Jump to content

Uh! kako ovo dobro radi


DamirDj

Preporučeni Komentari

Trebalo mi je 8 dana da ih napravim.Bass sam imao od ranije i ovaj sam sastavio od nekoliko zvucnika 21 cm(membrana Jamo, vešanje shomoghi ,magnet Coral italijanski, korpa ITT nemacka , naravno moj namotaj na kaptonu bakarnom zicom i phase plug moj rad).Skretnica 6dB na visokom (kondiš motor run 4uf 450V ,plus l-Pad) i 6dB na basu (1,5mH).Kutija sendvič 16mm iverica i spolja 8mm medijapan. Finiš mat crn sa lakom polu sjaj.Visoki Monacor DT300, izvadjen feroflud.Bassreflex pozadi fi 75mm.Kutija je modifikacija Tony Gee-a http://www.humblehomemadehifi.com/Classic.htmlSamo jedna mana , samo 84 dB-ela.Zvuk je neverovatanEvo slika

post-133-125383700132_thumb.jpg

post-133-125383701357_thumb.jpg

post-133-125383702925_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa finiš baš i nije neki... Crno nije više u modi... :thank_you2:Ja ne znam zašto se niko ne odvaži pa malkice pokuša neku boju...

Bili su prvo tamno crveni, ali njihov novi gazda je rekao da ih prefarbam u crno.I meni su bili lepsi crveni.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto idem do sombora sutra, jel bi mogao da navratim da vidim i cujem te frankestajne(u pozitivnom smislu :thank_you2: ) od zvucnika ?

Sutra ja ne mogu da te ugostim (imam previse posla koji moram da zavrsim), a i zvucnici vise nisu kod mene nego u jednom selu pored Sombora(Gakovo).

Za sledeci put mi se najavi dva tri dana unapred i nema problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace najnovija vest je da je vlasnik jednog fullrange, kada je cuo Ekonovejv rekao: koje je sonido sr***, pola stvari ne cujes iz njega. :thank_you2:

HahahahahaProbao sam ruski teflon i mali plavi ero preko celog visokotonskog dela....tesko se ista osetno cuje. Valjda zbog mundorf mcapa u odnosu na ruske pio...Al zato signal gen radio na razgibavanju bejme...pa je sad to skroz drugi zvucnik...kakve crne rupe na 70Hz i falinke basa..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Inace najnovija vest je da je vlasnik jednog fullrange, kada je cuo Ekonovejv rekao: koje je sonido sr***, pola stvari ne cujes iz njega. :thank_you2:

E ovo je ispod pojasa :drinks: - kad sam slusao Sonida stekao sam utisak da je dominantna ideja bila prijatnost prezentacije (cak i nesto losijih snimaka) a ne detaljisanje. Ima puno sveta ciji prioriteti su bas tako postavljeni i sta to ne bi bilo u redu ? :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nemam nista protiv razlicitih ukusa, svako neka slusa sta zeli ali ja se sa FR ne mogu pomiriti ma koliko on realno odsvirao srednje podrucje. Ja ne sporim da je on dobar ali kad slusam trio sa kontrabasom, bubnjevima i klavirom, donje tonove kontrabasa i cinele jedva cujem ili ih uopste ne cujem. Sta ce mi trio samo sa klavirom. Ja bih to uporedio sa gledanjem utakmice svetskog prvenstva na Pioneerovoj plazmi od 50 incha ali mu radi samo zelena boja. I onda kazem vidi kako je dobra trava. Ili kad citam dobru knjigu a svaki treci red imam i to sa povecanim slovima i onda kazem: nema veze sto ona dva reda fale kad se ovaj jasno vidi. Ili kad obucem odelo po poslednjoj modi, pantalone savrseno stoje ali mi cipele simike stiscu nogu da je izvrcem kada idem da me manje boli. Ali to je moda. Treba li da navodim jos primera ili ste shvatili da sam protivnik FR-a?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HahahahahaProbao sam ruski teflon i mali plavi ero preko celog visokotonskog dela....tesko se ista osetno cuje. Valjda zbog mundorf mcapa u odnosu na ruske pio...Al zato signal gen radio na razgibavanju bejme...pa je sad to skroz drugi zvucnik...kakve crne rupe na 70Hz i falinke basa..

Jeli ti zao sto sam te nagovorio na Mundorf u odnosu na ruske papire?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zakljucak - 'bes co'eka koji nema od svake fele zvucnjaka bar po jedan par ......:thank_you2:samo vi ta sva prekobrojna sranja u koja ste se porazocarali udomite kod ZM-a ......PS. Visaton mi ne donosite ..... :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...