Jump to content

B.S.B.I.T.


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 105
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Možda i krovne kosine utiču na pojavu "anomalije".

To mi nije palo na pamet... Mada, mislim da to ne bi trebalo da utiče, naime, sa open bafle vuferima nemam tu dubinu, ali ni čujnih anomalija... S druge strane, što više slušam, sv e mi manje smeta a sve više imam osećaj neke vrste 3D prostornosti muzike. Moguće je da sam predugo bio izložen uticaju i dejstvu onih malenih Fostexa kojima je donji opseg više nego skroman...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako velika a dimeziono neodredjena "kutija" definitivno ima nelinearan odziv u smislu stvaranja nekih rezonansi i drugih akusticnih efekata - kao na primer rezonantna kutija nekog gudackog ili zicanog instrumenta koja svojom zapreminom i oblikom odredjuje "boju tona" instrumenta. Ako se ti na to naviknes - lepo, a ako ne, morace dalje da se radi (merenja, dampiranja, skracivanja, suzavanja i dr.). Dosadno ti biti nece, to je sigurno :wizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Division Bell" sa albuma "Pulse" me sastavio... Nemam reči. Kick i attack tačno tamo gde treba, tamo gde ne treba, nema... Sledeći je opet neki koncert. Fck! Počinje da mi se like, me very like! :wizard::wizard::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein druže, uživaj kad' ti je dragi bog dao. :wizard:

kad malo bolje razmislis - njemu ne treb anista za uzivanje , sem glave mu .....nije im nikad dosadno :wizard: znam ja to ..... vise ne moram ni da pravim nista ... dovoljno mi da smisljam :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein druže, uživaj kad' ti je dragi bog dao. :good2:

Bez želje ili namere da ikome vređam osećanja, ali dotični nije bio preterano darežljiv, sve je ovo rezultat sprovođenja u delo najluđih a besplatnih ideja. Ova zezancija od basa (a još uvek je samo to) je samo nusprodukt jednog mnogo većeg, zahtevnijeg i ozbiljnijeg zapadanja u dugove sa mnogo racionalnijom polaznom tačkom i povodom :eek:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein druže, uživaj kad' ti je dragi bog dao. :good2:

Bez želje ili namere da ikome vređam osećanja, ali dotični nije bio preterano darežljiv, sve je ovo rezultat sprovođenja u delo najluđih a besplatnih ideja. Ova zezancija od basa (a još uvek je samo to) je samo nusprodukt jednog mnogo većeg, zahtevnijeg i ozbiljnijeg zapadanja u dugove sa mnogo racionalnijom polaznom tačkom i povodom :eek:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steine, mani negativno konotiranje, dugove i sl. Hvala bogu - tamo gde ima tu se i trosi - izaci ces ti iz toga cas posla, al' si bolji za veliko potkrovlje/dedicated listening room. Udri brigu na veselje - ti moras da radis svakako, pa ce tako i dugovi da se vrate, bio sam u toj prici, zidao sam kucu od 240 kvm i bas kad mi je bila najveca frka, sami su mi dolazili poslovi za jaku lovu potpuno neocekivano, ima ko se stara o tome, kod mene kazu "lude i pijane Bog cuva" a u prosecnoj srpskoj sredini ionako za svakog radno ambicioznog kazu da je lud :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam hteo da kukam. Svesno sam ušao u ovo, jedino me iritira činjenica da zbog pritiska koji osećam ne mogu normalno da funkcionišem kao što sam inače navikao... Inače, nisam ja skroz normalan, tako da to nije nikakva novost :eek: Zapravo me muči što kada me sada uhvati groznica trošenja, onda se ufatim za džep i pokunjeno čekam da me kriza prođe... :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle nove ture slušanja muzike, ne mogu reći da nisam zadovoljan, jesam, ali kada sam sišao u spavaću sobu da vidim, tj čujem na čega mi se gospođe žalila... fuj. Jednostavno odvratno i nepodnošljivo. Tačno sam imao osećaj kao da neko gore namerno tako lupa da onom dole maksimalno iskida džigericu... Klonk! klonk! klonk! Čak nije ni neki "bas" zvuk nego kao kada se zvučnik preoptereti na vazduhu pa zadnji kraj zavojnice lupa u motor... e, pa to na recimo desetu, sa betonskim prizvukom. A gore nisam otpanjio nego ostavio na nekoj normalnoj glasnoći za ležerno slušanje. Sa open bafle basovima se takođe čuje, ali recimo više kao da neko tri kuće dalje glasno sluša. Dakle, čuje se, ali ne smeta za mentalno zdravlje... Ništa, odvezao pa ćemo da vidimo šta dalje, ima li šanse za popravak-oporavak... :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti prico za one amere sto turaju zadnju stranu basa da gleda il' u garage il' na tavance .......kod tebe skoro pa obrnuto ....... 'ebiga - samo za specijalne prilike .. ... kad ti i zence zajedno krenete gledati HT

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti prico za one amere sto turaju zadnju stranu basa da gleda il' u garage il' na tavance .......kod tebe skoro pa obrnuto ....... 'ebiga - samo za specijalne prilike .. ... kad ti i zence zajedno krenete gledati HT

Ono što me teši je činjenica da ne svira loše. Imam nekoliko ideja koje će biti veoma pipave i zahtevne da se izvedu jer je ceo patos sada već zalepljen i zašarafljen, ali ne dižem ruke. Šta se zapravo dešava? Pošto sam zvučnike postavio da upucavaju direkt na pod, odnosno plafon prostorije ispod, trebalo je da pretpostavim, ako ne i znam da će se dešavati ovako nešto. Beton je to, i to ona bezvezna, obična livena vrsta, nije fert sa ispunom koji bi bio bar nekih dvadesetak centi i mnogo stabilniji.Ono što ću prvo pokušati da izvedem je neka vrsta "razbijača talasa" što bi po nekoj logici izgledalo kao one rampe za skejtere. Talas udari u zaobljenu platformu i umesto da vazduh direktno lupa u površinu poda (kroz nekih 10cm mineralne vune), isti talas "preusmerim" u neku vrstu "kanala" koji će se potom nesmetano širiti po zapremini "kutije" ali će se silnice vazduha kome je očas posla doći do velike rezonantne površine, u tom slučaju bukvalno skliznuti sa pravca a uz malo klikerisanja i matematike, mogu čak i da sračunam uglove i nagib i površinu ovalne prepreke. Druga opcija je da sagradim jedan veći ili dva manja "tornja" koji će odvojiti basove od poda na neku racionalniju visinu. Recimo, još nekih pola metra bi dovoljno ublažili pritisak na patos, i tu mogu sasvim fino da skinem brzinu kretanja vazduha na neku benignu cifru... O tom ću još da mozgam...U međuvremenu, onaj Denon DCD-500 (da ne bude zabune, nije ovaj novi sa oznakom DCD500AE, dakle ovaj: http://www.gramophone.net/Issue/Page/March%201987/154/815928/) što sam ga kupio zbog ultra robusne i super očuvane kutije a sve sa nalepnicom "neispravan" fantastično svira s obzirom na to da je neispravan. Nešto je siromašniji detaljima nego Philipsov CD630, ali mnogo bolje kontrolisan i čvršći u bas području... I onda mi kaže da ja ne slušam ništa... E sad, što mi većina CD plejera nije koštala više nego 500 dinara...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...