Jump to content

B.S.B.I.T.


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 105
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Znaci Steine, radi se i dalje, rezultate iscekujemo :character13:

Naravno da se radi (bolje nego da sedim noću ispred tastature i gledam ko sve posećuje forum... :buehehe:Na samom subwooferu i ne radim ništa, a jedno vreme i neće biti posebnih pomaka, ima trenutačno vitalnijih stvari. Tamo zapravo i nema ništa posebno da se radi, samo da se uvežu žice i doda par nekih manjih kutijica uz koje bi sub mogao da ima neku svrhu. Probaću kako se ponaša, čisto da znam da li ljulja ceo patos ili ne, ali o tom, potom...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Does anybody have a link to the photos of the finished result? :character13:Magura :buehehe:

Not really.Unless you can link to http://understeinsroof.rs or the mirror http://steinssdmemorycard.com :rofl:What do you expect to see? There's only one side of it to see and that one has two round holes... Not much... I am planning to build at least one decent pair of smaller speakers and will test the subwoofer if it can be matched with the electrostatics, but it was never my intention to combine those two.. And now back to glass wooling the roof... (itch, itch, scratch, scratch...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

A shortish update...Yesterday my neighbour slash friend popped by and asked me if my sub is working. Said... nope, but we can make it work if he has five minutes to spare. So... Ten minutes or so later, one of the amps was plugged to feed the Blaupunkt floor subs. Active driven, cutoff at around 100Hz and BOOOOOM... However, the result was something I didn't even remotely expect. Unlike the first version with a ported 76 liter box, no mushy boomy sound, and also, no obvious audible presence of bass. Unless I count the feeling of being surrounded with vibrations from hell. To get the best first experience, I used Yello's "The Eye" because this album is one of those that definitely lacks no sub notes. The whole "going crazy party" lasted about 20 minutes until my wife's hair started falling off down, in the kitchen... So, one thing is sure, this sub is not to be used if someone is downstairs... Damn!Conclusion is too soon to be made, but this shit is really promising some unusual experience, I'll just have to be patient and do some more of the work to sort the audiotorium and take some time to listen and fine tune the whole system... So far, extremely deep, and pretty much fair definition, unlike anything Ihave heard so far, so caution is obviously highly recommended (taking care not to screw up something with vibrations... Will start with the subsonic filter turned on... :wizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd onda za ove kojima je snalaženje sa stranjskim jeziovima otežano.Ukratko, juče svratio komšija koji je inače i prijatelj i pita me jesam li već konačno pokrenuo patosni sabvufer. Rekoh nisam, ali ako ima desetak minuta, možemo da probamo. Razvukli kabel, otkačili open bafle i nakačili dva Blaupunkta na F5 koji od aktivne skretnice dobija niski propus'. Šta da kažem, probao sam sa Yello i albumom "The Eye" jer tamo ima obaška tehnički čistog i opeglanog basa. I basa ispod basa i još malo niže od toga. Slojeva, nekoliko. Prva reakcija je bila da basa zapravo nema, jer ga nema da lupa šamare i udara u lice kao vetar. Ni nalik prvobitnoj probi sa 76 litarskom bas reflex kutijom gde je bas bio sveprisutan, ali i nedovoljno definisan, blago zamućen i nasuprot open bafle verziji, površan i mestimično muljav. Ono što je bilo pravo iznenađenje je dubina koja umesto da stvara muku u želucu (što većina sabvufera i radi, buči u srednjem uvetu dok se želudac ne uzjoguni) pre bih rekao, dolazi iz dubina kojih do sada nikada nisam bio tako nedvosmisleno svestan. Što beše ona tema, "a mislio sam da sam sve video/čuo"... E biće da nisam. dvadesetak minuta smo mi tu tako udarali čežnju dok mi supruga nije došla iz prizemlja i zamolila me da joj objasnim koji nam je andrak jer je bučanje u kuhinji nesnosno... :wizard: Onda smo malo olabavili pritisak ali je i dalje dole bila žurka pa ću na žalost, ovakvu vrstu užitaka moći da konzumiram samo kada je ženski deo familije odsutan. Jbga...Daleko sam od toga da mogu da ozbiljno ocenim sve mane i dobre strane ovog čuda, ali je za sada sasvim sigurno da se dobar deo niskih frekvencija koje se snime nikada ni ne približi slušaocu jer većina opreme (zvučnika) jednostavno nije u stanju da prenese intenzitet na tako niskim frekvencijama koje na ovakovim albumima bivaju snimljene (elektronika je ponekad baš napakovana nekim niskim tonovima...)Mene, da budem iskren, ovo baš zaljuljalo i to bukvalno. Zanima me, sasvim prirodno, kako će sposobnost sistema da ode ekstremno duboko uticati na onu muziku koja se recimo, može sasvim lepo slušati i sa malim dvosistemcima... U svakom slučaju, bićemo u sledećoj sesiji malo oprezniji, i uključiti subsonik filtere... čisto da ne napravimo neku štetu... A možda se i bude čula razlika... ili osetila...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...