Jump to content

Audio CD


laky_va

Preporučeni Komentari

Ok je tajming pesama.. Samo sam morao da skinem ''CUE splitter''.. :sporty095_2:

Burrrn iščitava *.cue fajlove, a najlepše je što je jedna od retkih pržilica koja je specijalizovana za Audio CD, pa ima i opciju da brzina narezivanja/prženja bude 1x... Ne znam koliko još programa podržava tu opciju, ali iz iskustva znam da su tako naprženi diskovi bolje urađeni...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 126
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Iso i nrg su isto. Renajmuj ( prekrsti) i videces. Imam nrg od 740 MB i blank CDove od 700 pa sam mislio da izbacim jednu pesmu i narezem ali ni jedan od programa koje imam ne omogucavaju cackanje vec samo przenje. Montiranje jeste resenje ali trazim nesto bez dodatnog programa tj Windows mount.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen je predlozio Alcohol120% - ja koristim besplatni Daemon Tools. Svrha: dobijas virtualni CD/DVD/BD drajv. Na njega ucitas ('mount') ISO (ili NRG) sliku a zatim je ripujes EAC-om. Izbaci pesmu koju ne zelis i ponovo EAC-om ili kojom drugom alatkom zaprzi CD. Ili snimi ponovo manji ISO. Ashampoo Burning Studio (takodje besplatan) je dobarza sve potrebe przenja. :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na novoj Toshibi nemam nista od third party sw-a. (sem TC UPiMozille) ...

Nisam siguran sta u kontekstu "third party sw" znaci. Onda si i bez antivirusnog programa, bez nekog Office paketa itd. Ovo sto je navedeno su odlicni programi za posao koji ti treba. Osim Nera - njemu cak ni ime vise i ne pominjem :):drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovo sto nama treba dovoljna je i starija kanta sa dobrim citacem, ne mora najnoviji lapatopa pod garancijom :) A postoji puno "portable" verzija programa, bez potrebe za instalacijom. Setih se jedne alatke koja ce mozda pomoci. Ni CD nije striktno 700 MB nego ima malo rezerve. "Deep Burner" postoji "portable" verzija na njihovom sajtu, bezikakve instalacije, samo pokreni izvrsni fajl iz direktorijuma. Ako prazan CD iole ima mesta, "Deep Burner" ce snimiticeo ISO kakav imas sada. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja uvek przim na 16x, a sada kolika je i kakva razlika kada przis na 1x ne znam stvarno..A sto se tice kompanije ''Ashampoo'' izdala je dosta dobrih softvera, ima dosta besplatnih, a i ako nije besplatan, trazi key koji se moze skinuti sa serialsws-a za bilo koji njohov softver ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Office je stigao sa masinom. I sve ostalo sto treba.( Stvarno nista ne treba instalirati.) I Toshiba przun ali isto samo otvori ISO i ponudi przenje, bez prckanja.Pod XPom je bio Virtual CD-ROM Control Panel Utility a pod Vistom ga nema.

Vista je microsoft-ov najveci zlocin.. Ne znam.. Davno to bese kada sam koristio windows 98 i mogu ti reci da je bolji od viste.. Izdati takav operativni sistem je sramota za takvu firmu.. Jos ako je 64 bit mozes da se slikas.. Probaj ''POWERISO'' vrlo mocan a jednostavan program.. Ovo nije forum ''svet kompjutera'' ali gledaj kako da predjes na neko bolje resenje tipa 'windows 7'' imam ga od kako je izasao, skoro godinu ipo dana i perfektan je.. Vista je u stanju da ubija u pojam oko vrlo jednostavnih stvari..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kvazi-elitizam pokondirenih i prebogatih (upoznao sam licno deo te ekipe dok sam ziveo tamo - audiofili su svuda mala ekipa i svi se znaju).Moraju po svaku cenu da se razlikuju od ostatka sveta, njihova lova mora da se vidi (a realno, imaju ljudi lovu da nas kupe sve zajedno i to svaki dan). Ostatak ekipe "gramofondzija" je "vid'la zaba da se konji kuju pa i ona digla nogu" a posto nemaju tu lovu pokusava se pravdanjem na "emocije" i "muzikalnost"...Nemam nista protiv kad kazes: "Jeste to bezveze andrmolja ali ja je volim". To je skroz u redu, ljudi vole svasta, i tako i treba...Problem imam kad cujem: "Gramofon je definitivno najbolji izvor zvuka!"

Meni ako je do gramofona (imao pa prodao kao i ploce uz njega) skinem FLAC rip nekog vinila i cujem pucketanje i analogiju do mile volje a ne moram da se bakcem sa svim zafrkancijama koje iziskuju gramofon i ploce u fizickom smislu - istom subjektivnom sudu danas blatim i po CD plejeru i CD mediju. Moj licni stav po tom pitanju je indifirentant - ko hoce gramofon i ploce njegova stvar kupuj, steluj, podesavaj, meri, cisti (isto i za onog ko hoce CD plejer i CD medijum skidaj, ripuj, przi, belezi, arhiviraj, umeci, vadi, itd.) ja nemam nista od toga niti se mesam nekom u izbor i odabir nacina na koji ce da slusa muziku. Isto vazi i za lampe vs. solid state - opet kazem stvar individualnog izbora - onamad sam cuo lampe kod Sir Olivera (KT90 u push pull varijanti) zvucale su odlicno i definitivno za nijansu bolje od jednog Creek SS pojacalca koji je bio tada na raspolaganju i usporedbu (na momente mi je cak i Creek lepse zvucao zavisno od muzike) ... ne znam ja sam zadovoljan svojim SS preamp/power monoblokovima ali uvek ostavljam mesta da ima bolje amplifikacije bilo ona lampaska ili solid state izvedba. :beach:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pored tog FLAC fajla sigurno je i .CUE file. U njemu je uputstvo za cepkanje na pojedinacne pesme. Bez CUE fajle tesko ce bilo koji program znati gde koja pesma pocinje...

Za take probleme ja koristim EAC - i u njemu imas i editor za .cue (vezan za WAV) fajl a desavalo se i da sam ponekad morao manuelno da ispravljam greske tj. da kreiram nov .cue fajl (sa sve pauze i gepove izmedju pesama) :to_become_senile: Sad sam se ratosiljao toga pa i tih .cue fajlova - podesen je Foobar tako i kad vidim .cue fajl i jedan ceo .flac ja ga lepo odma iseckam na pojedinace .flac pesmice i izbrisem .cue i onaj celi .flac fajl. Sa' ce mi .cue kad i onago ne rezem diskice :bathroom:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar nije? :eek: Koji je bolji?!(Mislim bolji za ljude, ne za slepe miseve.)

Edisonov fonograf sa vostanim valjcima je definitivno najbolji, zajedno sa Rohde-Schwartz predratnim magnetofonom koji umesto trake ima namagnetisanu zicu... :rolleyes:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Edisonov fonograf sa vostanim valjcima je definitivno najbolji, zajedno sa Rohde-Schwartz predratnim magnetofonom koji umesto trake ima namagnetisanu zicu... :rolleyes:

Od toga je bolji cak i MP3, ali nisi mi odgovorio na pitanje.

Koji izvor zvuka je bolji (verniji, prijatniji, lepsi ...) od zvuka sa dobre ploce i solidnog gramofona?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...