Jump to content

Moj sistemčić


BanjacS

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ne diraj mi u Visaton!:buehehe:BanjacS: moram da odam tajnu, Zen ima fobiju od Visatona i muzikalnosti istih. Koreni problema dosežu daleko, daleko, skroz do Sombora, nije zgodno obrazlagati, prekomplikovano je... Pitanje je čime niste zadovoljni? Da li ste uopšte nezadovoljni? Lako je naći razlog da se uđe u zamenu neke od komponenti, pitanje je da li će vas to učiniti srećnijim :) Ja znam da sam sebi zamislio neki cilj i ka tome se krećem svo vreme, ali ako niste sigurni kako treba da zvuči konačni rezultat poboljšavanja/unapređivanja sistema, bolje je ne počinjati na bazi bilo čijeg saveta, ukusi su nam različiti i u malo stvari se potpuno slažemo. Lično, ni ja još nisam čuo ni jedne Visaton kutije koje bi me oduševile, ali ako neko tako voli... Nemci generalno imaju drugačiji pogled na to kako zvučna kutija treba da zvuči. Visaton je školski primer. Ne kažem da je to loše, ali ja sam recimo, skloniji zvuku koji je manje "nemački" a više realističan... Možda sam samo previše vremena proveo ispred nearfield monitora... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba cuti! Meni Visaton odgovara (za te pare, tesko je bilo naci nesto sto bolje zvuci) jer - V20 su goleme, mocne kutije, rade s lakocom, bez velikog opterecenja, sa cevima daju jasan, realistican bas (dugo sam svirao po kafanama sa kontrabasom iza ledja pa mogu da poredim), srednji i visoki su vise nego korektni. Cesto se cuje da cevi imaju problem sa basovima. Moje iskustvo kaze da to nije tacno. Ili je problem u pojacalima.Naravno, ne kazem da nema boljih kutija. I ja bih voleo neki Sonus Faber ili nesto tako besno ...ali ima sitnica koje nedostaju :). Ipak je ovo , u samogradnji kostalo ispod 500DM.Muzika na prvom mestu!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo VELIKI pozdrav novom kolegi na forumu !

Meni se Licno vise dopada kako svira bilo koja kutija odavde nego Visaton:

http://www.dayens.rs/kutije.html

naravno Dayens ima u svojoj ponudi i VISATON

najbolje je otici u Sabac pa cuti razliku izmedju Visatona i

SCAN-SPEAK, PEERLESS, PEERLESS v-line (VIFA) zvucnika odnosno drajvera .

Ne mora se imati Sonus Faber da bi se imao tako dobar i bolestan zvuk .

Neki dobar full-range driver pristojne velicine i decibela verujem da moze oduva i Sonus Faber

a da ne kosta toliko mnogo.

kad skupim dovoljno para za drajvere kupujem ovo:

VOXATIV AC-X

Postavljena slikaNe !....ovo nije zvucnik - ovo je top :sarcastic_hand:

Postavljena slika :connie_nutzo:

Frequency response:

20 Hz - 20.000 Hz

Efficiency: max. 108 dB :sarcastic_hand:

Capacity: 50 W nom.

Impedance [R]: 10,7 Ohm

Complex impedance [Z]: 16,0 Ohm

Resonance frequency: 29,12 Hz

Mech. Q-factor [Qms]: 3,1 / 12V

Electr. Q-factor [Qes]: 0,4 / 12V

Q-factor [Qts]: 0,354 / 12V

Equivalent volume [VAS]: 148,0 Ltr.

Xmss: 8 mm :sarcastic_hand:

Depth: 166 mm

Installed diameter: 190 mm

Weight: 12 kg

Made in Berlin Germany

nisam skloniji zvuku koji je manje "Nemački" :tongue10:

naci dobrog stolara i za sva vremena kutije - skretnice ne trebaju :matrix002:

:good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li predloga za poboljsanje?

Par komada EM 80/81/84 ''Magicnih oka'' na sasiji tog Cevnog Amp-a , eventualno par okruglih diskretno osvetljenih Analognih instrumenata u ulozi VU - Metra .Ni jedno resenje nema nikakvog uticaja na zvuk - vise je to stvar estetike '' optike'' Amp-a Poz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mrzim ja Visaton , daleko biloImpulsove kutije - koje Stein pominje - dapace sviraju veoma korektno i ne fulaju nista ( sve je to samo zezancija sa Impulsom ) , ali to jednostavno nije moj cup of tea .kad rekoh Visaton - mislio sam samo na to da Visaton i cevni amp jednostavno nisu ista prica .ako se koristi cevni amp , onda je pretpostavka da je korisniku primarnija dinamicnost i easy-ness od svega ostalog ....... uz ceve idu zvucnjaci koji su vise old school ;dakle nesto kao Econowave , neki stariji JBL ili sta ti ja znam vecsirokopojasni u horni je extrem , koji nisu spremni da prihvate ni svi korisnici ceve ampova ;naravno - nisma mislio da covek menja Visaton omasmesta , nego da bi valjalo cuti u svom prostoru i nesto drugo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako ako cujes nesto bolje - prodas sto imas i pravis drugobar po mom iskustvu - za pare kooje vredi Visaton ( misleci na vece i komplikovanije kutije , kakve ti imas ) uvek moze bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dinamikakad cujes old school zvucnike , koji su pandan cevnom pristupui - znacesrelativno miran modul impedanse , lagani kretni sistemi , visa efikasnost

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam imao prilike da slušam Experience V20, ali je vrlo verovatno da su to jako dobre kutije za nevelike novce. Za veći korak napred trebalo bi se poprilično opružiti.Nisam siguran da li je cevno pojačalo najsretnije rešenje za te zvučnike, s obirom da im je nominalna impedanca 4 Ohma. Ipak, ako se dobro sećam projekta V20, onda bez obzira na nižu impedancu, ona ne varira previše, kao ni faza, tako da ih je moguće terati kako spada sa dobro izvedenim push-pull cevnim pojačalom, koje eventualno ima malo "jaču" povratnu spregu (damping faktor od barem 10-20).Interesantno mi je da niko nije pomenuo po meni najslabiju kariku sistema, CD player. Sony CDP-797 nije ko znaš, i to baš tim rečima. Treblo bi potražiti neki rezolutniji CD, i bolji u svakom pogledu. Npr. neki sa DAC čipovima BB PCM61 ili PCM63, upgrade-ovani Denon, ili neki drugi. Ima dosta proizvođača i modela CD playera s kraja 90-tih sa tim DAC čipovima i Sony transport/laser koji mogu zamenski i danas da se kupe, ako ustreba. (KSS-240A ima na svakom kiosku)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali sta konkretno fali Visatonu?

Ovde ima dosta razlicitih ljudi i licnosti te se radi o ukusima, pa je zaista glupo o tome raspravljati sta voli jedna osoba sta voli druga.

a ima nas i sa razlicitim nivoima tehnickog poznavanja materije sto je ovde po meni najbitnije.

Dosta kolega prica kroz anegdote , posalice i humor - nemojte im zameriti :sarcastic_hand:

nekima ne pada na pamet da kazu sta misle i da objasne znanje jer ga cuvaju ljubomorno za sebe.

ko da ce u grob da odnesu zvucnike i pojacala :connie_nutzo:

Neki pricaju kroz formule i cisto tehnicki - pa ih je jako tesko i razumeti :baby:

Neki ce Vas posmatrati samo i iskljucivo kao objekat trgovine - odnosno kako ce od Vas da preotmu

sta vredi od uredjaja i da pricaju posle i hvale se svima - uhhh kako sam ga samo dobro zajebao. :sarcastic_hand:

Sta ja mislim..... :dubbio:

Visaton zvucnici jesu vrlo kvalitetni - Nemacki kvalitet je to - daleko kvalitetniji od EI Nis zvucnika - ali njihova proizvodnja daleko zaostaje

recimo iza AER ili Lowther - sto se tice Nemacke. Visaton zvucnici i drajveri su po meni za kvalitetno ozvucavanje kafica, zgrada , brodova

javnih objekata nekim tranzistorskim pojacalima sa komplementarnim parom u izlazu . Sam Visaton brend najvise je skoncentrisan na

budzetsko i medium trziste,a najmanje na "hi-end" u pravom smislu te reci.

Vase lampasko pojacalo granici se sa laboratorijskim maksimumom po kvalitetu i daleko je iznad kvaliteta tih zvucnika.

Visaton je daleko od laboratorijskog maksimuma po kvalitetu u odnosu na te lampe.

ili prosto narodnim jezikom receno ti zvucnici ne pashu za to pojacalo. :no:

Odnesite to lampasko pojacalo kod nekog ko ima kako kaze kolega : "old school zvucnike , koji su pandan cevnom pristupu" - neki stari i glomazni JBL - konkretno noviji AER ili Lowther i/ili nesto u tom rangu i nece Vam pasti na pamet da ga prodate kad budete culi svojim usima kako svira kroz njih :rules:

:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dinamika

kad cujes old school zvucnike , koji su pandan cevnom pristupui - znaces

relativno miran modul impedanse , lagani kretni sistemi , visa efikasnost

Može li za ove tehnički neobrazovane objašnjenje pojam old school zvučnici :Viannen_loungelizard:

ili bolje neki primjer zvučnika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stari JBL na primersve sto je iole efikasnije , a nij evelike snage - sto ce reci da kretni sistem nije tezakSonido 10", 12", 15" jedinice - sve je to napravljeno u old school fazonuedit: @revox neobrazovana ti baba Zivana - naslusao si se ti svega i svacega , sudeci po pisanijama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stari JBL na primer

sve sto je iole efikasnije , a nij evelike snage - sto ce reci da kretni sistem nije tezak

Sonido 10", 12", 15" jedinice - sve je to napravljeno u old school fazonu

edit: @revox neobrazovana ti baba Zivana - naslusao si se ti svega i svacega , sudeci po pisanijama

JBL je ok

Znaš koji zvučnici su me neviđeno nervirali Cerwin vega. Uvjek mi se činilo da ću dobiti splet crijeva od basa

Kolega poslušaj Miku i ostavi pojačalo, Zna čovjek što priča.

Isprobaj na njemu što više dvosistemskih kutija i kazat će ti se samo

Nešto mi se čini ovako na daljinu da na njima .....klasika i jazz na prvom mestu, bluz, naravno (R. Brown, M. Aleksander, I. Quebeck, S. Getz, L. Almeida, J. Pass, L. Bonfa, L. Hopkins, T. Evans ...itd ...).. ne mogu zvučat da valja naročito ne u paru sa EL34

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odnesite to lampasko pojacalo kod nekog ko ima kako kaze kolega : "old school zvucnike , koji su pandan cevnom pristupu" - neki stari i glomazni JBL - konkretno noviji AER ili Lowther i/ili nesto u tom rangu i nece Vam pasti na pamet da ga prodate kad budete culi svojim usima kako svira kroz njih :rules:

Cabasse SLOOP M4... Postavljena slika

Eno ih, par, povoljno, na prodaju.

(Ne, nemam ništa sa tim oglasom. Naprotiv, jedva se uzdržavam da ih ne kupim... Al' kud, već imam dva para... Skupo sam platio prvi par, nije mi žao)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika :dodo:

http://www.diyaudio.rs/topic/1674-cabasse-sloop-m4-94db/

Edit:

nije mi samo jasno sto je zakljucan oglas ako je na prodaju i dalje :sarcastic_hand:

Ne, nisu ti na prodaju. Ti su kod mene...

Ima jedan par na KP...

http://www.kupujemprodajem.com/Cabasse-SLOOP-M-4-545197-oglas.htm?filter_id=1431361

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...