Jump to content

Soltanus elektrostatici


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 158
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@zikaposle svih ovih kupovina, valjda ti se pojavio neki visak u kucihoce li nesto na oglase?aj daj neki dac, sta si se stisó :Viannen_loungelizard:

Eno ga višak u Garage sale...Znam da imam tri DAC-a i da bi trebalo da to raščistim, al' nikako da odlučim...Ovaj „najmanji“ ima, nekako najširi stage i naviše „prostora“...PCM63 je priča za sebe... Eh, ode Bane, ne stigoh da čujem njegovo viđenje tog chip-a...AYA je, prosto, AYA...Za sada, nema pobednika...Sada, sa novim zvučnicima, zaista je, sve, drugačije. Moram sve ponovo, DAC-ova što se tiče... A. to traje...Znam kome treba da javim (i) pre nego dopunim oglas...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Džaba ti Crni... sad mora sve iznova... :sarcastic_hand:

Ja sam moje, makar, uključio. Promenio, već, dva pojačala, i sijaset stvari oko toga. Skoro pa sam istrčao ceo krug...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali onaj od 42km ;)

Znaš kako, Vama mladima i 42km nije mnogo, meni je i onih mojih 4-6 taman, al' da je svaki dan... No, dolazi vreme Bigove i šetnja Bigova>Glavatičići>Bigova, svakog dana... Plivanje... Ojačaću...Vratio sam se na F3, jer ga volim. No, kako je krenulo, prećiću ja na: http://www.kupujemprodajem.com/DIY-krell-393106-oglas.htm?filter_id=1188873 ...Ili, još bolje: http://www.kupujemprodajem.com/SAE-MARK-XXXIB-Legendarni-snagas-618036-oglas.htm?filter_id=790994
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

žile, često pričaš o mladosti i starosti pa sam te poistovetio sa slikom na avatarudaj bre, stavi nešto mlađe i lepše pa da pričamo ko ljudi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

žile, često pričaš o mladosti i starosti pa sam te poistovetio sa slikom na avatarudaj bre, stavi nešto mlađe i lepše pa da pričamo ko ljudi :)

Kad je bila ona beba, kukali ste da Vas dekoncentriše...Kako Vam, svima, ugoditi...?Znam: nikako...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ti ovo...smemo da se podsmevamo najmoćnijem čoveku sveta, a ne smemo derimape i gancima :scratch_head: pa sad kažite da usa nije demokratska :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kako to sada, posle par dana, sviri? Navikao se, ima li šta zanimljivo od onoga što sam doneo (mjuze)?

Do music-e koju si Ti doneo nisam, još, došao. Zašto? Jer ne mogu da sudim slušajući nešto novo. No, već večeras, ili sutra oko podneva, kada budem imao (prvi) stav o novom uređaju kojis tiže na slušanje, sledi i uživanje...Da ne pominjem 70-ak seminarskih radova koji čekaju da budu pročitani, ocenjeni, provereni...A, sad, da se vratim na, osnovno, pitanje: kako sviri. Upravo onako kako sam zamišljao... Ni u ovakvoj postavci, osim u pojedinim prilikama, nema nedostaka snage, al', crv je neuništiv... Ko mi je kriv što sam zagrižen za passive pristup...Ja se ne kajem zbog učinjenog. Jedino, možda, mi je žao što je F5 otišao pre nego što sam ga probao u ovoj postavci, al' to se, tada, nije moglo pretpostaviti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do music-e koju si Ti doneo nisam, još, došao. Zašto? Jer ne mogu da sudim slušajući nešto novo. No, već večeras, ili sutra oko podneva, kada budem imao (prvi) stav o novom uređaju kojis tiže na slušanje, sledi i uživanje...

Book Of Roses dodaj na listu važnijih materijala, ostalo kako god ti paše ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konačno, prepakovan amp za sub, probno slušanje u toku. Za sada, mogu samo da kažem da je u najmanju ruku, zanimljivo. Trenutačno je još uvek ista konstelacija, CD-Sipijeva aktivna skretnica- na panele (ESL150) Quad Cube, na sub, doterana izvedba TDA7294, ubačen deo sa diodom da ne puca kod uključenja, umesto jednog klasičnog greca, dva mosta sa po 4 MBR20100 po grani.Sledeća faza kreiranje stabilizovanog napajanja za aktivnu skretnicu, samo za sub, šema iz članka HifiWorld... Potom slušanje, pa ćemo da procenimo kuda dalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sama pojava reči „zanimljivo“ znači da nemaš primedaba nego nisi još siguran da li smeš da kažeš da si zadovoljan. Uživaj!

Da, kao što rekoh, ide sve kroz već onomad skockanu aktivnu skretnicu bez izmena, a paneli su svakako interno srezani u donjem delu spektra. Sami za sebe, sviraju veoma tanko što je i normalno s obzirom na činjenicu da od 150Hz na dole nemaju šta da ponude od muzike...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iako nije sve skroz ispitano, pa ova tvrdnja nije za "molim, uhvatite se čvrsto, polećemo", za razliku od svih dodadašnjih eksperimenata koje sam vršio na temu "čime se ESL može poterati a čime ne" sa ovim elektrostaticima bi bilo zanimljivo sve dosadašnje zaključke preispitati. Naravno, mnoga pojačala sam probao u procesu, a većina mi više nikada neće biti dostupna, ali jedno od iznenađenja kojima sam se počastio je pojačalo sa TDA7294 + ESL150. Radi zajedno. Pojačalo ne kolabira, što ukazuje na odsustvo ekstremno niskih impedntnih momenata. Veoma šturi zaključak, ali ohrabrujući. Kako svira sa aspekta muzikalnosti, druga je stvar, u koju nisam stigao da se ukopetljam u nedostatku svesnosti i prisutnosti, a vala opet moram da odem od kuće... :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...