Jump to content

Moj sistemčić


BanjacS

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja bih dodao dve pare, više i nemam: Moja najbolja investicija u upgrade osrednjih CD plejera (pod uslovo da postoji digitalni izlaz) je kupovina i priključivanje Behringer SCR2496 AD/DA konvertera. Za malo para, dobio sam full apgrejd bilo kojeg prosečnog Cd plejera koji ima, kao što već rekoh digitalni izlaz. Ovaj DAC je jeftiniji od bilo kojeg dostupnog DAC-a, a sve se svodi na plug and play. Čak i relativno osrednji CD plejer sa ovim DACom, ako mu je transport iole dobar, svira više nego za klasu bolje. Najbliže high endu za najmanje para i lomatanja vijuga i sa bukvalno ništa rizika da će se vlasnik razočarati u rezultat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim, predloga ima raznih, mada jos uvek nema bas jasnog objasnjenja sta zaista fali V20 kutijama osim razlike u ukusima. BokiTokiVoki je u pravu, cini mi se - trabalo bi se prilicno izuti za iole znacajnije poboljsanje.Ja ih slusam dosta dugo, valjda sam i navikao na njih.Kako nisam zagrizen, rado cu poneti pojacalo negde gde moze da se poslusa sa drugim kutijama. One Hi Fi su mi komsije, pitao sam da napravimo kod njih jednu demonstraciju pa mozda i cujem taj famozni Sonus Faber (nekako mi mocno izgledaju, ali nikad ih nisam cuo, dakle, nista ne znam o njim osimonoga sto pisu).Svideo mi se kod drugara par malih kutija, DIY, sa Audax driverima (ne znam tacno model), dvosistemci, oko petnaestak litara. Nedostaje im basa (a mala je i soba) u odnosu na V20 (V20 - 29Hz, kutije o kojim pricam - 40Hz) . Rade sa cevnim pojacalom, takodje., al' sto rade ... Pojacalo je babaroga, istina, ali nesto imam zelju da ih donesem kod mene, bas da probam.Ako neko ima vremea i zelje za gubljenjem istoga a u Novom je Beogradu ili tu negde, mozemo da probamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sonus Fabera (manjih, doduše) naslušao sam se. Imam prijatelja koji ništa drugo ne sluša. Striktno ih povezuje sa cevnom, SE amplifikacijom. To košta, ali i svira predivno. Jedina je manjkavost što iz tako malih kutija ne može da ispliva ništa od onoga što se zove duboki bas. Toga nema, i ne treba to ni očekivati. Zauzvrat, svega ostalog ima. Sonusi su skoro kao kavijar. Malo pakovanje, i treba to tako voleti. Ko ima i voli dve bas jedinice po kutiji sa skoro 100 litara zapremine, teško da će se bez opiranja privoleti na malecni par SF...

post-13-0-43617100-1299398069_thumb.jpg

Ovo treba dovesti sa stalcima u svoju prostoriju i poslušati u svojoj prostoriji, sa svojom amplifikacijom i svojim izvorima. Šanse da pobedi u slušnom testu su veoma diskutabilne i male. Sve se svodi na stvar ukusa i usklađenosti sa ostatkom opreme, muzičkim ukusom, navikama... i na kraju, i dubinom džepa. Sviraju predivno, ali se treba oprobati navići, a potom, postavlja se i pitanje zašto bi to neko radio. Ja sam prevazišao taj period i tu fazu. Meni je oko 1000€ koliko ovi mali zvučnici koštaju (900€ Oglas) neprimereno mnogo. S druge strane, ja imam neadekvatno veliku prostoriju i drugačije zacrtane ciljeve i stremljenja... Veoma sam blizu toga, sam zvučnički sistem (estetski nije finiširan, čeka se lepo vreme) je oko 2000€ ali je u svakoj vrsti poređenja sa recimo pomenutim S. Faberima potpuno neprimereno porediti ih. Ne samo zbog gabarita, već i zbog specifičnih zahteva za adekvatnom amplifikacijom. Naravno, slušna iskustva su takođe sasvim drugačija. Ovo što ja imam i ovome slični sistemi nisu za male prostore.

post-13-0-19153100-1299399325_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koje? :)Sonusi su upareni sa UR Symply 845post-13-0-58034700-1299422050_thumb.jpgpost-13-0-47593100-1299422142_thumb.jpgOvo moje upravo čeka da se ispatim sa premandurivanjem trafoa u preampu. Takav je izgleda život nas diyera: nikad kraja igranci :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo VELIKI pozdrav novom kolegi na forumu !Meni se Licno vise dopada kako svira bilo koja kutija odavde nego Visaton:http://www.dayens.rs/kutije.html

Gledao sam malo te kutije tj ono sto pise (i oni koriste izraz frekventni umesto frekvencijski). Malo me zbunjuje da se za kutiju ostljivosti 90dB preporucuje opojacalo snage 50-400W. Laik sam, ali mi izgleda da je to onda prilicno lenja kutija. Kolika je onda nominalna snaga? :) Sta ja da trazim sa mojih 2x30? Nesto mi tu ne stima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve :)

Pošto je reč o mom prijatelju, ako se kojim slučajem sudbina poigra i dovede vas u Suboticu, ne sumnjam da bi bez problema organizovali da se čuje i jedan i drugi sistem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledao sam malo te kutije tj ono sto pise (i oni koriste izraz frekventni umesto frekvencijski). Malo me zbunjuje da se za kutiju ostljivosti 90dB preporucuje opojacalo snage 50-400W. Laik sam, ali mi izgleda da je to onda prilicno lenja kutija. Kolika je onda nominalna snaga? :) Sta ja da trazim sa mojih 2x30? Nesto mi tu ne stima.

Postavljena slika

:scratch_head:

Golijat da je lenja kutija ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Golijat da je lenja kutija ?

Verovatno. Kaži joj da usisa tepih u dnevnom boravku, opere sudove i skuva ručak dok se ne vratiš s posla. Nema šanse. Ja to zovem čistom lenjivošću... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo bi ti palo ka budali šamarhttp://www.kupujemprodajem.com/Cabasse-Ketsch-185-4-8-oma-monitori--552622-oglas.htm?filter_id=173032493 dbne bi trebalo da ide preko 300e

Pa, to ja pričam. Ni oni SLOOP-M4 nisu (baš) značajnije skuplji...Od srca, probati...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, to ja pričam. Ni oni SLOOP-M4 nisu (baš) značajnije skuplji...Od srca, probati...

Ma ja sam samo komentarisao taj model radi malog damping faktora na pojačalu obzirom na 12 ili 15 inča bas membranu.Inače kutije su :ok: nič više :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja sam samo komentarisao taj model radi malog damping faktora na pojačalu obzirom na 12 ili 15 inča bas membranu.Inače kutije su :ok: nič više :Viannen_loungelizard:

:ok::Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos uvek ne shvatam sta fali V20?Subjektivni utisci mi nisu dovoljni. Ako o jednoj stvari postoje dva oprecna stava, dobro/nije dobro, ipak bi trebalo dati nekakvo konkretnije, mozda i tehnicki gledano, objasnjenje. Kako pricamo o relativno jeftinom proizvodu i o odnosu cena/kvalitet, niko nece da se vredja :). Sigurno ih necu menjati u skorije vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos uvek ne shvatam sta fali V20?Subjektivni utisci mi nisu dovoljni. Ako o jednoj stvari postoje dva oprecna stava, dobro/nije dobro, ipak bi trebalo dati nekakvo konkretnije, mozda i tehnicki gledano, objasnjenje. Kako pricamo o relativno jeftinom proizvodu i o odnosu cena/kvalitet, niko nece da se vredja :). Sigurno ih necu menjati u skorije vreme.

Objektivno mišljenje ćeš imati kad doneseš par kutija na probu koje ti se sugerišu.Čisto da ne slušaš ničije mišljenje :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitao si za misljenja ;ja imam samo svoje - subjektivno ;za tudja objektivna bas i ne marim :sarcastic_hand:nisam rekao da menjas zvucnike , no da probas poslusati nesto sto sigurno vise odgovara tvom cevnom ampu , a onda prepusti ear/brain combu da presudiisto tako nisam rekao da ne menjas amp - menjaj ako mozes za bolje ( kakav ti je plan)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

ma bre ovolika membrana bubrege pomera :serbvidkakisicl0:

A propustljiva kapa u sredini čini sve, daleko, prijatnijim. Volim, kroz nju, da zurim u prostranstva iznutra...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...