Jump to content

"usviravanje" zvucnika


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 68
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

jedini pokretni delovi su vesanje i centrator(izueto "lomljenje" membrane posto nije deo ove teme...).to su delovi koji bi trebalo da budu konstantnih mehanickih karakteristika veoma dug vremenski period i pri razlicitim cak i crsnim snagamaza koje je jedinica deklarisnatakodje po logici stvari veom je tesko ocekivati da ce odmah po ugradnji tih delova oni biti spremni za to ujednacenu mehanicku aktivnostALIto vreme ne bi trebalo da bude dugo imajuci u vidu da cak i sa generatorima oscilacije prelaze vise desetina ciklusa u sekundipa to sve ne bi trebaloda traje 100 godina da se usvira...nego neki normalan vremenski period par sati eventualno dana i nista vise....Ako prodje duzi period a nista se ne desava onda je to pravo stanje mehanike....A ako se stanje osetno menja u relativno kracim vremenskim periodima onda je mech shit..Temperatura i vlaznost uticu takodje namehanicko ponasanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bokikod FR-a kao st je fostex i drugim drv sa slicnim tipom papirne membrane,mislim ali nisam 100% siguran da vlaznost vazduha i temperaturaimaju veci uticaj na membranu pa samim tim i na mech...Zbog toga i kazu da Lowther najbolje radi po maglovitom i vlaznom engleskom danu... :lightbulb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada se kaze Lowther misli se na period kada su saradjivali Lowther i Voigt a to je mono erai period odpre II rata... acousta kabineti, alnico magneti, PX25 tube ampovi, i AM radiokada su se koncerti iz rojal albert hola prenosili uzivo....ja imam jedan par iz kolelcije bas iz tog vremena P6M model (ne PM6 koji je isto vitage ali dosao je kasnije...)to je model koji zavredjuje paznju, znam posto sam slusaoa ne pricam na osnovu tudjeg iskustva procitanog na internetu....nemoguce jeuporedjivati jedinice od 50-100usd komad sa vintage jedinicamai tvrditi da su bolje ili priblizno iste.i svrstavati ih sve u istu kategoriju FR jednostavno nije istinaMislim moze ako je neka uteha u pitanjuono kao znas da to nikada ne mozes da imas pa kao moze i ovo drugo pa sta isto je?.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vitavox legendarni engleski stari brandje presao na specijalne zvucnike voda itd...veoma korisno google vitavox.a za specificni tip mehanikegoogleGoodmans Axiom 80.ima tu jos dosta togaHartley, stari Wharfedale, itd itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoguce jeuporedjivati jedinice od 50-100usd komad sa vintage jedinicama

i tvrditi da su bolje ili priblizno iste.

i svrstavati ih sve u istu kategoriju FR jednostavno nije istina

A što je nemoguće? Treba se osvrnuti na jednu stvar: koliko su takvi drajveri koštali tada kad su se pojavili u slobodnoj prodaji? Dakle tada kad još nisu bili "vintage" već najobičniji zvučnici, samo jedni od mnogih koji se probijaju i traže svoju koru leba.... Tada, pre Inflacija, devalvacija, revalorizacija i ostalih malverzacija...

Evo malog podsetnika:

Postavljena slika

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što je nemoguće? Treba se osvrnuti na jednu stvar: koliko su takvi drajveri koštali tada kad su se pojavili u slobodnoj prodaji? Dakle tada kad još nisu bili "vintage" već najobičniji zvučnici, samo jedni od mnogih koji se probijaju i traže svoju koru leba.... Tada, pre Inflacija, devalvacija, revalorizacija i ostalih malverzacija...

Ekonomista u meni progovara: Michabass, nemojmo ići u zamenu teza. U vreme kada se ovo pojavilo, 33 funte ili 135 dolara je bilo veliko k'o kuća!:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ekonomista u meni progovara: Michabass, nemojmo ići u zamenu teza. U vreme kada se ovo pojavilo, 33 funte ili 135 dolara je bilo veliko k'o kuća!:drinks:

pa dobro koliko su koštali? Sigurno manje nego sad? :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro koliko su koštali? Sigurno manje nego sad? :confused1:

Pa koštali su upravo onoliko koliko u reklami piše: 135 dolara u Amerike. Ali svačija valuta (novac) konstantno gubi vrednost pa bi npr poređenje vrednosti iz 1938 godine sa recimo prošlom, 2010-om izgledalo ovako: USD 135 (1938) = USD 2.090 (2010) :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

ovde ima Burninwave Generator http://www.burninwave.com/generator_dl.htminstalira se na komp - pa lepo preko zvucne pustite 30Hz ili koliko god sledecih dan dva i to je to :dodo:

To valja pod uslovom da nisi u to vreme u istoj prostoriji sa drajverom. Mnogo razumniji način je nakačiti tuner pa recimo neku stanicu sa korektnim programskim sadržajem (npr Roadstar) ostaviti da usvirava zvučnike.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...