Jump to content

Moj sistemčić


BanjacS

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kao digitalni izvor ostao je Pioneer DVP 610. Dok se ne steknu uslovi za nesto bolje, Uostalom, to i nije tako los plejer. Jadno izgleda, sporo ucitava, ali zvucno je sasvim pristojan.Uvek i u svemu treba imati u vidu odnos cena/kvalitet. I za bolji plejer a posebno za bolje kutije, mora da se potrosi mnogo para. Mene je taj plejer nov, neotpakovan kostao 55E.

Ako mu je transport dobar i pouzdan, pa još nađeš neki dobar DAC da se nadoveže (koliko vidim, ima digitalni izlaz), ne bih se mnogo ni patio oko traženja boljeg plejera. A danaske, baš ima dobrih DACova za neke prihvatljive sume... :my2cents:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Slusao sam vas model zvucnika kod drugara kroz vreme sa bar dvadeset raznih pojacala,i sa svim kombinacijama mi je nesto smetalo.Jednostavno  zvuk koji nije na nivou s obzirom na velicinu kutije,i kolicinu drajvera.Pitate za karakter zvuka u odnosu na neke krstene kutije?Pa glup,tup,dosadan,bez zivota,lici na razglas,ali nije.Hteo bi da bude muzikalan,ali nesto ga davi.Nema ponasanje.Svega ima,al nema nicega.Taj V20 bi bio jedna prosta nemacka seljanka,koje ima na pogled,i u basti,ali je nema u krevetu,i na zurci.Naravno da ovaj moj post nema nameru da uvredi,ali i moj drug radi isto vec duze vremena.Sve menja,samo su one dobre:))

Konkretno bi mu ih zapalio na sred dvorista,jer je bilo i boljih kutija na probu,ali navikao covek na Fap 13/14 sa mehanickim volanom,i sad mu je sve slabije od njih. :smart:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahahaha ... iskreno, nema šta :)Ima puno faktora koji u nekom prostoru, osim samih zvučnih kutija, čine zvuk. Ne svira samo kutija, "svira" sama soba sa svime što je u njoj. Soba je ključni faktor svakog HiFi sistema.Ja ne verujem u bajke o kablovima ali pre svega, makar pristojan izvor zvuka mora da postoji (to će svakako da potvrdi svaki iole iskusniji ljubitelj dobrog zvuka). Naravno, i kablovi treba da budu makar pristojni (evo diskutabilna pojma)Imao sam ja nekog Sony-ja, s početka ove priče, 797, kojem si mogao da zakačiš kakvo god pojačalo, zvuk je bio baš takav kakav opisuješ ...tup. Po savetu jednog člana foruma, Steina, brzo sam ga promenio i to je bila dobra odluka. Kasnije sam eksperimentisao sa raznim plejerima i sa Marantzom 67SE koji je poprilično doteran, bio sam najzadovoljniji.To što ste vi probali sa razmim pojačalima a možda imali loš plejer nije moglo dati dobar rezultat. A ko zna i kakva su sve pojačala, ko je pravio kutije, da li su fabričke ili DIY, ko je radio skretnice, da li je znao šta radi.Konkretno, moje kutije nisu uradjene po originalnom projektu. Promenjeni su visokotonci i skretnica je malo prepradjena. Ali ... isti čovek je radio zvučnike, gramofonsko predpojačalo, moje staro cevno pojačalo i ovo koje sad imam (i još jedan komplet tranzistoraca). Ista je "filozofija" zastupljena i po opštem mišljenju, zvuk je veoma dobar. Ima bolje, naravno, ali to bolje košta daleko, daleko više.Ja sam zadovoljan!To ne znači da bi ti bio, ali - pošto sve to što radimo ima za cilj zadovoljstvo, stavi ti dva, tri, omiljena CD-a ili ploče pod mišku, podvuci to sa kojim pivom, što bih i ja pridodao sa svoje strane pa naidji da čuješ. Vreme svakako neće biti izgubljeno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ne znači da bi ti bio, ali - pošto sve to što radimo ima za cilj zadovoljstvo, stavi ti dva, tri, omiljena CD-a ili ploče pod mišku, podvuci to sa kojim pivom, što bih i ja pridodao sa svoje strane pa naidji da čuješ. Vreme svakako neće biti izgubljeno

 

Ovo je poštena ponuda! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahahaha ... iskreno, nema šta :)Ima puno faktora koji u nekom prostoru, osim samih zvučnih kutija, čine zvuk. Ne svira samo kutija, "svira" sama soba sa svime što je u njoj. Soba je ključni faktor svakog HiFi sistema.Ja ne verujem u bajke o kablovima ali pre svega, makar pristojan izvor zvuka mora da postoji (to će svakako da potvrdi svaki iole iskusniji ljubitelj dobrog zvuka). Naravno, i kablovi treba da budu makar pristojni (evo diskutabilna pojma)Imao sam ja nekog Sony-ja, s početka ove priče, 797, kojem si mogao da zakačiš kakvo god pojačalo, zvuk je bio baš takav kakav opisuješ ...tup. Po savetu jednog člana foruma, Steina, brzo sam ga promenio i to je bila dobra odluka. Kasnije sam eksperimentisao sa raznim plejerima i sa Marantzom 67SE koji je poprilično doteran, bio sam najzadovoljniji.To što ste vi probali sa razmim pojačalima a možda imali loš plejer nije moglo dati dobar rezultat. A ko zna i kakva su sve pojačala, ko je pravio kutije, da li su fabričke ili DIY, ko je radio skretnice, da li je znao šta radi.Konkretno, moje kutije nisu uradjene po originalnom projektu. Promenjeni su visokotonci i skretnica je malo prepradjena. Ali ... isti čovek je radio zvučnike, gramofonsko predpojačalo, moje staro cevno pojačalo i ovo koje sad imam (i još jedan komplet tranzistoraca). Ista je "filozofija" zastupljena i po opštem mišljenju, zvuk je veoma dobar. Ima bolje, naravno, ali to bolje košta daleko, daleko više.Ja sam zadovoljan!To ne znači da bi ti bio, ali - pošto sve to što radimo ima za cilj zadovoljstvo, stavi ti dva, tri, omiljena CD-a ili ploče pod mišku, podvuci to sa kojim pivom, što bih i ja pridodao sa svoje strane pa naidji da čuješ. Vreme svakako neće biti izgubljeno :)

Sve su mi te price poznate,ali to ne pije vodu.Ja sad posle toliko godina sve znam,da svira i soba i da je bitan dobar izvor,i doba dana u kom se slusa,i da li je stan u mirnom delu grada.Generalno sve najbolje svira kad se prvo ja usviram sa 5,6 casica necega:) Uzeo sam u obzir da cete da posumnjate u ostatak opreme.Medjutim evo resenja.Posto prosecan vlasnik V20 ima i neke svoje bube kojih se tesko odrice,trebalo bi da dodjemo jedno jutro i da utovarimo i odnesemo te Visatone u nepoznatom pravcu,a da vam ostavimo neke male Grundige.A vi se dalje snadjite.Mada znam sta bi bilo,iskopali bi jos jedan primerak istih,ali nemodifikovan,pa bi se radost ponovo vratila u vas dom. :msn-rofl: Evo za svaki slucaj nek se nadje...https://www.kupujemprodajem.com/Visaton-expirince-v20-extra-12372233-oglas.htm?filter_id=462821

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro, bar ćemo se dobro razumeti :)! Ako si imao želju da mi povariš raspoloženje,nisi uspeo :)

Naravno da nisam,sve sto imam je u vezi Visaton-a.Licno mislim da ima dosta muzikalnijih kutija,ali ako se vama svidja,ja nemam nista protiv.Malo smo se salili i to je to.A razlog za salu je sto je sve podlozno promeni cak i pojacalo,koje je pretpostavljam bilo ok,ali Visatoni taman posla?Sta je zapravo razlog tolike ljubavi prema tim zvucnicima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je ovde već napisao da bi se trebalo prilično opružiti, finansijski, da bi se dobile bolje kutije. Meni, a verovatno i tvom drugaru koji ih ima, jednostavno prijaju. Uravnotežen, precizan zvuk, uverljiv, neposredan, topao i zavodljiv :):) :).

Za deset godina koliko ima od kad su napravljene, nikad mi nisu zasmetale.

Odlično pokrivaju sve vrste muzike koju slušam - od malih jazz sastava, sa ženskim vokalima (Dianna Krall, Melody Gardot, Maddeleine Peyroux, Claudia Gomez, Keiko Lee, itd itd) do klasične muzike, prvenstveno solo klavirskih klavirskih kompozicija pa do klavirskih koncerata Betovena, Rahmanjinova, Čajskovskog, Griga itd) i simfonija.

Ipak su to goleme kutije, velikog opsega koja relaksirano sviraju sve što im zadaš!

Znam ja da ima boljih kutija ... ali za pare za koje bih sad mogao da ih prodam, mogu da kupim djoku, da prostiš a ne kutije bolje od ovih. Znam ja šta bi ... ali nema :(. Nisam ja zadrti ljubitelj Visatona ali u vreme kad su kutije radjene, oni su imali relativno pristupačne drivere i odličnu podršku za izradu kutija. Nove kutije su koštale 630DEM. Nije se baš ni isplatilo praviti ih jer su koštale nešto više u samogradnji od gotovih ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...