Jump to content

B.S.B.I.T.


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 105
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

I'm waiting for my part of advice for "Bass from Hell"! :wizard:Altough i think my neighbours already live in Hell - when i listen to music...

You better get ready for something rather big... Otherwise, I doubt anything big can come from something smallish... :wizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I'm waiting for my part of advice for "Bass from Hell"! :wizard:Altough i think my neighbours already live in Hell - when i listen to music...

ya ready for one or two Klipschhorn cabs in corners ?hehe
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bazdmeg Weiss, pa to ti je praktično kao i TL, jedino što se tunel na kraju cevi ne otvara i obe strane drivereta su unutar kutije... Dobro, samim tim, i nije isto, a vidiš, mogao bih da probam sa ovim mojim Peerlesima... Hmmm.. onda gubim srednje pa mi neće raditi sa onom vifom... Hmmm... Bedak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a 'el ste mu vidli zvučnjake :

[*]> 10KHz: Fane ST5022 tweeter

[*]500Hz-10KHz: 320Hz Tractrix horn with 2" Fostex midrange compression driver D582

[*]100-500Hz: Midbass horn with EV EVM15L

[*]40-100Hz: 38Hz double folded Tangband Tapped Horn (crossed over by a Syrincs active x-over)

[*]20Hz-40Hz: 20Hz Eminence Tapped Horn (crossed over by a ALBS active x-over)

Postavljena slika

... btw, ja sam za Eminence Tapped Horn-u već isplanir'o mesto Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa pitaj, što se stidiš Postavljena slika ... evo ti da se ne jediš Postavljena slika

trenutno se patim sa:

- Philips CD630 virgo intacta (yet)

- Philips CD930 - II -

- JVC kantezofon sas mehaniku za shigaclone još uvek u (jednom)komadu

- jedan sors follower sa LM317 CCS-om što izigrava pojačalo za slušalice + crossfeed

- AKG K701 sluške

- Grado SR80

ma samo kad nisu rolovi i oni Visatoni Postavljena slika... e to stvarno ne bi mog'o Postavljena slika

... danaske su najzad poručeni travojčići za Babela pa će se valjda i Fostex FE206E u Jericho hornama uskoro malo razmrdati Postavljena slika

a na Postavljena slika čekadu :

- Lenco L75 + Denon DL103 + Xono(a imam i Lundhal LL9206 MC step up travojčiće) + neka bolja ručka ( ako bude OO onda čak i diy RS-A1)

- Shigaclone

- SSDAC sa CS4397

- modifikacija CD plejera

- 2 kom F5, za pogon 4kom Eminence Alpha 15 u OB

- OB sa 4 kom Eminence Alpha 15 + još se traši neki FR( npr Iskra ili Saba greencone) ili možda neki waveguide + aktivna skretnica

eto to je onako za početak ... za ovo su manje-više prikupljeni delovi

Are you happy now ? Postavljena slika

ma nek si ti meni živ i zdrav i još duuuuugo ovako hiperlaprdativan ... ovaj produktivan Postavljena slika

P.S. Postoji šansa da te obiđem uskoro ... e onda ima da vidiš koji očin ja slušam! Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iju, sad tek vidim da sam zaboravio da na Postavljena slika čekadu i Lightspeed LDR( izvinjam se Slobi i ZM za ovaj propus' - neće se više ponoviti Postavljena slika); to će da oma s Babelom da se spari Postavljena slika... i preamp sa 6s19p(sos CCS u anodi)Postavljena slika

eto vidiš kolk'o sam se najedioPostavljena slika, da sam zaboravio šta sam je sve spremito i čeka da se opravi Postavljena slika

ajd' budi mi zdrav, deb'o i veseo

Postavljena slika

I opravi to što imaš na tavanu, nemoj da kad dođem bude sve u rinfuzi ... toga već imam i kod kuće ... za to ne moram ići kod tebe Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hehe...moj omiljeni :wizard: (al' komsijama omrazeni) :wizard:

Meni ne mogu da kažem da je omiljeni, ali uz Zebru i Solar, jedan od najslušljivijih albuma sa ekstremnim frekvencijama... Fascinira me kod Yello da su im snimci apsolutno ispeglani. Šta god drugo sam probao (Massive Attack, Bjork ili slično) uvek sadrži neku brljotinu, neke "prljavštine"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slusas li kad samo muziku ? :wizard:

U prizemlju, all the time. U kolima radio, pa šta na Indexu puste. Gore još uvek ne mogu da pustim samo muziku i da samo slušam jer posla preko glave pa onako usput, što kažeš, "samo muziku"... Izvrteo sam nekih dvadesetak cedeja... Baš u petak Janis Joplin, FGTH, Thomasa Dolby-ja, Moloko, malo Rogera Watersa, malo Pink Floyd sa, pa malo bez Watersa, onda Santana, Tony Childs, Keziah Jones... Ma sad još sve i da ti ređam... :wizard: Kada navodim odreeđeni album i kako "zvuci" definišu rad sistema, to je čisto zarad procene ponašanja nakon novonastalih izmena. Obično koristim mogućnosti u ekstremima, a finese slušam kasnije... Muziku tek kada sve udesim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad... Zanimljivost. Da li ne sedim gde treba ili nije još sve namešteno (a nije), stekao sam utisak kao da imam "rupu" u fr.opsegu. Probao sam da korigujem nivoe (gain) ali svakako imam zanimljiv osećaj kao da nešto ne radi usklađeno. Bas se ponekad baš jako čuje, ponekad kao da ga nema, a čini mi se da striktno zavisi od tona koji je odsviran. Bojim se da su u pitanju rezonancije patosa... Kada se pobudi nekom frekvencijom koja ga "stimuliše" onda patos poveća nivo na toj frekvenciji (nekoj) a kada svira nešto gde neka ili sve od rezonantnih frekvencija patosa nisu prisutne, onda je sve tiše... Pretpostavljam da je to u pitanju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...