Jump to content

"usviravanje" zvucnika


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 68
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

eh, sad zavisi od zvucnika.Znas kako slusas nekih sta znam recimo 50-70 sati.Gde do daske nemoj to nikako, tek onako da membrana ''radi'' malo :)A to kada se usvira, valjda ces sam cuti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tema je "usviravanje" zvucnika koliko je potrebno da se zvucnik usvira i zasto ? :JC_moon: kako ga usviravate ? :sarcastic_hand: do daske ili na tiho ?kad znate i kako znate da je usviran ? :buehehe:

Hoćeš metodu za basove i mid-basove koja je brza i efikasnija, ili onu manje bolnu za uši? :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tema je "usviravanje" zvucnika koliko je potrebno da se zvucnik usvira i zasto ? :JC_moon: kako ga usviravate ? :sarcastic_hand: do daske ili na tiho ?kad znate i kako znate da je usviran ?

[/b]Što ti misliš Miko legendo dal su ovi moji usvirani :rofl: :rofl: evo malo podatakakupljeni 1989 radili u kući kod drugara do 2008od 2008 do ljeta gospodnjeg 2010 u kafićutute izdimililagano se oporavljaju :hyper: de što misliš :hi::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tema je "usviravanje" zvucnika koliko je potrebno da se zvucnik usvira i zasto ? :JC_moon: kako ga usviravate ? :sarcastic_hand: do daske ili na tiho ?kad znate i kako znate da je usviran ? :buehehe:

Ne znam cemu zajebancija i to jos od stuff-a?Zvucnici se zaista usviravaju (kao i bilo koji akusticki instrument), sigurno treba minimum nekoliko nedelja.Sprdnja je opravdana kada su u pitanju kablovi, digitalni uredjaji i slicno.Da se nisi ti preterano usvirao? :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam cemu zajebancija i to jos od stuff-a?Zvucnici se zaista usviravaju (kao i bilo koji akusticki instrument), sigurno treba minimum nekoliko nedelja.Sprdnja je opravdana kada su u pitanju kablovi, digitalni uredjaji i slicno.Da se nisi ti preterano usvirao? :Viannen_loungelizard:

a što je sprdnja kad se kablovi usviravajuJa sam na moje posatvio sve strelice /flomasterom/ kudjen treba da ide sinal mislim od pojačala ka zvučnicimaTako su usvirani i kad ih obrnem ne valja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a što je sprdnja kad se kablovi usviravajuJa sam na moje posatvio sve strelice /flomasterom/ kudjen treba da ide sinal mislim od pojačala ka zvučnicimaTako su usvirani i kad ih obrnem ne valja

Zato su đevojke bolje od kablova, njih kad obrneš i onda valjaju :rolleyes:Jes' nekad mora i njih da se "usviraju" da pristanu, al' sad... nećemo dlaku u jajetu... Dva tri dobra koktela i usvirana je. Ako nije, onda je profesionalka. :msn-rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato su đevojke bolje od kablova, njih kad obrneš i onda valjaju :rolleyes:Jes' nekad mora i njih da se "usviraju" da pristanu, al' sad... nećemo dlaku u jajetu... Dva tri dobra koktela i usvirana je. Ako nije, onda je profesionalka.

:Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a što je sprdnja kad se kablovi usviravajuJa sam na moje posatvio sve strelice /flomasterom/ kudjen treba da ide sinal mislim od pojačala ka zvučnicimaTako su usvirani i kad ih obrnem ne valja

To samo zavisi od kolicine Prvijenca. :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Budući da se kod zvučnika stvara nekakvo fizičko kretanje membrane mislim da ima smisla pričati o usviravanju zvučnika. Vjerujem da ovjesi trebaju malo vremena da se počnu potpuno slobodno gibati.Iz vlastitog iskustva mogu reči da se zvuk kako odmiču sati sviranja malo mijenja, odnosno popravlja. Prijateljev Fidelio sa DX2 driverima je trebao čak 5-6 mjeseci da se "pripitomi". Budući da nisam svaki dan kod njega mogu reči da se razlika između prvog puštanja u pogon i nakon oko mjesec dana kad sam ih ponovo čuo jasno uočavala iako ju ne bih mogao opisati drugačije nego baš sa riječima: "pripitomili su se".On kaže da su mu se skroz usvirali tek nakon oko pola godine.Moji Audience 72 su bili grozni ispočetka - sa mumljavim basom, malo povučenim srednjim tonovima(vokalima pogotovo) i previše siktanja u visokima. Upravo tako su ih mnogi i na ovom forumu opisivali. Mogu reči da sam nakon 8-9 mjeseci - ne znam koliko je to sati rada - postao svjestan da sviraju drugačije - mekše. Bas od tada ne mumlja, vokali su se malo približili, a siktanje visokotonaca je također potpuno nestalo.Jesam li se ja naviknuo na to sve, pa me manje smeta ili su stvarno promijenili zvuk?Možda i jedno i drugo. Prijatelj koji nije dugo bio kod mene je pitao što sam radio sa sustavom jer mu zvuči drukčije nego što pamti. Znam da ne pamtimo dugo sam zvuk, ali dugo pamtimo opis karakteristika koje smo čuli, pa i on kaže da je to prije zvučalo onako, a sada ovako.Nisam sam to pokušavao, ali naišao sam na nekoliko mišljenja da se zvučnici mogu usviravati sa mono snimkom tako da jedan spojimo u kontra fazu, pa ih sučelimo i odvrnemo pot. Budući da tuku jedan u drugog u kontra fazi valovi se navodno međusobno uvelike poništavaju, pa ne maltretiramo nikoga sa bukom.Što se tiče raznih CD-a za usviravanje nemam mišljenje. Kao niti o CD-ima za usviravanje kablova. :)EDIT: Dok sam ja ovo natipkao vi već krenuli sa zajebancijom! :buehehe:

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

........ ali naišao sam na nekoliko mišljenja da se zvučnici mogu usviravati sa mono snimkom tako da jedan spojimo u kontra fazu, pa ih sučelimo i odvrnemo pot. Budući da tuku jedan u drugog u kontra fazi valovi se navodno međusobno uvelike poništavaju.........

i ja sam to pročitao ali vele da to treba radit minimum po godine i da tek onda daje rezultate :sporty095_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za usviravanje je najpametnije lepo ubosti tuner na neku dobru stanicu sa malo reklama i priče, 24-7 i lepo tiho, nek drmusa vešanje, i posle desetak dana, može početi da se sluša. ako nije dosta toliko, onda još deset dana, a ako ni posle toga ne valja, onda nikada neće. Ili je neki hajend koji mi smrtnici ne umemo da cenimo... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za usviravanje je najpametnije lepo ubosti tuner na neku dobru stanicu sa malo reklama i priče, 24-7 i lepo tiho, nek drmusa vešanje, i posle desetak dana, može početi da se sluša. ako nije dosta toliko, onda još deset dana, a ako ni posle toga ne valja, onda nikada neće. Ili je neki hajend koji mi smrtnici ne umemo da cenimo... :buehehe:

I to je već 480 sati!Ako u prosjeku nekome hifa radi tri sata dnevno približavamo se onome što je moj prijatelj iskusio sa Lowtherima DX2.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...