Jump to content

EL84 PPP


bora

Preporučeni Komentari

Niste me poplasili...Bio odsutan za vikend...Imam puno komentara...Odusevljen sam vasim odzivom, nemam reci...Kasno je, spavka mi se...A zaista imam o cemu i da razmisljam...Vidimo se sutra, pozdrav, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Niste me poplasili..........Imam puno komentara...Odusevljen sam vasim odzivom, nemam reci...Kasno je, spavka mi se...A zaista imam o cemu i da razmisljam...Vidimo se sutra, pozdrav, bora

Boro ,ubacio si seme razdora i uz ladno pivo posmatraš ovo rokanje na forumu?Spašavaj čoveče zavadiše se ljudi!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, najracionalnije je ići na tri najjeftinije i ujedno i najdostupnije... EL84, PL36 i EL34. Sve ostalo ili je teže dostupno, ili je primetno skuplje. Prednost EL84 je upotreba Noval podnožja koja se koriste i za triode koje će veoma verovatno biti pobuda/obrtač. Prednost EL34 je veća snaga za dve u Push-Pull režimu i obilje proverenih šema, prednost PL36 je mogunost da se napravi mnogo bolje pojačalo ... Za PL36 jedino treba jedna lepa šemica a mislim da tu Zen Mod može da doprinese...

:P ... konačno da se i ja jedared 100% složim sa gosn Zelenim . :)

... a ja mogu da obezbedim nove po ceni EL34 .. BTW, PL36 su Tunsgram (NOS) koje su mi tražili onomad pa su se nešto prestali javljati kada ih je trebalo preuzeti...

Može li o ovome malo podrobnije? ... da li su uparene(tj postoji li mogućnost da se negde upare,ako ih ima više)?

Može i na PP, ako ovo nije interesantno za široke narodne mase.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izneo sam coveku svoje misljenje koje uopste nije bilo upuceno tebi, pa kad covek bude siguran da hoce Push Pull pojacavac dacu mu i neki konkretan predlog, ne znam zasto upadas svima u rec, znam ovo je slobodan forum ali nije lepo

Ne vidim razloga za ovakvo reagovanje i ubacivanje nekih delova koji nisu ni bili pomenuti. :P Samo sam hteo da se vratimo na konkretni problem ,a ne da ga produbljujemo.Elem,ovde svako svakome upada u rec,pa jos se niko ne pobuni.Ne vidim svrhu postojanja foruma ako ne smemo da iznosimo svoje stavove.Ja nista zlonamerno,nisam nikog vredjao,i omalovazavao,ako sam ikoga uvredio IZVINTE,
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, pa da ste mi pomogli - niste.

Normalno, krivac sam ja, prvenstveno zbog mog ne-ucestvovanja u diskusiji, a opet najvise zbog nagomilanih obaveza bla-bla,

fizicke odsutnosti bla-bla i tako to ... pa sad i meni izgleda kao da sam se ukljucio na forum i otvorio temu samo da bih se

zabavljao posmatrajuci vas...

Naravno, nije tako - tema je otvorena sa namerom da skontam zasto nigde na forumu (-mima) da natrcim na ovo PPP pojacalo

sa sijalicama - OK, to mi je uglavnom jasno i def. nema razloga da ne prihvatim to.

Ah da, Drug Plavi :P je skroz u pravu kada kaze i svima nam skrece paznju ( prvenstveno meni ) da ipak ja treba da "vucem" temu

i dajem koliko - toliko smernice onoga sto me zanima, umesto da vas pustam da se mucite i znojite nagadjajuci sta to

novom clanu zaista treba, ako mu uopste treba ( il' se taj Curan zjbv sa celom zajednicom ).

Jbg, nastavak sledi, idem da sipam pice gostima - sa'cu ja

Pozdrav.

Ah, da - Zen Mod, nema ljutis zbog "Drug Plavi", jbg - takav ti pos'o :)

bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo me nazad.Da, tako je, imam vec "neke" zvucnikeNista od PPP.Ako se tako moze reci, izbor, tj. dilema je:PP 84 (kao Trafomatic ili sl. - vi cete me vec uputiti)SE 34 (Stein)Posebno: Zen Mod - varijanta VTL pojacala sa 84 (molim semu i da li je dovoljno osetljiv ulaz da ide bez predpojacala?)Posebno: Stein - PL86 - sema itd.Sa cime cu sonicno dobiti najbolje,naravno - po vasem misljenju.Kao sto vidite - i dalje se guraju i PP i SE.Sigurno je- idem u projekat - navescete me vec u koji ovako ili onako- projekat nece biti brz - kratko i jasno - vreme i pare - pa posto je tako, ne mora biti ni najjeftinija varijanta ( poenta je - najbolje u ovoj klasi sa pristupacnim sijalicama, kako ih vec nazva Stein )- zvunike (AR8 nesrecni BX) moram srediti i gurace za pocetak) - bice tema- puno citam i posle pojacala jednostavno moram da uradim i cujem sa buducim lampasem FR (mislim da je Stein, i ne samo on, u pravu u vezi toga) pa posto je mnogo oprecnih misljenja o zvuku FR, nema druge nego da sam iskusim.- kad krenem - sve ce biti postovano na forum kao celina jednog rada i jednog iskustva (kakvo god da je), lepo, fino i polako, uz nadam se i vase komentare sugestije, kritike itd.- projekat pocinje sa vama i to od bukvalno nabavke delova (nista bez prethodnih saveta) pa do kraja.- jedino tako mogu da se zahvalim svima i drugima stavim na raspolaganje jedno iskustvo.Slusam vas, pozdrav, bora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sema Tiny Triode VTL (PP EL84 , u originalu dva para po kanalu , ali ti mozes i jedan par - sasvim je dovoljno za prvi amp ) nadam se sutra - treba da skaniram ;imam malicak problema sa vrazjim ishijatikusom , pa bas i nisam proveo neko vreme na stolici danas po meni ti je to najuniverzalnije resenje - ako nista drugo - bar za sada ;kasnije - kad ojacas iskustveno i po pitanju zvucnicke ezoterije - onda idi na neki SE sa skupljim cevama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK, Zen, hvala - ocekujem dalje detalje - nema potrebe da zuris, ako si u obavezama (ili problemima sa ledjima).Usput :Kako kopirate necije postove u sopstveni (kada zelite da direktno odgovorite na isti)Kako najprostije turiti fotke napravljene foticem na forum - sigurno je sto puta objasnjeno - linkuj me tamojer sam siguran da ste smoreni objasnjavajuci istu stvar milion puta.Kako postaviti (recimo fotku) kao avatar - da turim i to.Nadam se da ce biti seme i razrade za Steinov predlog PL36 - mislim da je rekao da ta lampa daje vise od EL-34za slicnu lovu - ima li gde da procitam nesto o njoj u smislu poredjenja i sl?Do odluke sta i kako, svima srdacan pozdrav, bora.PS. I dalje su sve opcije otvorene - nadam se da ce i ostali nastaviti da pomazu do odluke sta raditi u ovoj (ne preskupoj) klasipa do konacne izrade.Dakle, koliko god trosili vreme na ovu temu - bice neki rezultat sigurno, jedino sto nije sigurno je kada ce sve biti gotovo.Da bi bilo, moram da pocnem...da krenem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd za pocetak - principijelna sema svih VTL ampovakad se odlucis sta - onda konkretizacija napona i korekcija nekih vrednostiStein ce ti ukratko objasniti cake oko slika .... s tim sto samo da napomenem - kultura postovanja nalaze ne vece od 1000x1000 pixela i ne vece od 150Knaravno - izuzeci kad bas ne moze drugacije

post-2-12495780355_thumb.jpg

post-2-12495780798_thumb.jpg

post-2-124957809098_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek malo, zar nije trebao da bude VTL sa 84 lampom i fiksnim biasom? Pa onda odluka da li jedan ili dva para na izlazu(zavisno od zeljene snage pretpostavljam) - no dobro, ako je ovo principijelna sema - OK.Posto nisam elektronicar, pomozi jos malo, jer si ako se ne varam napisao da ostali detalji idu kad padne odluka.Jesam li dobro razumeo.Usput, nemas komentar o Steinovom predlogu za PL36?Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cek malo, zar nije trebao da bude VTL sa 84 lampom i fiksnim biasom? Pa onda odluka da li jedan ili dva para na izlazu(zavisno od zeljene snage pretpostavljam) - no dobro, ako je ovo principijelna sema - OK.Posto nisam elektronicar, pomozi jos malo, jer si ako se ne varam napisao da ostali detalji idu kad padne odluka.Jesam li dobro razumeo.Usput, nemas komentar o Steinovom predlogu za PL36?Pozdrav

ponovo procitaj sta sam ja pisao u zadnjih par postova , pa onda taj text iz VTL book ;rekoh da je to principska sema na koju kacis one izlazne koje izaberes ;topologija je no sto svira u ovom slucaju ; mozes da stavis i PL509 sto se mene tice :P a ne samo EL84 .....tip : VTL Tiny Triode je napravljen po identicnoj semi - 12AT7-12AT7-2 para EL84 u triodnom spoju ovo sto vidis na principijelnoj semi je upravo to , sa sve fiksnim biasom blabla ,s tim sto prikazan ultralinear spoj izlaznih tetroda/pentoda predstavllja samo opciju , a ne obavezu ......PL36 SE ne moram da komentarisem ; Stein je do informacije o PL36 dobio od mene ;jedino cu reci da triodno spojena EL/PL36 je linearnija od 300B ; ako to iole sta znaci ;a propo vrste/tipa lampe :u slucaju PP ampa topologija i kvalitet izlaznog trafoa su bitnije nego tip izlazne lampe , pod uslovom da si izabrao dovoljno linearnu lampu ;maltene sve pominjane u ovom threadu - pocev od opljuvanih pa do opevanih i skupih - su -bar meni - dovoljno dobre .svaka lampa je dobra za nesto , samo je treba znati iskoristiti ; a mnoge su dobre za iste stvari ...... kao i u audiophool sportu , tako i u audio elektronici - postoje mnoge (diskriminacione) istine koje su ,najblaze receno ,diskutabilne .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... a ja mogu da obezbedim nove po ceni EL34 ... BTW, PL36 su Tunsgram (NOS) koje su mi tražili onomad pa su se nešto prestali javljati kada ih je trebalo preuzeti...

Može li o ovome malo podrobnije? ... da li su uparene(tj postoji li mogućnost da se negde upare, ako ih ima više)?

Može i na PP, ako ovo nije interesantno za široke narodne mase.

:P

:)gos`n Zeleni ... fala na pitanju, mi dobro ... a vi ? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da odem po njiha... A od kuće odem samo na posao pa usput kupim nešto za pojesti, ostatak vremena hmmm... BSBIT... Biće gospodine. A dal' sam dobro... jbga, nisam siguran kako ću znati kad jesam... Ovih dana sve rešavam over the phone.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da odem po njiha... A od kuće odem samo na posao pa usput kupim nešto za pojesti, ostatak vremena hmmm... BSBIT... Biće gospodine. A dal' sam dobro... jbga, nisam siguran kako ću znati kad jesam... Ovih dana sve rešavam over the phone.

Gos`n Stein, sve je :) ... a sto se ceve tice, nigde ne gori :) ... daklem samo opusteno :P ... kad bude, bice ... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih samo dodao da ako se uzme malkice više, onda može da se smanji cena. 4 komada je već malo više u mojoj knjizi :P ... a 4700uF na 450V (525V max) je ipak ozbiljno parče hardvera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih samo dodao da ako se uzme malkice više, onda može da se smanji cena. 4 komada je već malo više u mojoj knjizi :P ... a 4700uF na 450V (525V max) je ipak ozbiljno parče hardvera...

u mojoj knjizi dovoljno za 4 kanala :)ili dobar aparat za tackasto varenje
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...