Jump to content

Soltanus elektrostatici


Sipi

Preporučeni Komentari

ma ne, mislio sam na sredjivanje zubala....i upgrade na izgled ljudskog bica.... :)

Šta će mu sad to, svakako ih je dovoljno zaveo svojim šarmom pa je sad precednik, ličio na human being ili ne... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...
  • Odgovora 158
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hm. Danas se desilo nešto zanimljivo pa evo da prenesem zanimljivost ako to može tako da se nazove. Nazvao me jedan gospodin povodom oglasa za moje ESL-e pa smo tako malo trućali i između ostalog, kaže dotični da je ovih dana zvao Soltanusa da se raspita za cene novih zvučnika, pogotovo modela "cricket" (najmanji iz game, sa 6.5" wooferom, dakle, hibrid) i naravno, zanimala ga cena za par tih Crvčaka za domaće tržište.

 

... (psisička pauza)...

 

3400€

 

Dakle, više ni kod babe nema džabe. Nisam zvao da proverim, a mislim da je izlišno jer čovek mi se javio na oglas da vidi šta mojima ne valja kada su "samo" 1100 u oglasima... Sad se razmišljam koliko je pametno da ih prodajem za tako malo para...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

proizvod je vredan onoliko koliko je neko spreman da ga plati i to je pravilo bez izuzetka

ti naravno mozes da povecas cenu na 2000 i da pokusas da ih prodas, ali ako ne ide vratices na 1000, pa ako i onda ne ide daces ih za 700, ako ti treba novac, a zvucnici smetaju.

mislim, sve se to zna,ne trebam filozofirati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mislim ja dizati cenu za moje. Po meni, ne bi bilo realno. Pogotovo ne ovde, za forumaše. Ja sam svestan da nije realno lupati neke abnormalne cene za nešto što svakako više nije "novo-novo-novo"... A i nisam gramziv. I nisam ovu informaciju ni delio sa tim ciljem ili iz takvih razloga. Info sam podelio jer me je iznenadilo - nisam očekivao toliko visoku cenu. Očigledno ni čovek koji me je zvao interesujući se za moje zvučnike. Koliko god ja cenio Zoltana, njegov rad, kvalitet njegovih uradaka, isto tako znam koliko su se "cigančili" kada smo razgovarali o ceni plastifikacije pa smo se našli na nekom minimumu, a i to na moje insistiranje, rekoh ortaku, ipak, siromah Zolika, žena mu domaćica a on sam radi, troje male dece... I tako mi spustili cenu na donju granicu rentabilnosti. Al' ko nas hebe kad smo takvi... Bez obzira na sve, želim ja svima njima da im dobro ide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li uz Soltanus ide i  Sonus i Modus za te pare?

 

Iako cenim britkost vaših retkih, ali uvek promišljenih komentara, dragi kolega, ovaj put moram priznati da ovo ne razumem. Ja moje ESL-e prodajem u oglasima sa jasno naznačenom startnom cenom (da imam malo fore da spustim za one kojima trgovina nije trgovina ako se malo ne cenjkaju oko cene) i to nema veze ni sa čim. Ni sa Sonusima, ni sa Modusima a ni sa novom cenovnom politikom Soltanus kompanije... (koja mi da budem iskren, takođe malo mutna kada se pogleda cenovna politika renomiranih firmi kao što su Magneplanar ili Martin Logan)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima jos nasih proizvodjaca koji su digli cene nebu u oblake ali su to uglavnom cene za preko grane, a za nas se uvek moze dogovoriti.

ako je zoltanov cricket 3400e i za domace trziste onda je to ubitacna cena

ne znam, nista njegovo nisam cuo, mozda je covek briljantan u svom radu, ali u srbiji ta cena ne prolazi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima jos nasih proizvodjaca koji su digli cene nebu u oblake ali su to uglavnom cene za preko grane, a za nas se uvek moze dogovoriti.

ako je zoltanov cricket 3400e i za domace trziste onda je to ubitacna cena

ne znam, nista njegovo nisam cuo, mozda je covek briljantan u svom radu, ali u srbiji ta cena ne prolazi

izvini, da li je taj proizvođač uopšte registrovan u Srbiji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od te cene ( 3400 ) siguran sam da proizvođaču ide bezobrazno mali deo, za prostu reprodukciju i nešto preko toga kao čistu zaradu.

Sećam se objašnjenja i računice, zastupnika/prodavca iz EU sa kojim sam imao saradnju,

kako se od ne male prodajne cene jednog proizvoda u EU dođe do male isplate u Srbiji ( gde je proizvod nastajao ).

Pri tom je veći deo iznosa završavao kod zastupnika/prodavca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od te cene ( 3400 ) siguran sam da proizvođaču ide bezobrazno mali deo, za prostu reprodukciju i nešto preko toga kao čistu zaradu.

Sećam se objašnjenja i računice, zastupnika/prodavca iz EU sa kojim sam imao saradnju,

kako se od ne male prodajne cene jednog proizvoda u EU dođe do male isplate u Srbiji ( gde je proizvod nastajao ).

Pri tom je veći deo iznosa završavao kod zastupnika/prodavca.

 

Iskreno, ne tiče me se pošto ih prodaju u inostranstvu. Radim posao koji je unekoliko sličan - proizvodi se u Srbiji, plasira na svetsko tržište, kvalitet ni u jednom trenutku ne sme biti doveden u pitanje, međutim, mi nemamo domaće tržište a ni maloprodaju te samim tim, nemamo cenovnik za domaće tržište (nepostojeće) i ne pravimo reklamu niti bilo kakav napor da plasiramo naš proizvod na lokalu. Ono što je mene sada zbunilo je informacija (i dalje neproverena) da je Cricket 3400€ za domaće tržište a neko je čini mi se spomenuo da toliko košta i u inostranstvu? ... Ništa, jedino da pokušam da se čujem sa Zoltanom pa da vidim šta se iz prve ruke može saznati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odeš kod čoveka i sve se lepo dogovoriš oči u oči.Ta Bokca mu, što bi se zamarali papirologijom :) ?Ko neće tako, neka plati 3400 evra :)Mada, ponajbolje je što znam gde ima jedan par Soltanus ESL na prodaju skoro pa za Dž :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našao sam razlog zašto mi se Zoltan nije javljao: promenio je broj. :P

 

Elem, pitao sam za cene i mislim da je dovoljno da dam cene za Srbiju i cene u inostranstvu za dva modela (za ESL cena uključuje i aktivni subwoofer)

 

Cricket: 3400/4900€

ESL150: 4800/6900€

 

Toliko od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj bre...šta je ovo!!!

esl150 za 4800?!

stein, tebi bi bilo najbolje da se malo smiriš sa prodajom, pa za jedno dve godine na oglas sa cenom od 2500e

čisto da se ljudi naviknu na cenu od 4800, pa će im 2500e biti džabe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...