Jump to content

Audio CD


laky_va

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 126
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Otkud takva, definitivno naopaka tvrdnja?... ploca se vrti, igla ore, i stvar je jasna, to je najprirodnije i najbolje... :rolleyes:

Ne zameri mi, neću uopšte da raspravljam. Muzika se, bar kod mene, doživljava na emotivnom nivou. Cifre, da budem iskren, ne znače mnogo. Tačno je da bez tehničkog kvaliteta nema ni slušno prihvatljivog kvaliteta, ali čisto zarad razumevanja (ne moraš da se slažeš sa iznesenim, ipak je to samo moj lični rakurs u pitanju) upadoh onomad u konflikt sa ono malo zdravog razuma koji imadoh... Sa svim super-hiper tehničkim karakteristikama koje jedan CD ima, opet "konfekcija" pakovana u crnu ili silver plastiku kod ljudi koji se smatraju pozvanim i priznatim, kada dođe do ocene, procene, "muzikalnosti" neke komponente, ispljuju neki CD plejer kako je samo obično plastično konfekcijsko sranje u usporedbi sa bilo kojim iole pristojnim gramofonom koji je (kako si naveo, i slažem se, tako je) totalno tehničko-tehnološki inferioran... Ako je gramofon toliko loš (a smatram da nije) onda odakle bolesnicima kao što su oni ludi Grci (youtube) ideja da se uopšte petljaju sa takvim inferiornim stvarima (cene ni da ne spominjemo)... Cifre ponekad jednostavno ne znače ama baš ništa. Prosto zato što nikoga nije briga. Štono kaže, radije ću biti srećan ceo život, živeći u zabludi, nego biti brutalno realističan i zbog toga biti miserable do smrti. Posle ovog, nema onog sveta, pa reko' daj da se radujem sad kad imam čemu. Danas smo tu, sutra đubrimo cveće. Što onda da budem jadan i brinem brige kad druge šanse za sreću nema. Pusti ti nas neuke i zatucane da uživamo, a ti uživaj u racionalizaciji i veruj da više decibela odnosa signal šum, stvarno daju veće zadovoljstvo kada slušaš muziku koja ti je draga srcu... :give_ros::air_kiss:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...odakle bolesnicima kao što su oni ludi Grci (youtube) ideja da se uopšte petljaju sa takvim inferiornim stvarima (cene ni da ne spominjemo)... ...

Kvazi-elitizam pokondirenih i prebogatih (upoznao sam licno deo te ekipe dok sam ziveo tamo - audiofili su svuda mala ekipa i svi se znaju).Moraju po svaku cenu da se razlikuju od ostatka sveta, njihova lova mora da se vidi (a realno, imaju ljudi lovu da nas kupe sve zajedno i to svaki dan). Ostatak ekipe "gramofondzija" je "vid'la zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu" a posto nemaju tu lovu pokusava se pravdanjem na "emocije" i "muzikalnost"...Nemam nista protiv kad kazes: "Jeste to bezveze andrmolja ali ja je volim". To je skroz u redu, ljudi vole svasta, i tako i treba...Problem imam kad cujem: "Gramofon je definitivno najbolji izvor zvuka!"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za rezanje CD-a se često preporučuje i ovaj BURRRN!

http://cdburnerxp.se/en/home

ovo sve reze izgleda po meni bolje nego Nero

a free je :

Operating Systems: Windows 2000/XP/2003 Server/Vista/2008/Win7 (x86 / x64)

Postavljena slika

:robots000_2:

Create Data-CDs/DVDs

    [*]burn any Data on CD-R/CD-RW/DVD+R/DVD-R/DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM/BD/HD-DVD, including double layer mediums

    [*]burn mp3-CDs to store many audio files on one single disc

    [*]create bootable discs

    [*]Disc spanning: Spread data on multiple discs

    [*]verify written Data automatically after burning process

    [*]use either the internal browser to add your files or the intuitive Drop-Box to drag and drop files directly from any Windows Explorer window

    [*]save your compilations for creation of backups

    [*]burn on-the-fly and with buffer-underrun protections

    [*]import previous (ISO 9660) sessions and edit existing file structure on CD/DVD

    [*]quick- and full-erase disc

    [*]copy data discs (possible copy-protection is not bypassed)

    [*]retrieve recorder and disc information

Create Audio-CDs

    [*]Create Audio-CDs from the following formats: MP3, WAV, OGG, FLAC, WMA, APE, MPC, WV (WavPack)

    [*]add single or multiple tracks from existing audio-CDs directly to your new compilation without ripping tracks before (add cda-files)

    [*]play audio-files with integrated audio player

    [*]gapless audio-CDs supported (disc-at-once-mode)

    [*]Import M3U or WPL playlists or Nero audio compilations (NRA)

    [*]support for ReplayGain

    [*]import CUE sheets

    [*]Export audio compilations as M3U playlist and Cue sheet

    [*]create mixed-mode discs

ISO features

    [*]burn ISO files to CD

    [*]create your own ISO files

    [*]convert bin- and nrg-files to ISO

    [*]save CDs/DVDs as ISO file to disc

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ooooo :D..Nema boljeg osecaja, nego kada uzmes plocu, otvoris gramofon, spustis iglu,''odvrnes'' potenciometar, ugasis svetlo, sednes u fotelju i zapalis pljugu i slusas taj ''prirodan'' zvuk :D.Zanemaris svu teoriju bilo sta sto je vezano za to, uzivas u tom zvuku pa cak i ne primetis kada igla predje preko izgrebanog dela ploce i zakrci..Ukratko, gramofon, ploce i to je to.. Nema lepseg zvuka.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh gde odoste, sa audio CD-a na gramofon. Mada bi se slozio sa vecim delom price iz Zemuna, treba reci da gramofon ipak malo bolje stoji u odnosu na ovaj drugi format po pitanju mikro dinamike i tajminga. Kako god bilo, nece takva rasprava nista razjasniti. Niti je gramofon savrsen izvor zvuka, niti je digitalni format na onom nivou s' kraja 80-ih kada je osuta paljba po CD-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekome je gramofon tradicija, nekome omiljeni izvor zvuka.Onaj kome je tradicija on i ne mari toliko za zvuk.. Elem toliko o gramofonu..Upravo sam preslusao ''Dark Side Of The Moon'' koji sam sa FLAC-a narezao na audio CD.. Zvuk je neuporedivo bolji nego slucaj mp3>audio.. :ninjas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, najbolji zvuk (odnosi se na izvor zvuka) sam cuo sa gramofona. A slusao sam i posedovao svasta od CD plejera (do recimo WADIA 861 kao verovatno najskupljeg koji sam slusao).

Odmah da se razumemo: nemam gramofon (niti cu ga kupiti) vec sam davne 1987 odmah poceo da pravim CD kolekciju...

Ima elemenata kod cd-a (tj. kod te WADIA-e) koji su "referentni" u odnosu na gramofone (doduse nisam nikada slusao gramofon od 10ak hiljada evra) ali celokupan zvucni utisak je definitivno na strani "grameza"! Za mene je dobar cevni sistem uz adekvatne zvucnike i vrlo dobar i opremljen gramofon (npr. Kuzma Stabi/Stogi...) vrhunac sto se tice uzivanja u muzici. Slusanje muzike ne dozivljavam kao puko poimanje tonova, ako sistem ne uspe da prenese tu "emotivnu komponentu" dzaba ga bilo... A tu je za mene dobro adekvatno opremljen gramofon, ma koliko na papiru i objektivno bio tehnicki inferioran u odnosu na "savrsenstvo" CD-a, svetlosnim godinama ispred.

Inace moj izbor je pored originala, lossless format koji snimam na CD i tako ga reprodukujem. I to bez "ekrana", tastature i misa... ;)

Samo moje 2-3 pare, nista drugo...

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam nista protiv kad kazes: "Jeste to bezveze andrmolja ali ja je volim". To je skroz u redu, ljudi vole svasta, i tako i treba...Problem imam kad cujem: "Gramofon je definitivno najbolji izvor zvuka!"

Ma volim ja tebe :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo sročeno :drinks:

Hvala Stein-ika!Od tebe to ima dubinu i znacenje iako su samo moje 2-3 parice iznesene. Onako neobavezno uz jutarnju kaficu... :clapping:P.S.Drago mi je sto nemamo problem kad neko iznese svoje misljenje pa makar bilo i drugacije! :acute:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos jedan problem ! :)Skidoh album ''Slip Of The Tongue'' (FLAC) al majku im sve spakovase u jedan flac fajl, sve pesme zajedno..E sad preko kog programa da ih odvojim po pesmama a da i dalje ostane flac..Probao sam ''CD Wave Editor'', on to moze samo sto na kraju ne ispadne flac nego wav...Heeeeelllp! :connie_nutzo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodao bih i to, da unutar *.cue fajla, često postoji greška, naime, "pametnjakovići" izripuju album u Wave, potom konvertuju u FLAC ili APE a zaborave da u *.cue fajlu promene referencu iz *.wav u *.flac. To se onda radi u bilo kakvom text editoru, notepad je već dobar za to. Potom, preporučujem i slušnu proveru sinhronizacije pauzi između pojedinačnih kompozicija, često sam bio u prilici da narežem Cd iz *.cue fajla i dođem do zaključka da je odsečen kraj pesme, potom dolazi sledeća pesma koja na početku ima deo prethodne, i tek onda tišinu, pa tek onda počinje... Krajnje neozbiljno i iritirajuće... :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...