Jump to content

home made pločice


stein

Preporučeni Komentari

Ako napravite pločice za Salvatore-a, stignu kod mene do sutra uveče, prekosutra, predveče, može ih dobiti na ruke... Ne od mene, al' ima nekoga ko će biti u SU tada... :)

nije SU preko sveta a iovako mu ide paket sutra ili prekosutra.problem je druge prirode/shvatanja. evo pogledao sam mailbox, naravno skena žvrlje nema.ponuđeno mu je , sam nek odluči.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko nema masan papir (od samolepljive fojije sto ostane onaj sloj) moze obican ili foto pa ga neposredno pre upotrebe staviti u kutiju gde sa nalazi parce krpe natopljene nitrom (tako cete pripremiti toner za prenos)

Ako je nekome jednostavnije, ja "zacrnjivanje" odštampanog sloja radim tako što poklopac kartonske kutije ( može i od kutije za cipele :) ) sa unutrašnje strane nakvasim nitro razređivačem, i poklopim papir, naravno štampani deo prema gore.U suštini isti metod kao kod Dunavka, samo drugačije pakovanje :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolega dunavko je objasni ama bas sve kako treba. i ja sam se ubio dok nisam zakljucio sve kako treba:* mirror plocice* masan papir i stampa na laseru* peglanje* onda sve potopiti u vodu da se papir odlepi* ecovanje u HCl kiselini i H2O2 ili ima jos ono drugo za ecovanje (tad se bakar drzi na dole dok kod kiseline na gore)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze i FeCl3 (fero-hlorid) za nagrizanje. Mislim da je "zdraviji" od gorespomenutih kiselina, a i nista ne mesas, samo sipas kuglice u vodu i cekas da se rastvore i onda buć pcb i drmusaš. ;)

Kupuje se u Kelco/Elementa/MikroPrinc/itd...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Када је тема почела сетих се да треба да направим једну штампу заштите за појачавач са индикацијом клип-а.

Брже боље седох и прво исекох парче витропласта који се нашао при руци.

Ево све редом :

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Следи наставак.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У мећувремену ми се пркинула веза.Употребљено: једна плочица витропласта, фломастер, сона киселина из најближе продавнице, хидроген 30%, посуда од ватросталног стакла, стрпљење, једно пиво "Пилс плус".Следи бушење али то данас, сад је касно за буку коју прави "Дремел".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prilkom hemijskih procesa koji se odvijaju temperatura rastvora raste i moze praviti probleme.sem toga i rastvor menja boju.Ukoliko radite vise komada u stari rastvor slobodno dodajte HCl i vodonikov peroksid u radu.ukoliko neko ima zapusene sinusne kanale gasovi ih tako lepo prociste da ne morate posle da idete u banju,mislim,ko je isao..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма синуси консинуси, пиво. Обично предвидим све на једној плочици па и обе плочице. Штедња :Viannen_loungelizard:

Ево једна слика снимљена по дневним светлом:

Postavljena slika

Са хемијом је готово остаје механика, тј. бушење отвора. Биће и то касније.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze i FeCl3 (fero-hlorid) za nagrizanje. Mislim da je "zdraviji" od gorespomenutih kiselina, a i nista ne mesas, samo sipas kuglice u vodu i cekas da se rastvore i onda buć pcb i drmusaš. ;)

Kupuje se u Kelco/Elementa/MikroPrinc/itd...

Postavljena slika

Taj ferohlorid zanimljivo izgleda, moze tašti da se ubaci u Corn Flakes :diablo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj ferohlorid zanimljivo izgleda, moze tašti da se ubaci u Corn Flakes :diablo:

Ја када сам видео помислио сам да су оне бомбоне споља шпинован шећер а унутра бадем или лешник :rolleyes::angry27: очигледно.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Savet:Nemojte guliti papir prstima kada ga skidate sa plocice. Jednostavno ubacite plocicu sa papirom u sonu kiselinu i posle pola minuta najvise papir ce se sam odlepiti. Papir (kunstdruk) je iz dva sloja, raspadne se na dva dela i odlepi. Imaju ga fotokopirnice, ne morate stampati na katalozima. Toner se skida sa plocice acetonom ili benzinom ako je uporan (sto bi rekli na reklami za prasak za ves :) ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ferohlorid nije los ali mi se cini da je mnogo manje efikasan od sone kiselne,odnosno ekonomija-kolicina-cena. Nego, niko to nije spomenuo i evo ja cu jos malo otvorim horizonte na temu pegla -uradi sam.Vrlo lepe prednje ploce mogu da se urade sa tom tehnikom.pripremljenu prednju plocu zagrejte u rernu(to je padez) ili na plotnu te miror motiv,jos laser u boji i peglu i udri peglanje ko '68 milicija u studenjaku.ovo kasnije ne racunam u peglanje.Posle plastik sprej ko oce,milina jedna.Ako ne uspe odma ,nitro brisi i ponovo.Moze ladno pivo za ideje i savete.Ljubavne savete ne praktikujemo,imamo dosta problema sa svojima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...