Jump to content

GK 71 tube amp


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 148
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sve u svemu, bez obzira na krajni ishod amp ce biti u mom posedu jos neko vreme i iskoristavacu ga samo tako...sreca pa ne moze da prica ;)

Немој се изненадити кад ти будем реко садржај торбе са пијаце на коју те жена отерала не би ли уживала мало у тишини. :msn-rofl: Мени је драго да Бане има могућност да сам без ичијих предрасуда послуша оно што му се предлаже да направии да сам донесе одлуку пре него што крене у пројекат.А шта ће амп да каже није битно у овом случају-направљен је да испуњава жеље. :dontknow:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bogami, stigoh kod coveka, izmamih mu rakiju, uzeo slobodno vreme sa porodicom, maltretiro u kasne sate radnim danom, uzeo pojacalo bes trunke srama i jos kao vrhunac nevaspitanja dosao prvi put u kucu praznih ruku :blush: Sad kad je kod mene amp, bas me briga ;) Elem , cim pre stize raport :coffee:A i slicica.... :pioneer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sprava prikljucena, taman se smlacila i .... :blink: ...cist Ge :buehehe: Stage, separacija instrumenata, definicija i bas deonice........ :respect: nije ni najmanje umilno pojacalce, u svakom momentu sve drzi pod kontrolomMoram da priznam da J2 nije prijatan kao cevka, i da bi morao dobro da razmislim na koji bi kompromis izmedju te dve stvari pristao :confused1: Po pitanju snage ,koji je meni prilicno vazan faktor, J2 me u potpunosti zadovoljava... :headphone: ....e sad, dvojac je tu jos koji dan pa ce da vidimo :bathroom:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da budem iskren, ovo najslicnije radi kao moj Ge amp :good2: A uz to ima vise snage, manje hladnjaka, i manje zahebancije ;) Mislim da je odluka pala :coffee: (ko iz partizanskog filma)Da se razumemo, nisam odustao od GK71, :angry27: ali posto nisam dorastao visokim naponima....za sad se , samo, odlaze projekat cevni amp by bb da ne kazete da sam izdao cevnu stvar :buehehe: Jedino je sad problem sto u ovoj konstalaciji sa J2 moram da prepravim postojeci LDR u cevni baffer....tezak je moj zivot ;):drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... da ne kazete da sam izdao cevnu stvar :buehehe: ...

Ma kakvi Bane, sve je OK sve dok cevna stvar tebe ne izda... :buehehe:Covece, sad mi pade na pamet otkud tolika fetishizacija elektronskih cevi - pa Frojdovska fora je u pitanju - cevke su izrazito falusnog oblika - to izgleda privlaci latentne i druge cevase... :scratch_head::buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo je primetio BBane, visokotranskonduktivne cevi rade kao tranzistori... :Viannen_loungelizard:

NetocnoOva pogresna fama o visokostrmim cijevima je nastala uglavnom zbog toga ca vecina "audio konstruktora" generalno nima blage veze o RF tehniki i njezinnim zamkama. Istina je da su te cijevi jako sklone VHF oscilacijama (najcesce sporadicnima). Nima tu misterije, velike vridnosti strmine i faktora pojacanja u kombinaciji sa njihovim relativno velikim parazitnim kapacitetima i induktivitetima vodova stvaraju itekako pogodne uvjete da se nec tako desi. A oscilacije ih tjeraju u svakakve rezime rada i usput stvaraju uvjete za generiranje sve sile intermodulacionih produkata koji itekako mogu padati i va audio opseg. Ali je istina i to da kad im se suzbiju mogucnosti za samoosciliranje te visokostrme cijevi pokazuju svu raskos svojih mogucnosti i uveliko gaze niskostrmu bracu. Ki se bavil sa RF tehnikom, znat ce o cemu prican
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...