Jump to content

PCB - izrada (kontakti)


Fukushima

Preporučeni Komentari

Da li se nešto promenilo na tržištu izrade štampanih pločica u poslednje tri godine?

 

Za  DIY potrebe MilanPCB je neprikosnoven što se tiče cene i kvaliteta...

Treba mi profi štampa dvoslojnih pcb sa metalizacijom rupa, stop-lakom i belom štampom - osim Ei PCB da li znate neku firmu u Srbiji koja radi pločice na nivou kvaliteta elektronskinih pcb's ali po povoljnijim cenama?

Može i nšto preko grane ako je povoljno... u "prvom krugu" treba da se odradi oko 40dm2

 

Za orjentaciju; kod "EiPCB " je cena 3.36€/dm2 za količinu od 10-50dm plus 30€ za pripremu i još 15€ za proveru metalizacije (ove dve stavke se naplaćuju jednokratno)

Za 50-100dm2 cena je 2.84€/dm2

 

Kakva su iskustva sa Kinezima po ovom pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde je pravi čovek za info Gaggia. Radili količinu pločica u nekoj firmi u NS.

 

Dvostrane, metalizacija, štampa, stop lak... i odlično i brzo to ljudi rade za normalne novce.

Stop lak je klasika za ovde, mož se izgori ako je čovek uporan, nije baš od onih neuništivih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde je pravi čovek za info Gaggia.

 

nije "neka" firma već BazaMS

 

Nađoh samo neke kontakt br.: 021 4722 920 i 021 614 314

Neki sajt BazaMS-a?

 

@Gaggia, daj neki detalj oko ovog ako nije problem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li se nešto promenilo na tržištu izrade štampanih pločica u poslednje tri godine?

 

Za  DIY potrebe MilanPCB je neprikosnoven što se tiče cene i kvaliteta...

Treba mi profi štampa dvoslojnih pcb sa metalizacijom rupa, stop-lakom i belom štampom - osim Ei PCB da li znate neku firmu u Srbiji koja radi pločice na nivou kvaliteta elektronskinih pcb's ali po povoljnijim cenama?

Može i nšto preko grane ako je povoljno... u "prvom krugu" treba da se odradi oko 40dm2

 

Za orjentaciju; kod "EiPCB " je cena 3.36€/dm2 za količinu od 10-50dm plus 30€ za pripremu i još 15€ za proveru metalizacije (ove dve stavke se naplaćuju jednokratno)

Za 50-100dm2 cena je 2.84€/dm2

 

Kakva su iskustva sa Kinezima po ovom pitanju?

Narucivao sam dva puta do sada od kineza , tocnije stiglo iz singapura zadnja 100mmx200mm ,10 komada oko 65$  sa postarinom, ceka se poprilicno dugo , 30 dana od toga mi zadnja posiljka stajala na carini jedno 7 dana. One manjih dimenzija sam dobijao bez carinjenja , 50x100mm, umjesto 10 komada poslali 12 za istu cijenu.

Radi se o  seeedstudio , pogledati na sajtu koji su limiti njihove izrade. Placanje paypalom.

 

http://www.seeedstudio.com/depot/fusion-pcb-service-2-layers-p-835.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel jos uvek ne radi dvostrane i sa oznakama komponenata? (tako je bilo pre par godina ako se dobro secam?)

 

Radi dvostrane ali bez klasične metalizacije rupa, može to da izvede nitnama i to se posebno naplaćuje, ne radi solder i belu štampu. 

 

Hvala svima na informacijama, javljam gde je najbolja ponuda i kakav je kvalitet izrade pločica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

matalizacija, štoplak i silk su osnovna oprema.

 

Baš to nabrojano ne može da odradi. Sve ostalo može. Radi bezobrazno dobre pločice sa bezobrazno niskom cenom. Nikad ni najmanji problem 10 god unazad. Što se tiče dvostranih, metalizacija se može izbeći prilikom projektovanja samih pločica gde se šetanje sa layera na layer može odraditi preko samih nogica komponenti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

+1

 

Nabavljali pločice od njega. Kome treba par komada pločica, za probne primerke i sl. Milan ima odličan odnos cena/kvalitet i kratke rokove isporuke.

Za normalne novce se dobije odlična pločica sa kalajisanim vodovima i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I za probne primerke, ali bih rekao i za konačne verzije pločica. Ja njegove pločice koristim i u uređajima kojima zategnem zadnji šraf i ne diram godinama.

 

Upravo tako. Skoro sve moje sprave su na Milanovim pločicama.

 

Neke slike pločica? Bilo bi praktično da se ima u jednoj temi sve

 

Evo dva primera pločica čije su površina oko 3dm2 , dvoslojne su i bukvalno svaki pad je u dlaku poklopljen, ko je pokušavao to sam da odradi zna da to nije nimalo lako postići, uvek negde nešto "pobegne"...

 

Postavljena slika

 

 

Postavljena slika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milan je skroz Ok.

 

Radio je pločice za Vuletovo pojačalo, Peđi, Gagiju, Vuletu i meni.

 

Dobar kvalitet, biraš debljinu bakra i odradi u najkraćem roku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...