Jump to content

Kupuj dok nije otišlo...


Zvu

Preporučeni Komentari

Cisto koga zanima odnos cena za nove JBL modele:

 

4429= $2553/ea (MSRP per Harman Japan)4700= $4615/ea4338= $6580/ea4365= $7857/ea 

 

To je ovako:

 

JBL 4429 = 3800 evra parhttp://uk.jbl.com/jbl-product-detail-uk/jbl-studio-monitor-4429.html

 

JBL S4700 = 6800 evra par

 

http://www.jblsynthesis.com/products/details/149

 

JBL 4338 = 9700 evra par

 

http://www.harman-japan.co.jp/jbl/hifi/4338/

 

JBL 4365 = 11150 evra par

 

http://eu.jbl.com/jbl-product-detail-eu/studio-monitor-4365.html

 

Otišao na svaki model, pogledao.

 

Kada pogledam šta se novo prodaje u ovim cenovnim rangovima, JBL mu dođe super.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad vidim.

 

Ja sam se rukovodio cenama koje je postavio Željko.

 

Sačekaćemo Željka da kaže odakle mu cene. Ako su u britanskim funtama, a ne u dolarima, onda je fino skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 4319 - 380 000 dinara par

JBL 4329 - 550 000 dinara par (4850 evra) (1000 evra više nego što je cena u Japanu - što mi i nije nelogično ali je ovo već malo mnogo)

 

Upravo mi je javio čovek iz BGB-a

 

Jbg-a, kako god okreneš, preskupo. Za te novce kupio bih Nešićevo pojačalo, napravio zvučnike (oko 1500 evra da budu vrh), kupio gramofon do 1000 evritja i ostane mi za ploče i žvake :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Delimicno je preskupo. Ako pogledas da je onaj Dynaudio na sajmu kostao koliko je kostao ovo je dzabe :) Sada ce paljba na mene :)

 

 

JBL 4319 - 380 000 dinara par

JBL 4329 - 550 000 dinara par (4850 evra) (1000 evra više nego što je cena u Japanu - što mi i nije nelogično ali je ovo već malo mnogo)

 

Upravo mi je javio čovek iz BGB-a

 

Jbg-a, kako god okreneš, preskupo. Za te novce kupio bih Nešićevo pojačalo, napravio zvučnike (oko 1500 evra da budu vrh), kupio gramofon do 1000 evritja i ostane mi za žvake :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL 4319 - 380 000 dinara par

JBL 4329 - 550 000 dinara par (4850 evra) (1000 evra više nego što je cena u Japanu - što mi i nije nelogično ali je ovo već malo mnogo)

 

Upravo mi je javio čovek iz BGB-a

 

Jbg-a, kako god okreneš, preskupo. Za te novce kupio bih Nešićevo pojačalo, napravio zvučnike (oko 1500 evra da budu vrh), kupio gramofon do 1000 evritja i ostane mi za ploče i žvake :)

Ček bre nemaju ništa za 100 hiljada sa belim membranama?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Delimicno je preskupo. Ako pogledas da je onaj Dynaudio na sajmu kostao koliko je kostao ovo je dzabe :) Sada ce paljba na mene :)

Dynaudio ne razmatram kao opciju za slušanje uopšte, a govorim iz svoje perspektive.

 

Čak mi i origigi vintage JBL 4312 (koji mi ima malo nadprosečan zvuk) zvuči bolje od većine proizvoda iz dynaudio game cenovnog ranga do 1000 evra polovno, a najjeftinije dynaudio polovne kutije koštaju skuplje od pomenutog JBL-a.

 

Niđe veze, no kome se sviđa ili kome se kupuje priča, eto mu.

 

Nisam slušao taj novi JBL 4429 ali ako prati filozofiju zvuka vintage JBL.a, ne bih se razmišljao duže od 3 sekunde.

 

Dynaudio daleko beži od filozofije visoko efikasnih zvučnika i pojačala manjih snaga koja je meni zvučno superiornija pa mi uopšte nisu na radaru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ček bre nemaju ništa za 100 hiljada sa belim membranama?

 

Bem li ga Prole. Pitao sam za cenu 4319 i 4329.

 

Nekako mi bilo glupo da pitam "Imate li nešto sa belim membranama do 'iljadu evra?" :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne kapiram. Nisam slušao Synergy kao što nisam slušao ni taj JBL.

 

Zato i nisam govorio o zvuku tih JBL-a već samo o ceni. Već sam napisao šta bih uradio sa tim novcima. Bez obzira na to što za 5000 neko kupi zvučnike, neko pojačalo, ja bih drugačije.

 

Za te novce ceo sistem i to, po mojim merilima (a za moj sistem moja merila su najbitnija) dobar. Svakom svoje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvučnici koje bih napravio bi bili zasnovani na Beyma 15" basu (koji već imam), neki dobar 10" bas srednjetonac, B&C DE250 kompresioni drajver (koji već imam) sa onom tvojom 18sound hornom (koja je odlična) i neki super visokotonac da doda vozduha.

 

Trajalo bi projektovanje skretnice (kutiju već imam isprojektovanu) ali kada bih završio, konačan trošak u materijalu bi mi bio oko 1200-1500 evra. Dobio bi se zvučnik oko 96dB čiji gabariti ne bi bili preveliki zato što sam bas ne traži preveliku litražu. Koliko bi takav neki zvučnik koštao da ima neku značku, uvo me zabole.

 

Gramofon i pojačalo bi bili kupljeni za ostatak novca.

 

Šta mene posle toga briga za neke Sinerdži kutije kada slušam svojih ruku delo :)

 

Ono što sam u svom putešestviju kroz kupovinu, slušanje i menjanje koncepcija shvatio - to je da se meni nenormalno sviđa kompresioni drajver u horni koji se ukršta sa bas srednjetoncem relativno nisko (800-1600Hz). To je osnova zvuka. Dodavanje basa sa donje strane i super tvitera bi bio šlag na torti.

 

Bitno mi je da znam šta mi se sviđa, a onda je sve lakše :) Ovo što se igram sa JBL L100mk2 i što se igram sa srednjetoncem u OB, to je zato što volim izazove i hoću da vidim koji je najbolji zvuk koji mogu da dobijem iz određenih drajvera, kutija i koncepcija. Takođe, nikad nisam imao neki kvalitetan fabrički JBL zvučnik pa sam morao da probijem led :D

 

Jedino što može u mojim očima/ušima da se meri sa pomenutom kombinacijom kompresionog drajvera i bas srednjetonca sa reznom na pomenutom mestu, jeste srednjetonac u OB potpomognut sa donje i gornje strane. Jako mnogo se čuje kada ne pokušavaš da ugušiš zračenje membrane sa zadnje strane nego pustiš zvučnik da radi rasterećeno. Čuje se dobro - bar meni :)

 

Svako drugi po sopstvenom ukusu, meni paše ovo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...