Jump to content

Shunt regulator 78xx formata


Impuls

Preporučeni Komentari

Tema za GB regulatora je ovorenahttp://www.diyaudio.rs/index.php/topic/269-gb-za-shunt-regulator-78xx-formata-3-leg-shunt-reg/Navali narode, količina smanjuje cenu izrade. Ja nameravam i u bojler da ih ugradim :thumbsup:

Super!Ja cu da ugradim na CD player a zena trazi neki komad za usisivac...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Shunt je skloplen i radi! :rofl: s tim sto sam ga u svoj CD player instalirao na malo neobicnom mestu... U pitanju je Philips CD771 sa Hi_Fi sajma "Vasar" Zajecar 2008 koji u sebi ima TDA1451 DAC. Napajanje razvoda +5V za DAC, SA722... filter i ostalo koje je islo preko jednog 7805 regulatora vuce 450mA! E umesto tog regulatora, ubacio sam shunt sa CCS-om od 600mA tj , strujom od 150mA kroz shunt-tranzistor. Ispred shunta je LT1085 regulator i zasebni trafo sa ispravljacem i oko 10mF. Sve je jos uvek neprakticno resenje jer se i pored relativno velikog parceta hladnjaka sve veoma mnogo greje ali to ce biti reseno. Bitno je to da su poboljsanja zvuka vise nego prmetna. Pored toga sto sada ima malo vise detalja u zvuku, visoki tonovi su sada KRISTALNO cisti, tj nema karakteristicnog Philips zrnastog zvuka u visokim tonovima :mad:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shunt je skloplen i radi! :rofl:

Nismo ni sumnjali :mad: Još kad bi neko hteo da pozove Tibora (od onih koji ga znaju), pa da pravimo pločice za reg-ove.Ajde nek mi neko pošalje njegov fon na PP, zvaću ga ja sutra.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

ako imate problema sa tacnim naponom - samo stavite trimerce umesto Rc ;naravno - pre ukljucenja prepodesiti isti na projektovanu vrednost , a kad se cereslo prigreje - podesite tacan naponnaravno - to sve pod uslovom da me sluzi siva masa u 00:01:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh nema toga...uznapredovao sam...steta uvek mi fascinantno koliko belog dima nastane iz tako malih komponenti :wizard: Stavio bf244a...5.06v pri ukljucenju 5.01v kad se stabilishe temp...treba neki metal nasrafiti da se bd ekipa hladi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh nema toga...uznapredovao sam...steta uvek mi fascinantno koliko belog dima nastane iz tako malih komponenti :wizard: Stavio bf244a...5.06v pri ukljucenju 5.01v kad se stabilishe temp...treba neki metal nasrafiti da se bd ekipa hladi...

Koliku si to struju narihtao kad se dimi.Ja probo +-15v, 50mA bez hladnjaka i ništa nije dimilo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...