Jump to content

Econowave


Sync

Preporučeni Komentari

Damiru Hvala na odgovoru; koristim isto ecm 8000, ali u paru sa mixetom ub1002. Wallin-ov jig za vezu sa PC, a "sliku" mi prikazuje VA 10.0.5 . Zeleno je izlaz sa ampa (rozen sum)- ono sto je poslato na zv.kutiju. Crveno je rezultat merenja! Cini mi se da mic treba uperiti u VT. Elem ja sam samouk u ovim radovima, ali izrazavam sumnju u kvalitet ecm 8000 i/ili poklapanje sa poznatim kalibr. izvestajima. Treba negde (nekako) da umerim svoj primerak. Ne znam dokle je stigao MichaBas...OK, hvala na strpljenju, pozdraV

post-44-125250129316_thumb.jpg

post-44-12525013134_thumb.jpg

post-44-125250132944_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Daj Valdo sta ti to meris, Shomogijev zvucnik (sbx 1620) bez visokotonca i on ne svira vise od 5kHz ,stvarno cudno sto ne svira, ne cudo je sto uopste ista svira iz tog djubreta. A onaj dtf 12 da li je uopste viskotonac????? Sve sam ja to probao odavno. StrasnoDa prvo sam i ja kupio mikrofon i isto tako isprobavao software, mixete razne audigy kartice i nista. I lepo ja i kum izvadili pare i resili problem. Ovo je komplet i ja sam probao sa raznim cd-ejima sa pink noise i ni blizu nije isto. Ti pokusavas sa mixetom koja jedva da je kostala 100 eura.Ok i ja se slazem da je 1 dB vrlo optimisticno.Definitivno je puno lakse sa tim nego bez njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok i ja se slazem da je 1 dB vrlo optimisticno.Definitivno je puno lakse sa tim nego bez njega.

Damire, nisam mislio na preciznost instrumenta, već na razmak između horizontalnih podeoka na displeju; Bokijevo pitanje se na to odnosilo, kako bi mogli (valjano) protumačiti dobijene rezultate merenja ... zato sam rekao da bi bilo previše optimistično da su razlike u nivoima označenim tačkama samo 1dB; ispalo bi da zvučnik (čije si rezultate merenja prikazao)ima odstupanja ne veća od +/- 0.5 dB(ako se izuzme pik na 125Hz)na čitavom opsegu od 20Hz do 20kHz!A naravno da je , ne lakše, nego rekao bih čak i besmisleno baviti se projektovanjem zvučnika bez jednog takvog uređaja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dejane sto ne kazes da smo imali previse basa i malu rupu na 4 kHz ili si zaboravio.Dobro bas se mogao resiti udaljavanjem od zida ,ali bez obzira na to visaton odlicno radi.Slazem se da teorija u vezi behringera ne pije vodu, bilo bi logicno da je jedan red 3dB kao sto mu je na ekvilajzeru.Dobar primer zna i Dajan kad smo modifikovali skretnice na Mission-ima. Rezultat je bio ocigledan.Vlado pogledaj ovo: www.hiviresearch.comIma ga u madjarskoj po smesnim cenama.A izmislio je zvuk i izradu i materijal od koga je napravljeno i pakovanje ... za razliku od shomogia

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vlado pogledaj ovo: www.hiviresearch.comIma ga u madjarskoj po smesnim cenama.

Можда јесу смешне цене али смешна су и слова  :clapping:.Толико да ништа нисам успео да прочитам, а трудио сам се  :dubbio:Ма шалим се, има и на енглеском.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Можда јесу смешне цене али смешна су и слова  :clapping:.Толико да ништа нисам успео да прочитам, а трудио сам се  :dubbio:Ма шалим се, има и на енглеском.стоН_Колд

ma ok poredimo sa shomogijem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeftin izgovor. Ja da hocu napravio bih ga od dve table lima sa vazdusnom izolacijom. Jos bolje od MKP.Dok sam se penjao po krovovima i radio antene, desi mi se da dodjem na teren a nemam blok za dvojanje signala sa antene od napajanja koje ide kroz kabel. Bilo koje dve tanke zice uvrnute su odradjivale posao. Ili staniol od cokolade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...