Jump to content

D.D. Zvucnici


varošanin

Preporučeni Komentari

kolezi - svidja mi se kako razmisljate ....bio jedan Yuma na big DiyA , koji je slicno tako razmisljao ...... al' je nestao netragom ; :buehehe::frusty::angry:

Ma ima ih tamo nekoliko koji su bas teski (znas ih ti, kritizeri koji nikad nisu nista napravili, ne daj boze smislili, a na sve imaju primedbu i sve znaju bolje iako nista od toga nisu probali, nego kenjaju u prazno) pa se redje javljam, smara me prepucavanje. Zato se tamo vise pitanja postavi i posla uradi kroz PM nego javno.Mi se ovde bar lepo zezamo, a i uradi se ponesto. :yes3:Jos da uteramo DD zvucnike u neki veci production volume.... :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 164
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Iz dosadasnjih postova namece se zakljucak da je u pitanju zvucnik sa osetljivoscu od 90 i nesto dB/1W/1m i da je 30W snage amp-a dovoljno.Za 30W na 0.5 oma trebalo bi isporuciti 7.75A i 3.88V na zvucnik. Optimalno bi bilo da napajanje takvog amp-a bude +/-7V sa mirnom strujom od 3.875A (push-pull, A klasa) ili 7.75A (SE, A klasa).Ovo ocigledno nije posao za MOSFET-ove - slabo sviraju sa napajanjem manjim od +/-20V i tu bi disipacija isla predaleko (155W po kanalu) sa datom mirnom strujom tj. trebalo bi staviti bar 4 para izlaznih u paralelu (po kanalu). Tesko da bi par JFET-ova dobro terao ta cetiri para, tako da F5 otpada potpuno, sem uz ozbiljnu preradu, al' to onda vise ne bi bio F5.Ja bih najradije ovakav amp napravio kao SE (20W, mirna struja 6.33A) sa 6 komada LU1014D JFET-ova u paraleli sa napajanjem od +/-5.5V i sa bipolarcem kao CCs-om. Disipacija je tu "samo" 70W po kanalu, sto smatram podnosljivim.-------------------------------------Sve I/U/P vrednosti date su kao vršne.

Iz tih razloga sam prvi put i dosao do saznja za Ge tranzistore pa i odatle moje interesovanje za njih...elem, Ge tranzistor moze imati koliko god hocete mirnu struju(probano i nije crko) sa neverovatnim frkventnim odzivom u strujnom smislu, samo ako mozete da ga oladite na 60ak stepeni :buehehe: jako zanimljiva spravica, ko nije probao, ako nista samo zarad iskustva...Imaju slab gain, ali za toliko mali izlazni napon taman :frusty: prvo Ge pojacalo koje smo pravili u A klasi "MOLOTOV", ali bas za DD zvucnike, imalo je kvazikomplementarni par sa dva Rusa u izlazu i jednim AD161 kao obrtaca faze...napajanje 12V i oko 4A mirne struje vise nije vuko...mali napon, izlazni napon je bio max oko 6Voptimalni rad pri opterecenjma od 0.2 Ohm-aSad bi ga napravio da bude 20V napajanje, i 7-8A mirne struje po kanalu :angry: evo ako lazem, slika ne laze keve mi :yes3: na slici je plocica bez izlaznih trandzi :yes3:

post-62-125322405827_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi potpune informacije reći ću da DD zvučnik radi sa bilo kojim pojačalom bolje od ostalih zvućnika, a za vrhunske rezultate koje Bane pominje on je koristijo germanijum. Slušao sam ga i sa lampama (mada ih ja ne volim) vlasnik pojačala je tvrdijo da ga nikada nije ćuo u boljem izdanju. Najbolje rezultate ovi zvučnici postižu sa strujnim pojaćalima a od standardnih pojačala spomenuo bih Harmana i NAD-a sa kojima postiže odlićne rezultate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A druga stvar je, pitam se koliko se menjaju parametri zvuchnika, na primer, ako bi kod D.D.-a modifikovali par Fostex-a FE 206 E koji rade u backloaded horni (ili BiB-u ako volite), da li bi opet svirali u istoj kutiji ili bi se pretvorili u nesto drugo...? :buehehe::frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pri 0.2 Ohma, pitam se koliki ce nam monster cable trebati...valjda bi starterski kablovi za auto zavrsili poso'... :buehehe:

nece ti trebati mali je napon i relativno male snage, ali sto veci to bolje, posto je struja u pitanju...problem je sa recimo 18" basom, koji je namotan na 0.2, a trba da izruci neki stravicni SPL..e za to zoves elektrodistribuciju , i najavis probijanje zvucnog zida na maloj visini :frusty:

A druga stvar je, pitam se koliko se menjaju parametri zvuchnika, na primer, ako bi kod D.D.-a modifikovali par Fostex-a FE 206 E koji rade u backloaded horni (ili BiB-u ako volite), da li bi opet svirali u istoj kutiji ili bi se pretvorili u nesto drugo...? :angry::yes3:

sigurno ces dobili nizi i utegnutiji bas na FR,a sto se tice srednjih i visokih, bice kristalno jasni...iz mog iskustva :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... DD zvučnik radi sa bilo kojim pojačalom bolje od ostalih zvućnika, .......

heh ....ajd sad ne preteruj :buehehe: ne mozemo bas toliko generalizovati .bez obzira na finese i princip rada , svaka konstrukcijska fela ima svoje bisere ;
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi tačne informacije, drajveri koji cu se nalazili u DD kutijama koje su bile u klubu su karbonski Audax 4 ili 4,5" !!!! Ko je bio tamo setiče se da su šolje od kafe koje su se nalazile na stolovoma zveckale kada su svirale bas deonice, po slobodnoj proceni sala malog bioskopa u kojoj se to dešavalo ima preko 200 kvadrata. Kosta Mateić je na kraju ovog skupa gurao ruku u otvor na kutiji misleći da je unutra skrivena petnaestica mada je na početku skupa rećeno da u kutiji ima samo jedan drajver (mislo čovek da je prevara).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi tačne informacije, drajveri koji cu se nalazili u DD kutijama koje su bile u klubu su karbonski Audax 4 ili 4,5" !!!! Ko je bio tamo setiče se da su šolje od kafe koje su se nalazile na stolovoma zveckale ....

Aj sad, kako izdrzati a ne prepraviti par Eminence 12 LTA, u Bib-u, poterano po mogucnosti Pass-ovom A-75-ticom...Eto nesto ovakvo: http://www.diyaudio.com/forums/showpost.php?p=1266924&postcount=196
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi tačne informacije, drajveri koji cu se nalazili u DD kutijama koje su bile u klubu su karbonski Audax 4 ili 4,5" !!!! Ko je bio tamo setiče se da su šolje od kafe koje su se nalazile na stolovoma zveckale kada su svirale bas deonice, po slobodnoj proceni sala malog bioskopa u kojoj se to dešavalo ima preko 200 kvadrata. Kosta Mateić je na kraju ovog skupa gurao ruku u otvor na kutiji misleći da je unutra skrivena petnaestica mada je na početku skupa rećeno da u kutiji ima samo jedan drajver (mislo čovek da je prevara).

Pogrešio sam za dimenziju Audax drajvera; očigledno se ti bolje sećaš. A ja sam se, naravno, setio tog Kostinog štosa sa guranjem ruke u otvor. :buehehe: Daj nam, ako možeš, neku sliku novijih Dragićevih zvučnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, jedne slikice, ali to nisu bile one iste kutije u koje je Kosta zavlačio ruku, a koje se, inače, vide na kolaž fotkama što ih je Zen sinoć okačio. Pronašao sam ovo jedva, ali mislim da vredi da se vidi.Možda Varošanin zna tačno o kojoj konstrukciji se ovde radi, a orijencationi datum događaja je Nova 2001. Godina.

post-93-125329235772_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteli ste da pobegnete?Dobro veće.

zakoni fizike ne važe za D.D. zvućnike..........pojaćalo koristite. p.s.Ne mislim da ovu priću treba seliti u novu temu pošto se D.D. zvučnici upravo nalaze na panelima i pripadaju temi o O.B. zvućnicima.

Uz dopuštenje moderatora ja mogu da dam njegov telefon, jer je to jedini naćin da stupite u kontakt sa njim.

Вала да јеси, јеси :buehehe:Чекај само да вам се појави Др.Џон ака Малковић ака Вулејев он ионако скоро сваки дан иде код Г. ДД.Угасили сте га!стоН_Колд

Значи знаш а тајиш. :frusty:Лоло једна шпијунска :angry:стоН_Колд

E pa Vulejov če morati da naući razliku izmedju ć i č Dakle, ko je shvatio, shvatio. :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...