svake kutije su V 137cm x S 80cm x D 80 cm , materijal kutija je medijapan 19 mm ,unutrasnji noseci okvir je od masivne kockaste bukovine 4x4cm , damping materijal je debeo sundjer iz starih sedista automobila , zvucnici su 2 x 15`` Eminence beta u svakoj kutiji, vezani na red = 16 ohma .Probao sam sa bas refleks konfiguracijom sa istim kutijama i uvek je to losije zvucalo nego u kompresionoj varijanti , uvek sam nekako dobijao tada taj burasti prizvuk iz njih , sa kompresionom varijantom toga nema i te kutije zvuce odlicno . Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam nesto drugaciju ideju, trosistemac 12" bass, 6.5" srednjetonac, 1" kalotni visokotonac. Rezne bi bile oko 250 i 2500 Hz.

Dugo vec gledam drajvere, oko bass-a je bas najteza odluka. Razmatrao sam razne varijante od 8" pa navise, TL, kompresionu, variovente, jedino br nisam razmatrao.

Prostor u koji ce biti smestena je dnevna soba od 20 kvadrata u prosecnoj srpskoj stambenoj zgradi :D Mislim da se takvih soba svako nagledao. Dimenzije sobe su 5.7 x 3.6 x 2.5 m.

Room modes:

Postavljena slika

Bass drajver koji sam na kraju imao na umu je Eminence LAB12:

http://www.eminence.com/pdf/LAB_12.pdf

Kosta oko 170 evra kod nas, napolju malko jeftinije. To je max koji bih dao za bass drajver (ili za par manjih)

Stavio bih ga u kutiju oko 50-60 litara sa varioventom, takva kutija ima slicnu karakteristiku kao kompresiona samo malko bolji bass odziv.

Evo simulacije za kompresionu kako bi to izgledalo, crvena je odziv u kutiji, plava je IB odziv zvucnika:

Postavljena slika

Izgleda da bi trebalo "pustiti" ovaj room mode na 30 Hz, a ovaj drugi zid natrpati nechim plus staviti tepih zbog ovog treceg

Boki, dajder ako imas vremena neki predlog za onu moju prostoriju, dao sam na prosloj strani sliku sa room modovima i dimenzijama. Zvucnici bi isli na duzi zid, ali ne mogu da budu bas u centru sobe, nego dosta blize jednom kraju. A mogu i na kraci zid. Velik SPL nije bitan jer ionako nikad ne odvrcem muziku nesto glasno, a filmove gotovo nikad ni ne gledam.

Tip kutije bi bio TL ili variovent, mozda eventualno BR ili neki ML TL

LAB12 je dobar izbor što se tiče odnosa cena/kvalitet/performanse. I sasvim je odgovarajuće da ide u u kutiju sa varioventom koju si predložio.

Jedino što je to sve poprilično teško uskladiti sa ostatkom zvučnog sistema ako se ide na pasivu. Ako si u finansijskoj mogućnosti, sigurno je bolje da ideš na aktivnu vrarijantu sa nekim power modulom D-klase od barem 200 W/4 Ohma, preporuka Hypex od 400 W. Stvarna efikasnost je u praksi niža nego što je to u simulaciji. 87 dB/1W/1m je meren na tabli, a u kompresionoj kutiji i nisko odsečen verovatno nije više od 85 dB. Zato i treba neko snažnije pojačalo. I ne samo zbog efikasnosti, već zato što je to prava opaka sub-bass jedinica prilično krutog vešanja i vrlo teškog kretnog sistema - Cms je oko 0,35 mm/N i Mms je oko 150 grama. Potrebno je struje ko za aluminijski kombinat. 12" bass sa Xmax +/- 13 mm je sasvim OK za tvoju prostoriju. U kutiji od 52 L sa srednjom količinom ispune, trebalo bi da je Qtc=0,6 i Fc=38,5 Hz. Ja bih možda išao na malo manju kutiju, oko 40 L zbog višeg Fc a zbog veličine prostorije i malo strmijeg pada odziva prema nižim frekvencijama. Prostorija nije jako velika, pa je pitanje šta će se i kako dešavati ispod 45 Hz.

Naravno, mogu da se razmotre i neke druge jedinice. Sve je stvar toga kako si ti zaokružio neku i finansijsku i tehničku konstrukciju. Zato je malo teže navesti sve varijante.

Jefinija varijanta je ako se ide na pasivu, 10" bass u BR kutiji, pa onda neki 5-6,5" mid-bass i visoki, i sve to tera jedno pojačalo.

S obzirom na modove prostorije, možda nije loša varijanta usresrediti se na dvosistemac, gde je naravno najvažnija jedinica mid-bass koja nosi najviše informacija. I onda se na to doda sub u aktivi tako da je rez negde u području 140 Hz. Između 125 i 155 Hz bi bila blaga uvala u frekventnom odzivu, na mestu modova. Ovo je sve hipotetički, i najbolji je put raditi merenja i prostorije i zvučnika u toku izrade i prilagođenja. Tako se može dobiti zvučni sistem maksimalno usklađen sa prostorijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E ovako, hvala puno Boki na odgovoru. Nisam baš razumeo ovo zadnje pitanje, ali mogućnosti za nabavku su nikakve, tj kao i svima drugima, ili da se kupi ono što ima kod nas, ili da se naručuje iz inostranstva pa placa carina, porez, ležarina itd. Sada nemam niti para a pogotovu vremena za bilo kakav projekat, nego ga planiram jedno barem 6 meseci unapred :P To jest, sada čisto utvrđujem gradivo i razmatram kako i šta bi trebalo da se pravi. Ideja je prvo bila da se skupljaju pare za ovako nešto, http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm, pa jednog dana kad se skupe pare da se to pravi :P. Međutim, kopajući polako po Zaph-ovom sajtu, forumima, hobbyhifi-ju itd, došao sam do zaključka da će drajveri koje ću navesti raditi vrlo slično, možda čak i bolje, za mnogo manje pare. Naravno onda ne mogu da ukradem skretnicu od čika Troelsa nego moram lagano da merim, prekrajam kutiju i podešavam skretnicu.Srednjetonac 18sound 6nd430: http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_product&pid=243Visokotonac Peerless 810921 to jest Scan Speak Discovery D2608/913000, to su isti zvučnici, više ih nema pod peerless imenom: http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7772Za woofer još nisam siguran ali taj LAB12 mi deluje vrlo fino. Ostali PA bassevi imaju visoku osetljivost ali zato i vrlo visok Fs pa mi se ne čine kao dobro rešenje. A kod HiFi proizvođača ili su retki drajveri tolikog prečnika, ili su preskupi, ili nisu baš neki kvalitet. Što se tiče onog hypex modula, deluje kao super rešenje, ali je preskup (još mi i treba 2 komada) a frekvencija sečenja mu je mnogo niska, išao bih na 200-250 Hz da što više rasteretim srednjetonac nepotrebnih kretnji. Alternativa bi bila da ovde na forumu uradimo šemu neke aktive, samo ja nemam znanja za tako nešto pa bih morao da se oslonim na kolege forumaše :DIdeja sa dvosistemcima i SUB-om je potpuno na mestu, ali već sam pravio dvosistemce pa bih sada da se oprobam u nečemu zahtevnijem. Voleo bih podnostojeću kutiju gde bi tačka između srednjetonca i visokotonca bila na 100 cm od poda. To je baš onaj neki izgled kao Troelsov jensen.Alternativa bi mogle da budu Peerless 830668 10" bass jedinice koje već imam kući i skupljaju mi prašinu. Ne sviđa mi se što zahtevaju još veću kutiju, jedno 75 litara. Ne znam kakav zvuk daju ali u svakom slučaju po parametrima deluje da traže mnogo manje struje od lab12. Nisam ih još probao u nekoj kutiji, možda bih mogao da sklopim nešto probno od iverice. Dobra stvar je što već imam velike vazdušne kalemove, 10 mH, 2mm žica, 3kg svaki kalem, koji bi lepo išli na ove drajvere. Mada uz 10" bass bi mogao da ide i Dayton RS52 2" dome srednjetonac plus neki 3/4" jeftin visokotonac, verujem da bi ta kutija zvučala veoma dobro za smešne pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 sound koji si naveo ima problema sa odzivom izvan ose već kod nekih 750 hz , što znači da je veoma daleko od nekih 2- 2.5 khz . Prvo on ima taj problem a naknadno i ti kad ga pokušaš ukrstiti sa visokotoncem Visokotonac nije loš , ali za te pare se ima Morel 308 koji bar prema mom mišljenju radi mnogo bolje ......nemam skana ali imam navedeni Morel .......Morel je otprilike kao i Dynaudio i po zvuku i po konstrukciji . Što se tiče basa pogledaj Ciare HW 385 .....možda košta nešto više/ oko 200evrića / od navedenog ali je stvarno dobar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....................................

Problem je i što nemam ama baš nikakvu koncepciju, nešto za početak.Isto kao i Rade mislim da ti taj 18sound nije neka osnova za trosistemac. Ako ideš na klasični pasivni trosistemac kojeg će gurati jedno pojačalo, možda nešto ovako:http://www.troelsgra...n.dk/cyclop.htm I verovatno bi dobro selo u tvoju prostoriju, s obzirom na njenu veličinu i oblik.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако ради као Суб бас свеједно.

Batice, svako kome treba Sub u startu nema dobre kutije u odnosu na njegove zahteve. Sub je opet čisto ekonomsko rešenje. Ne moraš odmah da izletiš sve parice za ozbiljan sistem, nego u koracimo, prvo levi i desni, pa srednji, pa Sub, pa ona dva pozadi, i po najnovijem, i ona dva sa strane. Bez obzira na sve najčešće priložene komande, najveći problem Suba je stvarno dobra INTEGRACIJA unutar sistema. Moglo bi se tvrditi da ako vlasniku dobro svira, ma kako to bilo, onda je sve u redu; i ta logika stoji. Ali, i dalje nema zamene za dobro integrisanu tropojasnu kutiju, gde bas ima prečnik od najmanje 26 cm iza koga stoji bar 50 litara efektivne (unutrašnje) zapremine, sa dobrim dampiranjem i ako je bas refleks, sa refleksnom tubom podešenom za najveću linearnost, pa i po cenu par Hz tamo dole. Sa druge strane, to opet papreno košta, pa se ti nađi tu negde. Pre nego što sve ode u uobičajeno naklapanje oko toga koji je drajver najbolji, a niko nema para da ga kupi, osmelio bih se da tvrdim da je daleko manje bitno kakve drajvere koristite u odnosu na to koliko su dobro inkroporirani po svim parametrima unutar sistema zvučne kutije. Već sam video i čuo i previše kutija u kojima su čučali neki dža-bu drajveri, koji su pokušavali da glumataju bas, a celina je svirala gore nego na buvljaku, jer kutija je SISTEM, a ne prost zbir drajvera sa bem li ga nekom skretnicom. Što se skretnice tiče, nemojte da sanjate dečačke snove da nekim PC programčićem možete da dobijete ono pravo. Od toga samo počinjete, a onda se doslovno mesecima zezate da od tog nečega dobijete ono pravo. Tu mišić fazon, po sistemu "Ali, stavio sam Mundorf kondenzatore!", ne radi, nema velikog značaja ako SVE nije pogođeno da radi u harmoniji. Pogodite kao treba, i ja vam garantujem da će skrenica sa najjeftinijim kineskim delovima odrati drugu sa najskupljim delovima kao mladi majmun bananu. Lično sam se uverio u to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je i što nemam ama baš nikakvu koncepciju, nešto za početak.Isto kao i Rade mislim da ti taj 18sound nije neka osnova za trosistemac. Ako ideš na klasični pasivni trosistemac kojeg će gurati jedno pojačalo, možda nešto ovako:http://www.troelsgra...n.dk/cyclop.htm I verovatno bi dobro selo u tvoju prostoriju, s obzirom na njenu veličinu i oblik.

Fale ti ideje? Hajde da se vidimo na kafi, pa da te lepo pretrpam idejama za narednu dekadu. Borise, ne šalim se, a i nismo posrkali kafu već i predugo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Batice, svako kome treba Sub u startu nema dobre kutije u odnosu na njegove zahteve. Sub je opet čisto ekonomsko rešenje. Ne moraš odmah da izletiš sve parice za ozbiljan sistem, nego u koracimo, prvo levi i desni, pa srednji, pa Sub, pa ona dva pozadi, i po najnovijem, i ona dva sa strane. Bez obzira na sve najčešće priložene komande, najveći problem Suba je stvarno dobra INTEGRACIJA unutar sistema. Moglo bi se tvrditi da ako vlasniku dobro svira, ma kako to bilo, onda je sve u redu; i ta logika stoji. Ali, i dalje nema zamene za dobro integrisanu tropojasnu kutiju, gde bas ima prečnik od najmanje 26 cm iza koga stoji bar 50 litara efektivne (unutrašnje) zapremine, sa dobrim dampiranjem i ako je bas refleks, sa refleksnom tubom podešenom za najveću linearnost, pa i po cenu par Hz tamo dole. Sa druge strane, to opet papreno košta, pa se ti nađi tu negde. Pre nego što sve ode u uobičajeno naklapanje oko toga koji je drajver najbolji, a niko nema para da ga kupi, osmelio bih se da tvrdim da je daleko manje bitno kakve drajvere koristite u odnosu na to koliko su dobro inkroporirani po svim parametrima unutar sistema zvučne kutije. Već sam video i čuo i previše kutija u kojima su čučali neki dža-bu drajveri, koji su pokušavali da glumataju bas, a celina je svirala gore nego na buvljaku, jer kutija je SISTEM, a ne prost zbir drajvera sa bem li ga nekom skretnicom. Što se skretnice tiče, nemojte da sanjate dečačke snove da nekim PC programčićem možete da dobijete ono pravo. Od toga samo počinjete, a onda se doslovno mesecima zezate da od tog nečega dobijete ono pravo. Tu mišić fazon, po sistemu "Ali, stavio sam Mundorf kondenzatore!", ne radi, nema velikog značaja ako SVE nije pogođeno da radi u harmoniji. Pogodite kao treba, i ja vam garantujem da će skrenica sa najjeftinijim kineskim delovima odrati drugu sa najskupljim delovima kao mladi majmun bananu. Lično sam se uverio u to.

:good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:oke: To Boki objasnjava godinama, doduse malkice grubljim recima...

Očigledno, i ja se sa time slažem. U mom slučaju, jer sam to lično iskusio - kutija sa ugrađenim drajverima gotova za manje od 14 dana, a posle skretnica - celih 6 meseci, i to sa tri panela slušalaca naizmenično (jer ja ni sebi ne verujem baš 100%). I taman podesiš jednaku osetljivost, ode ti modulus impedanse ispod 4 Oma. Podesiš njega, a neki nagib ti se pomeri. I tako za redom, igranka bez prestanka. 3 pune sveske A4 formata beležaka usput. Ali, vredelo je, na kraju se sve isplatilo. Da sada treba da radim isti taj posao, spremno vam kažem - na pamet mi ne bi palo bez Bokija. Uvek sam posedovao jako dobre stvari napravljene po kućama samo zato što sam bio sam pošten sa sobom - ako onaj drugi zna više od mene, onda bolje da on to radi nego ja. I pošteno platim svačiji rad i rezultate, poštujem znanje i rad, tuđe koliko i svoje, a znam u kojim oblastima sam ja tata. Nema ih puno, lako se pamte.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz svo uvažavanje iznetog stava, kao i mnogih drugih kolega ovde koji imaju slično mišljenje, nekako nisam uspeo da se obuzdam i uzdržim od komentara koji bi nekome

mogao izgledati i kao kontraproduktivan. Naime, više puta sam bio u prilici da čujem sisteme u kojima su bile izuzetno kvalitetne zvučne kutije, a sa prilično manjim bas drajverima

od ovih 12 inča koji se preporučuju kao minimum za dobro integrisanu tropojasnu kutiju. Najbolji primerci takvih zvučnih kutija bi po mojoj proceni nadmašili bar 2/3 trenutno

dostupnih konkurenata iz iste cenovne klase sa bas drajverima od 12 ili više inča. Narvno da ovde pre svega mislim na zvučni kvalitet.

To bi u prevodu trebalo da znači da itekako ima zamene za rešenje koje je naveo dvv u citiranom postu, samo ga treba znati napraviti (koga to zanima) ili imati novca i kupiti.

..............

Naravno da si potpuno u pravu.

Što je jedan od razloga zašto sam odvojio u posebnu temu lične stavove pojedinih o tome koliki zvučnici treba da budu od onoga što je suština one teme iz koje je izdvojeno (koja je referentna tj. lepljiva). To jesu ništa drugo do subjektivna mišljenja/gledišta tih ljudi formirana na konto njihovog dosadašnjeg slušnog iskustva koje može biti više ili manje bogato.

A svako zna šta mu uhu prija :buba:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Off prebačen u

Ako je vec i moj post koji je naknadno stigao prebacen na drugo mesto sa komentarom da je to licni stav i da odudara ,,od onoga što je suština one teme iz koje je izdvojeno (koja je referentna tj. lepljiva)'' onda bi zamolio da se bar promeni naslov ove teme, ili da mi se bar objasni sta je stvarno sustina ove teme, a da to ima veze sa ovako definisanim naslovom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Greškom se između brda postova koje sam prebacivao našao tvoj i moj post. Ko radi, taj i greši. Šta si odmah povileneo ? Di mi je post, pa di mi je post :crutches::buehehe:

Ma video sam di mi je, nego se pitam zasto nije tamo gde sam hteo da bude.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Bokiju i Radetu na predlozima. Onaj 18sound srednjetonac je "pobedio" na Zaphovoj analizi gomile drajvera, odnosno tačno odgovara onome za šta bih ga ja koristio.http://www.zaphaudio.com/6.5test/

Excellent performing 16 ohm pro midwoofer. Smooth response and an extremely clean midrange. Very usable T/S parameters and excursion though somewhat limited bass extension for what is meant for woofer service. Very sensitive. It would make a fine midrange also. Lightweight neo magnet assembly with cooling fins. A couple of these paired up for an MTM and used with a subwoofer would make a reference level system. High value for this level of performance. Tested August 2008.

Ovde nije spomenuo i odličnu nelinearnu distorziju, F3 i F5 su gotovo najbolji od svih srednjetonaca. Ali da ne davimo više o njemu. Rade, taj Morel bih svakako mogao uzeti u razmatranje.Boki, taj Kiklop ranije nisam ni razmatrao, sad ću to detaljno da pročitam. Frekvencije skretnice su malo neuobičajene, pogotovu ću da obratim pažnju na taj srednjetonac. @dvv: U pravu si potpuno za subwoofer. Pored svega što si naveo, prednost "pravog" trosistemca je i u tome što srednjetonac ne svira niske tonove tj membrana se mnogo manje kreće pa nema problema kao što su: delimični izlazak kalema membrane iz optimalnog položaja u magnetnom polju, povećana struja kroz kalem i njegovo grejanje, doplerov efekat usled većeg kretanja membrane itd. @Zvučniak: hvala za razvojenu temu, ovaj deo rasprave nije baš pripadao tamo, ali rekoh kad je već započeta priča da postujem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Одговор Јуче, 23:49

Hvala Bokiju i Radetu na predlozima. Onaj 18sound srednjetonac je "pobedio" na Zaphovoj analizi gomile drajvera, odnosno tačno odgovara onome za šta bih ga ja koristio.

http://www.zaphaudio.com/6.5test/

Malo na brzinu sam pogledao testove i ono što mogu da primetim ..............

Svaki put kod autokonstrukcija ima najmanje dva problema , novac i vreme i baš su povezani , onako baš dobro . Kao hoćeš nešto da praviš a ne znaš šta bi koristio pa onda krene ideja ili da kupiš gomilu zvučnika pa da isprobavaš lično / vreme i novac / ili da pogledaš okolo ko šta hvali i tu negde nađeš rešenje .

Po internetu ima svega , i ja sam oduvek veliku pažnju poklanjao ko šta i gde piše , jer nikad se ne zna na šta se korisno može naleteti i uvek sam imao logiku , vrlo jednostavnu .

Dakle Pera ,Đani ,Nani i Sima napišu onaj zvučnik je dobar i ja poverujem / virtualno / ......nakon 2-3 NANOSEKUNDE ja sam već skenirao kompletnu memoriju gde sam još to video taj zvučnik ugrađen negde . Kad kažem ugrađen to znači da je neki pametan svet , daleko pametniji i od mene i od navedenih osoba već potrošio i vreme i novac na neke eksperimente , na eksperimente od kojih sutra očekuje zaradu . Znači neko je seo pregledao šta ima i odlučio da stavi baš tamo neki zvučnik u kutiju od 20.000 evrića . I tu nema zezanja , dvadeset hiljada mogu tražiti svi , i pitanje ko će da ih dobije .

Dakle u gomili zvučnika ja prepoznam Morel MW 166 koji koristi jedna firma iz amerike , dva komada kao srednjetonac , Dynaudio esotar kao visokotonac i dva Dynaudija od 30 cm u puš-pul verziji za bas .

Dakle to je logika kojom ja idem , ne ono šta se radi po forumima , nego po firmama koje uzimaju pare i žive od tog ......jer jednostavno smatram da su veliki posao uradili samim tim što je nešto odabrano u gomili već postojećeg .

Seas CA 15RLY se nalazi u Gryphon Mojo , preko 16000 evrića , fantastičan zvučnik za relativno malo para .........

PS čitam redovno AR a oni imaju običaj da izvade zvučnik i da ga slikaju ......obično dva puta gde se na prvoj slici može videti jedan deo oznake a na drugoj onaj što fali .....i tako .

PSS Morel 308 za sada nema u komecijalnim kutijama , ali on je naslednik 32-jke koju sam i ja a pre tog i mnogi drugi koristili sa upehom .........tu je negde u klasi sa Dynaudijem D28 .........svaka čast Zapu na testovima ali Eggleston Work je u starom modelu Andra III stavio Morel MW 166 a u novom modelu novi model Morel od karbona ......i opet je stavio stari dobri debeli presovani filc .

PSSS u eri gde je dokazano i provereno milion puta da je najbolje vešanje ono što ima B&W i jedan model Audaxa tj ravno , sve egzibicije oko vešanja ispadaju po malo i smešne

PSSSS prvo BVT a posle i dvv su napisali fantastične poruke , prvi po pitanju teotije a drugi po pitanju prakse ........mislim da je isuviše važno da se shvati to što su pisali jer ima i previše projekata koji su počeli visoko i trebali da budu odrađeni kako treba i budu u klasi sa komecijanim modelima .....a završili su prodajom pojedinačnih komponenti .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......................@Zvučniak: hvala za razvojenu temu, ovaj deo rasprave nije baš pripadao tamo, ali rekoh kad je već započeta priča da postujem...

Sve je OK. Ja prvi nisam operisan od offtopic-a (iako sam u poslednje vreme video da sam operisan od furniranja :buehehe: ) Nije uopšte bitno za spomenuti, a kamoli da se izvinjavaš za isti :)

ma plijuni ga odma!! :wild: ps: taj ti je rascepljena licnost, pa obozava da deli teme, a i nervira ga spliter od kablovske, kvari signal..

Ima da te tužim kod tvoje Ane da si naručio još EV 12TRXB zvučnika iz Amerike. Znam ja da nisi, znaš ti da nisi, ali pogodi kome će više da veruje :haha:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...