Jump to content

Knjiga Nikole Vukusica - poziv za saradnju


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Ovaj mail je stigao na [email protected]

Postovanje,

verujem da bi informacija o ovoj knjizi bila od interesa za posetioce vaseg foruma i ucesca clanova u pripremi iste:

http://audiohard.com...&t=1521&start=0

dodat sadrzaj sa linka

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikola je pre nekoliko godina objavio knjigu "HI-Fi audio pojačavači cevni", cije ste delove mogli u originalu ili izmenjenje da procitate u Nikolinim kolumnama na adresi:

http://hificafe.net/kolumne/index.htmlPostavljena slika

Kako je odstampani tiraz ove knjige odavno rasprodat, a sve vreme se zainteresovani i dalje javlaju i pitaju za istu, Nikola je odlucio da napravi reizdanje. E, tu sada na scenu stupate vi. Naime, uattachmentu se nalazi sadrzaj "aktuelnog" izdanja, koje bi trebali dazajednicki dopunimo i izmenimo. U tom smislu Nikolina molba je sledeca:

"Svi tehnički naslovi podložni su promeni sem onih iz nase istorije. Dajte sugestiju tako sto cete ispod naslova kratko uneti primedbu sa slovima crvene boje, bez menjanja ostatka sadržaja. Samo kratka i jasna pitanja i sugestije bice uzete u obzir. Sva komunikacija treba da ide na moju e-mail adresu [email protected] kako bih ažurirao statistiku želja.

Srdacno hvala unapred,

Nikola Vukusic."

Novo izdanje knjige bi prema ideji autora bilo distriburiano i u stampanom i u elektronskom obliku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikolu mozete kontaktirati na

obrisani brojevi telefona

mail [email protected]

Srdacan pozdrav,

Sasa Danicic

www.audiohard.com

www.whathifi.rs

www.hificafe.net

N_Vukusic_Knjiga_sadrzaj.doc
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pozdrav svima

Na forumu Audiohard , sam isto video objavljen poziv za pretplatu na navedeno izdanje knjige gospodina Vukušića.

Iako sam totalni laik u "svetu cevki" smatram da za dobru knigu uvek treba imati mesta u stručnoj kućnoj biblioteci.

Videvši sadržaj bez sumnje imam nameru da se pretplatim, pogotovo znajući iskustvo autora.

Mislim da i cena u pretplati nije neprimerena, šta više mislim da je veoma fer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih mogao da se ne složim sa konstatacijom da je dobra knjiga uvek poželjna u kući. Meni je samo žao što ne vidim gde bih ja ovako neuk i neobrazovan da doprinesem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledam sadrzaj,i opet gledam sadrzaj....Da ne budem antivladimir i da ne zracim negativnom energijom,ali sudeci po sadrzaju covek je sublimirao sve na jednom mestu.Nema tu niceg novog,samo iz 10 knjiga povadjeni delovi i toboze napisana knjiga.Korisno jeste,za pocetnike dusu dalo sve na jednom mestu,aliPokusaj komercijalizacije uz moto sta vas zanima da prekopiram i odstampam pa vi to platite.Moze i ovako: pretplatite se recimo na 5 eura po knjizi,a ja cu se potruditi da vase zelje pretocim u skriptu,ili jos bolje narezacu vam cd.Svaka cast Nikoli na njegovom umecu i iskustvu,ali ako vec radimo na knjizi radimo malo ozbiljnije(zna se kako se radi knjiga)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Sem vaših želja za štivom, autor ima viđenje da upute za samogradnjupoveri audiofilima-konstruktorima čija osnovna delatnost nijeelektronika ili je to nekada bila. Desetak ,,amatera'' predstaviće sebei svoje radove uz sve potrebne podatke za samogradnju. Svako od njih,na dva CD-a koja će biti deo knjige priložiće šeme, slike i dve muzičkenumere po svom izboru. Ovim će ,,Glava V'' koja se odnosi nasamogradnju pretrpeti najveće izmene. U novom izdanju ostaće primerisamogradnje koji se smatraju za trajnje dobro i kompletan program Gala."ovo je citat iz ponude za pretplatu,dakle na lep nacin Nikola hoce da komercijalizuje neciji rad..Ovo je samo moje vidjenje ovog predloga, ne mora da znaci da sam ja u pravu,ali ako se sve to nalazi u knjizi onda bi bilo lepse napisati grupa autora,a ne stavljati svoje ime.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Sem vaših želja za štivom, autor ima viđenje da upute za samogradnjupoveri audiofilima-konstruktorima čija osnovna delatnost nijeelektronika ili je to nekada bila. Desetak ,,amatera'' predstaviće sebei svoje radove uz sve potrebne podatke za samogradnju. Svako od njih,na dva CD-a koja će biti deo knjige priložiće šeme, slike i dve muzičkenumere po svom izboru. Ovim će ,,Glava V'' koja se odnosi nasamogradnju pretrpeti najveće izmene. U novom izdanju ostaće primerisamogradnje koji se smatraju za trajnje dobro i kompletan program Gala."ovo je citat iz ponude za pretplatu,dakle na lep nacin Nikola hoce da komercijalizuje neciji rad..Ovo je samo moje vidjenje ovog predloga, ne mora da znaci da sam ja u pravu,ali ako se sve to nalazi u knjizi onda bi bilo lepse napisati grupa autora,a ne stavljati svoje ime.

Oprosti p18, jesi ti možda bio saradnik gospodina Vukušića i možda jedan od "oštećenih koautora".Zar program GALA nije vlasništvo gospodina Vukušića, što se i vidi na adresi www.tubeaudiolab.co.rsKoliko se meni čini, kao laiku, ovo bi trebalo biti dobro štivo za "novake" u cevnoj tehnici, ili one koji znaju manje od gospodina Nikole. On se makar dokazao i pokazao.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leonardo nisam mislio na Galu,vec na grupu od desetak amatera.....Jeste dobro stivo za novake ,ali u toj knjizi nema tople vode, i kao sto rekoh sve je sublimirano i prepisano odakle vec.Dobro je imati takvu knjigu za pocetnike,ali onda se ne treba podpisivati kao autor.....Jos jednom,za Galu nemam reci i cenim rad Nikole u tom pravcu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu niceg novog,samo iz 10 knjiga povadjeni delovi i toboze napisana knjiga.

Problem nije u tome po tom pitanju se ne moze izmisliti topla voda, problem je u tome sto je knjiga u svakom smislu sem u "epsko/literarnom" stura, te bi po mom misljenju bolje bilo krenuti sve iz pocetka. Pokusao sam da ne budem grub, dosta od mene sto se tice ove teme. :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, knjiga nikad ne moze zadovoljiti bilo ukuse, bilo kriterijume svih...Nekome je previse strucna i zeli (sa)znanje sazetije i prakticnije, neko zeli (takodje s pravom), potpuno strucni prilaz,primeren stecenom predznanju i interesovanjima...Ozbiljan je i veliki posao prikupiti na jednom mestu jako mnogo materijala (a sve u vezi ove teme je istorija), isti obogatitisopstvenim znanjem i iskustvom i uobliciti u izdanje sa zeljom da bude pristupacno i korisno svima.Sta je pogresno u tome sto se "komercijalizuje" ovo ili ono, cije i necije ?Sta ako knjigu prihvatite kao "udzbenik"?Ja u svakom slucaju, stajem u red.Pozdrav, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ja se slazem sa primedbama koje su izneli Borko i p18. Pisanje knjige je ozbiljna stvar i kada se to vec radi trebalo bi to uraditi na najbolji moguci nacin. Takodje, knjiga treba da ima razlog svog postojanja: nesto novo sto se zeli njom reci ... ili je opet samo pregled postojecih ideja i projekata. To mora na samom pocetku da se odluci ... Ima tu puno stvari o kojima se moze diskutovati ... Medjutim posmatrano u kontekstu DIY situacije u Srbiji (a i sire :-) ) svaka knjiga sa ovakvom tematikom je dobrodosla. Ako nista drugo a ono kao referenca (pozitivna ili negativna) za neke buduce radove. A ovaj forum je prvi koji bi trebao jednu ovakvu ideju da podrzi, jer je po svojoj definiciji posvecen upravo temi DIY.Ta podrska ne treba i ne sme da bude ne kriticna. Ona moze medjutim da bude jedno dragoceno iskustvo, pod uslovom da se vise vas ukljuci u celu pricu i da se izmedju vas sa jedne strane i Nikole sa druge, ostvari dobra komunikacija. A ko zna ... mozda jednog dana ugledamo knjigu koju ce potpisati Zen, p18, .... P.S. Ja sam procitao prvu Nikolinu knjigu i bio prilicno razocaran njom. Ali bez obzira na to, ta knjiga je jedna od retkih na tu temu napisana na srpskom jeziku od domaceg autora. I zbog toga je dragocena ... pre svega za DIY zajednicu u Srbiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S. Ja sam procitao prvu Nikolinu knjigu i bio prilicno razocaran njom. Ali bez obzira na to, ta knjiga je jedna od retkih na tu temu napisana na srpskom jeziku od domaceg autora. I zbog toga je dragocena ... pre svega za DIY zajednicu u Srbiji.

Ja je imam i odusevio sam se knjigom. Nikad nisam voleo lampe a ne volim ih ni sad ali je knjiga tako napisana da neko ko nikada nije imao dodira sa Hi-fijem i lampama nakon citanja knjige ima solidno znanje za razumevanje problematike hi-fija i bar osnovno znanje za samogradnju. Kroz knjigu je postupno obradjen istorijat muzickih uredjaja sa kratkim osvrtom na svaku komponentu da bi se potom preslo na slozenije stvari pa cak i proracune za trafoe. Mislim da je odlican samograditeljski prirucnik.A kao primer da navedem da lekar kad uzme malu enciklopediju ljudskog tela verovatno isto kaze da tu nema nista ali za obicnog coveka u njoj je gomila znanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja je imam i odusevio sam se knjigom. Nikad nisam voleo lampe a ne volim ih ni sad ali je knjiga tako napisana da neko ko nikada nije imao dodira sa Hi-fijem i lampama nakon citanja knjige ima solidno znanje za razumevanje problematike hi-fija i bar osnovno znanje za samogradnju. Kroz knjigu je postupno obradjen istorijat muzickih uredjaja sa kratkim osvrtom na svaku komponentu da bi se potom preslo na slozenije stvari pa cak i proracune za trafoe. Mislim da je odlican samograditeljski prirucnik.A kao primer da navedem da lekar kad uzme malu enciklopediju ljudskog tela verovatno isto kaze da tu nema nista ali za obicnog coveka u njoj je gomila znanja.

Impuls,Jako je dobro sto je tako. I jos jedan razlog vise da se sto je moguce vise vas ukljuci u ovaj Nikolin projekat. On na kraju ne mora da bude idealan - i verovatno i nece biti ... Ali je korak u pravom pravcu ....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije problem da li ce neko da se ukljuci i ko ce da se ukljuci i koliko.Problem je sto ce samo Nikola na kraju da pokupi sav kajmak,tj. da zaradjuje na knjizi...U tom slucaju mu necu reci ni jednu jedinu rec,Da se kojim slucajem radi o besplatnom primerku,skripti ili nekakvom praktikumu,koji bi bio sazetak iskustva raznoraznih samograditelja i znalaca cevne tehnologije,koji bi podpisala grupa autora i koji bi se eventualno naplacivao tek toliko da pokrije troskove stampanja i da se pri tome ne naplacuje u pretplati,verovatno bi bilo dosta toga prilozeno i predlozeno...Ovako...na kraju krajeva i ovaj forum je neko platio,a niko nista ne trazi u pretplati,cak sta vise i ne pominje naplatu koriscenja i bitovanja na njemu.Jos jednom,nemam nista protiv Nikole i njegove knjige,zelim mu jos puno projekata,ali ne na ovakav nacin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije problem da li ce neko da se ukljuci i ko ce da se ukljuci i koliko.Problem je sto ce samo Nikola na kraju da pokupi sav kajmak,tj. da zaradjuje na knjizi...U tom slucaju mu necu reci ni jednu jedinu rec,Da se kojim slucajem radi o besplatnom primerku,skripti ili nekakvom praktikumu,koji bi bio sazetak iskustva raznoraznih samograditelja i znalaca cevne tehnologije,koji bi podpisala grupa autora i koji bi se eventualno naplacivao tek toliko da pokrije troskove stampanja i da se pri tome ne naplacuje u pretplati,verovatno bi bilo dosta toga prilozeno i predlozeno...Ovako...na kraju krajeva i ovaj forum je neko platio,a niko nista ne trazi u pretplati,cak sta vise i ne pominje naplatu koriscenja i bitovanja na njemu.Jos jednom,nemam nista protiv Nikole i njegove knjige,zelim mu jos puno projekata,ali ne na ovakav nacin

p18,Sto se tice tvog straha u vezi autorskih prava - najbolje je da se ta stvar direktno rascisti sa Nikolom. Ja licno ne mogu da verujem da bi tu moglo da bude nekih posebnih problema.Sto se love tice ... ova knjiga nije projekat na kom ce se zaraditi neke velike pare. Nisam siguran da ce se zaraditi bilo sta. Stoga, ako je novac glavni motiv za ovakav vid saradnje, onda je bolje zbilja ne ulaziti u tu pricu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

Sto se love tice ... ova knjiga nije projekat na kom ce se zaraditi neke velike pare. Nisam siguran da ce se zaraditi bilo sta. Stoga, ako je novac glavni motiv za ovakav vid saradnje, onda je bolje zbilja ne ulaziti u tu pricu.

Ovo je na kraju Nikolinog zahteva za saradnju:

"poziv na saradnju traje do kraja septembra jer knjiga ide na prelom unovembru, a izlazi iz štampe januara 2010-te. Tiraž je ograničen i bićeu varijantama sa mekim i tvrdim povezom.

Prvu knjigusponzorisale su sve firme kod kojih sam radio ili bio spoljni saradnik.Danas je to značajno drugojačije te Vas pozivam na pretplatu.

Cena knjige u pretplati:

1. Tvrdi povez 14 evra (u dinarskoj protivvrednosti)

2. Meki povez 12,5 evra (u dinarskoj protivvrednosti)

Racun kod Vojvodjanske banke:

355-5044587-16 sa naznakom ,,Knjiga''.

Molim Vas čitko napišite: ime i prezime, adresu (sprat/ stan).

Svrha uplate:

Pretplata na knjigu "Audio Pojacivaci Cevni 2"

Primalac:

Nikola Vukusic

Pregrevica 181

11080 Zemun

E-mail za potvrdu prijema uplate: [email protected]

Ako se na ovakav nacin pomaze DIY zajednici,onda sam ja pao sa kruske i izvinjavam se svima ovde prisutnima sto sam ih smarao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

[/b][/color]Ako se na ovakav nacin pomaze DIY zajednici,onda sam ja pao sa kruske i izvinjavam se svima ovde prisutnima sto sam ih smarao.Ja ne mogu da se izjašnjavam protiv g. Vukušića, mog komšije Zemunca. :punk:Činjenica je da je Srbija pre svega mala i siromašna zemlja, pa su i njeni stanovnici siromašni. Nema nas mnogo, pa je svako tržište koje možemo da stvorimo malo. Zbog toga je uvek bilo opravdanja zašto "ovo ili ono" ne može da se kupi-nabavi kod nas. Mislim da se isto odnosi i na knjige.Prvo izdanje knjige je svakako bilo dobra kompilacija raznih tada aktuelnih šema za samogradnju (tada, u smislu, tada je to bilo "in", što ne znači da danas nije možda zanimljivo: ko zna, možda moja RH serija spada u današnji "in"...) i za početnika je svakako bila izuzetno dobra. Problem je u tome što ljudi uglavnom ne žele da priznaju za sebe da su početnici.Na drugoj strani, većina "gurua" cevne tematike kod nas su ex-serviseri aparata (ili serviseri elektronike) - među njima praktično nema inženjera i uopšte uzev ljudi koji su sposobni da projektuju "nešto novo" šta god da taj pojam znači. Otud nema ni ko da piše knjige (koje posle nema ko da kupuje).Svetao primer originalnosti i svima zanimljivog štiva predstavljaju časopisi koji su nekada bili mnogo popularniji nego danas, a neki danas više i ne postoje (na engleskom jeziku, naravno). U Srbiji nema časopisa koji se bave izradom hi-end diy elektronike, a i sam sam imao prilike da objavim par članaka u jednom časopisu koji se bavi samogradnjom uopšte (i pojma nemam da li još uvek "izlazi").Hoću da kažem da se g. Vukušić odvažio da ponovo piše (kompilira, sakuplja, obradi, kako god) i pokrenuo neku akciju u tom pravcu, što je za svaku pohvalu. To što usput želi nešto i da zaradi nikako ne možemo da osuđujemo: na kraju krajeva, i ja bih rado pravio pojačala RH serije, kao i moja predpojačala za prodaju, samo što za to nemam vremena niti realnog interesa, jer je tržište Srbije suviše malo da bih ja od toga mogao (lepo) da živim: morao bih da izvozim, što uopšte nije tako jednostavno kako izgleda pošto smo još uvek u zanonsko/carinsko/tržišnom izolovanom vilajetu (svaki priliv "deviza" se mora prijaviti uz odgovarajuću dokumentaciju u roku od sedam dana Ministarstvu Finansija (devizni inspektorat) - šta dalje reći o našoj zemlji i podrški maloj privredi i izvozu.Konačno, da li eventualna zarada g. Vukušića na prodaji knjige predstavlja pomoć DIY "community" u Srbiji? Pa, mislim da predstavlja. DIY audiofili nisu samo gurui, njihovi sledbenici i prozeliti, već i mnogi ljudi oko nas koji ni jedne, ni druge, a ni treće ne poznaju niti imaju vremena da upoznaju i da se time bave... a ipak bi želeli nešto da urade.Pozdrav,Alex

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex Kitic Potpuno se slazem sa vama... a poznajem gosn Nikolu licno i naravno pozdravljam poduhvat, imam i staru knjigu i bilo je tu korisnih stvari na jednom mestu sakupljenih, tako da neki koji ga na forumima pljuju ne moigu ni da mu pljunu pod prozor, covek je svetska faca.Ne znam dokle je projekat stigao ali bi bilo lepo dati po neki predlog za prosirenje knjige

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...