Jump to content

Microfonski Cevni PreAmp za kondenzatorsku kapsulu


BANAT

Preporučeni Komentari

Za one koji su resili da`propevaju`:Cevni preamp za kondenzatorski Mikrofonon(kapsula sa integrisanim Fet-om) :punk: Radi iz`cuga`provereno.Mikrofonsku Kapsulu `cupajte` iz starih kasetofona,moze i iz starih mobilnih tel ali ce zvucati `tanko`.Pozdrav Svima

post-556-068995000 1281193685_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ajme konstrukcije, umra san od smija. Pa sve ca ne valja je tu. Pa po redu:-jako varijabilni rad prve sekcije ECC83 u zavisnosti od pojedinacnog mikrofona-ogromno pojacanje od preko 3000 puta zatvoreno u jedan stakleni balon. -nepostojanje rasprezanja medju stupnjevima. I jos sa tolikim pojacanjem- 250K pot na izlazu. Ma ka stvoreno za dugacke mikrofonske kabele da ih se ganja iz izvora sa ogromnim izlaznim otporom. Savrsenstvo, nima caStvarno mi nikad nece bit jasno zac neki stavljaju ovako bezvezne sheme na net a posli se najdu uvridjeni kad dobiju komentare na njih. Na ovoj shemi neka osnovna pravila struke nisu postovana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti ti tu ironiju i obracanje sa "gospodine". Nisan ti ja kriv ca objavljujes ovakve bezvezne sheme u kojima se osnovni principi o konstruiranju uredjaja ne postivaju. A mojih shema,kad vec pitas, imas koliko oces po forumima. Ponajvise na audiofil.net

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WOW.Dva Lundall transformatora,jedan ulazni,drugi izlazni(transformatori su `sjajni` za audio signal),pa pregrst lampi i ostalog, Mora da kosta 1000000000$?A gde je tu cena Mikrofona tek?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti ti tu ironiju i obracanje sa "gospodine". Nisan ti ja kriv ca objavljujes ovakve bezvezne sheme u kojima se osnovni principi o konstruiranju uredjaja ne postivaju. A mojih shema,kad vec pitas, imas koliko oces po forumima. Ponajvise na audiofil.net

post-556-079005600 1281211623_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pusti ti tu ironiju i obracanje sa "gospodine". Nisan ti ja kriv ca objavljujes ovakve bezvezne sheme u kojima se osnovni principi o konstruiranju uredjaja ne postivaju. A mojih shema,kad vec pitas, imas koliko oces po forumima. Ponajvise na audiofil.net

Ovo je Vasa sema SE OTL pojacala skinuta sa Vaseg sajta.Dali ste svesni koliko je to tek pogresan koncept,cak nema ni vrednosti elemenata(pravi DIY uvek upisuje vrednosti elemenata dok Komercijalci uvek ne). :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je Vasa sema SE OTL pojacala skinuta sa Vaseg sajta.Dali ste svesni koliko je to tek pogresan koncept,cak nema ni vrednosti elemenata(pravi DIY uvek upisuje vrednosti elemenata dok Komercijalci uvek ne). :D

Je, bas si se ti nasal da ces mi objasnjavat koje su koncepcije pogresne a koje ne. Svoje "poznavanje" toga (koncepcija, topologija itd) si pokazal u postanoj shemi "mic preampa".A vridnosti komponenti na ovoj OTL shemi namjerno nima bas zbog takvih koji imaju jako visoko misljenje o svom poznavanju uredjaja a koji ustvari tako nec ka ca je ovaj moj OTL nikad ne bi bili u stanju slozit. Ali bi zato na sav glas vikali kako je shema pogresna.I btw, stvarno mi se ne tribas obracat sa Vi (i to jos velikim slovom). Samo mi nemoj rec onu skroz izlizanu frazu da su te tako odgojili
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam siguran sta vas dvojca imate jedan protiv drugog a i briga me........ samo pazite da rasprava ne preraste granice kulturnog ponasanja iliu nesto drugo - videti - http://www.diyaudio.rs/topic/2217-po-pitanju-recent-status-updates/ dok se svadjamo oko shema jos je i dobro ......:scratch_head:

Nemas brige sto se mene tice,iskulirao sam i zesce smarace ponekad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Je, bas si se ti nasal da ces mi objasnjavat koje su koncepcije pogresne a koje ne. Svoje "poznavanje" toga (koncepcija, topologija itd) si pokazal u postanoj shemi "mic preampa".A vridnosti komponenti na ovoj OTL shemi namjerno nima bas zbog takvih koji imaju jako visoko misljenje o svom poznavanju uredjaja a koji ustvari tako nec ka ca je ovaj moj OTL nikad ne bi bili u stanju slozit. Ali bi zato na sav glas vikali kako je shema pogresna.I btw, stvarno mi se ne tribas obracat sa Vi (i to jos velikim slovom). Samo mi nemoj rec onu skroz izlizanu frazu da su te tako odgojili

Cemu tolika strast(sujeta)i agresija Gospodine?opustite se malo.To sto nema vrednosti elemenata vasem SE OTL uredjaju razlog jeste ipak Komercijala.Inace sa kilometar razdaljine iskusnom oku jasno je da je to pogresnan koncept(ako hocete mogu vam objasniti i zasto).Usput debatujete sa Covekom koji je PRVI Izumeo i postavio potpuno nov koncept OTL pojacala na ovom Svetu:Multiphase OTL Circlotron(Multiphase balanced Bridge) SS ili cevni,Tako da ako smirite vase strasti mozda jos po nesto i naucite.Sema tog Mic predpojacala kojeg sam prilozio(najjednostavnija varijanta mog Izuma) jeste namenjena Pocetnicima koji ce sa malo para i Lakocom sklopiti solidan i jeftin Mic preamp,naravno da su poboljsanja i varijacije tog Mic preampa uvek moguca.Vas Agresivan stil zamenite Konstruktivnim i bice sve OK.To sto Vas oslovljavam sa Gospodine objasnjeno Vam je negde ranije .Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alo ljudi, nemojte da gubimo energiju i razvijamo bad feelings zbog bezveznih stvari - mislim, ja to dovoljno cesto radim, da mogu da vam kazem... :DBanat, ti kazes da si diplomirao na ETF-u i dao si neke interesentne predloge, nema razloga da sebe diskvalifikujes takvim crtezima - sta ce uopste nekom cevni preamp sa 300V B+ za mikrofonsku kapsulu iz starog kasetofona? Takva igracka se mnogo lakse i jeftinije napravi sa osrednjim OpAmp-om... Tako losem mikrofonu nikakav cevni preamp nece pomoci, pogotovu ne ovakav, jel' tako? Iz dosadasnjih postova se vidi da SSTrsat prosto ima takav ton - zvuci nadobudno iako je uvek sustinski dobronameran i spreman da pomogne (a taj crtez je bas dvodimezionalna forma poziva u pomoc).'Ajde da probamo da ocene predloga zadrzimo na strucnom planu, bez primebi koje su licno konotirane (ono, kao, bezveze ti je ta sema pa te to deklarise glupanom - bezveze, jel' da?)... Aj' nek bude ovako: probao sam ovo jer mi je bilo interesantno kao eksperiment, a uz male izmene moze i bolje - eto interesantan je common grid input stage, al' uz par pasivnih delova moze da bude znatno bolji, i sl.Hocu da kazem, ceo taj cirkus oko cevi je ionako samo stvar ljubavi, strasti i fetisha - opste je poznato da nema cevnog uredjaja koji ne moze da svira znatno bolje ako se vesto uradi sa slicijumskim poluprodnicima ;) Pa kad je vec tako, sto da to bude izvor sukoba, pogotovu medju pripadnicima istog fetisha? :DOpusteno ljudi, sve je ovo ionako zajebacija... :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam siguran sta vas dvojca imate jedan protiv drugog a i briga me........ samo pazite da rasprava ne preraste granice kulturnog ponasanja iliu nesto drugo - videti - http://www.diyaudio.rs/topic/2217-po-pitanju-recent-status-updates/ dok se svadjamo oko shema jos je i dobro ......:scratch_head:

Sa moje strane nima bas nista osobno. Komentiral san postanu shemu i dal joj takve komentare. Sa puno razloga, navedenih u komentarima

Nemas brige sto se mene tice,iskulirao sam i zesce smarace ponekad.

Znaci, komentari shema su smaranje????? Cudna neka logika. Ali potpuno ocekivana

Cemu tolika strast(sujeta)i agresija Gospodine?opustite se malo.To sto nema vrednosti elemenata vasem SE OTL uredjaju razlog jeste ipak Komercijala.Inace sa kilometar razdaljine iskusnom oku jasno je da je to pogresnan koncept(ako hocete mogu vam objasniti i zasto).Usput debatujete sa Covekom koji je PRVI Izumeo i postavio potpuno nov koncept OTL pojacala na ovom Svetu:Multiphase OTL Circlotron(Multiphase balanced Bridge) SS ili cevni,Tako da ako smirite vase strasti mozda jos po nesto i naucite.Sema tog Mic predpojacala kojeg sam prilozio(najjednostavnija varijanta mog Izuma) jeste namenjena Pocetnicima koji ce sa malo para i Lakocom sklopiti solidan i jeftin Mic preamp,naravno da su poboljsanja i varijacije tog Mic preampa uvek moguca.Vas Agresivan stil zamenite Konstruktivnim i bice sve OK.To sto Vas oslovljavam sa Gospodine objasnjeno Vam je negde ranije .Pozdrav

Nima tu nikakve sujete ni agresivnosti. Pital si u vezi mojih shema i dobil odgovor di mozes nac. A ca na shemi mog OTLa nisu navedene vridnosti elemenata, objasnil san iz kojih razloga nisu. A ti to proglasavaj komercijalom koliko god oces.Opala, stvarno nisan znal da iman posla sa izumiteljem koji je PRVI (velika slova su c/p iz quotanog posta) na svitu izumil nec. Triban li se mozda klanjat? A ako je shema tog mic preampa (kako pise u quotanom postu) varijanta tog izuma onda ni tesko zamislit ostalo o tom "izumu"Ili da se klanjam "iskusnom oku" koje sa kilometar razdaljine procjenjuje sheme? Naravno tudje, ali sa svojima vlastitima izgleda da se oko zamutilo. Ove reakcije su mi potpuno ocekivane, niki ni sritan kad se ukaze da je shema koju je postal losa. A ova od tog mic preampa je izrazito losa. Ali tu ni problem u onome koji komentira shemu nego va onomu koji ju je postal. Doslovno svi forumi su puni losih shema i tipicnih reakcija na komentare od strane njihovih autora. Vidjeno na tisuce putaDa ljudi malo porazmisle (i konzultiraju se eventualno sa nekim) prije postanja shema, ne bi ni dolazilo do ovakvih situacija da kasnije pokusavaju obranit neobranljivo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alo ljudi, nemojte da gubimo energiju i razvijamo bad feelings zbog bezveznih stvari - mislim, ja to dovoljno cesto radim, da mogu da vam kazem... :DBanat, ti kazes da si diplomirao na ETF-u i dao si neke interesentne predloge, nema razloga da sebe diskvalifikujes takvim crtezima - sta ce uopste nekom cevni preamp sa 300V B+ za mikrofonsku kapsulu iz starog kasetofona? Takva igracka se mnogo lakse i jeftinije napravi sa osrednjim OpAmp-om... Tako losem mikrofonu nikakav cevni preamp nece pomoci, pogotovu ne ovakav, jel' tako? Iz dosadasnjih postova se vidi da SSTrsat prosto ima takav ton - zvuci nadobudno iako je uvek sustinski dobronameran i spreman da pomogne (a taj crtez je bas dvodimezionalna forma poziva u pomoc).'Ajde da probamo da ocene predloga zadrzimo na strucnom planu, bez primebi koje su licno konotirane (ono, kao, bezveze ti je ta sema pa te to deklarise glupanom - bezveze, jel' da?)... Aj' nek bude ovako: probao sam ovo jer mi je bilo interesantno kao eksperiment, a uz male izmene moze i bolje - eto interesantan je common grid input stage, al' uz par pasivnih delova moze da bude znatno bolji, i sl.Hocu da kazem, ceo taj cirkus oko cevi je ionako samo stvar ljubavi, strasti i fetisha - opste je poznato da nema cevnog uredjaja koji ne moze da svira znatno bolje ako se vesto uradi sa slicijumskim poluprodnicima ;) Pa kad je vec tako, sto da to bude izvor sukoba, pogotovu medju pripadnicima istog fetisha? :DOpusteno ljudi, sve je ovo ionako zajebacija... :cheers:

Poz Sipi.Ne nalazim da sam sebe diskvalifikovao tim crtezom( prilozen concept crteza je generican od pre jedno 30god).Cinjenica je da se taj uredjaj sa zadovoljstvom i danas koristi u bezbroj malih studija sirom Srbije,doduse najcesce sa izmenjenim drugim stepenom pojacanja(u nekim varijantama to je cathode follower,u nekim sa Van Scoyoc obrtacem radi niskoohmskog balansnog izlaza)ali je prvi stepen(grounded Grid)uvek isti(Jedinstveno Elegantan),i naravno Same mikrofonske kapsule su mnogo skuplje i kvalitetnije od kasetofonskih.Poenta je ipak u sledecem:Uvek su to OTL uredjaji(bez zvucnog limita skupih prilagodnih Trafoa),jako jednostavni,pouzdani,kvalitetnog zvuka i Jeftini.Oko `Fetisha` SA cevkama ili SS:Nemam odavno nikakvih emocija kada je tehnika u pitanju(svoje emocije sam rezervisao za Lepe Zene i Ljudska bica), u stvari stara prica Cevi ili SS me podseca na staru pricu Crnke ili Plavuse(prica bez kraja).I naravno samo Opusteno jer i sam ne volim sukobe oko manje vise sporednih stvari(zezanje je Cool).Ps:Pozdravljam i ohrabrujem svaku izmenu ili varijaciju bilo sa SS ili Tube prilozenog crteza ukoliko vodi poboljsanju Zvuka i ukupnih perfomansi.Poz Svima
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa moje strane nima bas nista osobno. Komentiral san postanu shemu i dal joj takve komentare. Sa puno razloga, navedenih u komentarima Znaci, komentari shema su smaranje????? Cudna neka logika. Ali potpuno ocekivanaNima tu nikakve sujete ni agresivnosti. Pital si u vezi mojih shema i dobil odgovor di mozes nac. A ca na shemi mog OTLa nisu navedene vridnosti elemenata, objasnil san iz kojih razloga nisu. A ti to proglasavaj komercijalom koliko god oces.Opala, stvarno nisan znal da iman posla sa izumiteljem koji je PRVI (velika slova su c/p iz quotanog posta) na svitu izumil nec. Triban li se mozda klanjat? A ako je shema tog mic preampa (kako pise u quotanom postu) varijanta tog izuma onda ni tesko zamislit ostalo o tom "izumu"Ili da se klanjam "iskusnom oku" koje sa kilometar razdaljine procjenjuje sheme? Naravno tudje, ali sa svojima vlastitima izgleda da se oko zamutilo. Ove reakcije su mi potpuno ocekivane, niki ni sritan kad se ukaze da je shema koju je postal losa. A ova od tog mic preampa je izrazito losa. Ali tu ni problem u onome koji komentira shemu nego va onomu koji ju je postal. Doslovno svi forumi su puni losih shema i tipicnih reakcija na komentare od strane njihovih autora. Vidjeno na tisuce putaDa ljudi malo porazmisle (i konzultiraju se eventualno sa nekim) prije postanja shema, ne bi ni dolazilo do ovakvih situacija da kasnije pokusavaju obranit neobranljivo.

Gospodine SStrsat na vasem sajtu u pratecem tekstu Nedvosmisleno stoji sledece:Zainteresovani kupci da kontaktiraju Vas ukoliko zele kupiti Vas SE OTL.To je komercijala(cinjenica) i prirodno da ne zelite otkriti detalje,nista Vama tu ne zameram to je Vase Pravo i Sloboda,ali je cinjenica isto da je Concept vaseg uredjaja nazalost Los i Zastareo(ali o tome ce dati ocenu vasi kupci pre svega).Sto se tice Mog Otl Circlotron Multiphase Ampa(Mojeg Izuma)mogu vam reci sledece:Vec februara ove godine sam ga obelodanio na Svetskom Audio Forumu(Otl Asylum)do u detalj(jer nemam Komercijalne pretenzije),Mozete ga lako naci pod postom:Advanced Four Phase Cyrclotron-Posted by BANAT.Tu je kolega Italijanski Inzinjer gospodin Cellai,Rome,Firma Aerospace odeljene Tectronix,merenja( Moniker-6sn7 6as7) uradio Virtuelnu Simulaciju tog Visefaznog Circlotrona na FULL(industry) LTP SPICE programu sa Odlicnim rezultatima(spectrogramima)i ocenama.Ono sto meni najvise prija jeste ipak jedinstvena rezolucija zvuka tih mojih Uredjaja i Elegantnost tog Jedinstvenog electronskog spoja i mehanickog dizajna samih Uredjaja a ne necije klanjanje ili ne.Bez obzira na sva dosadasnja neslaganja oko Tehnike ja ipak imam LEPO misljenje o Vama(jer ste deo electronskog`plemena` koje se bavi skoro izumrlom Tube tehnologijom kojoj i sam pripadam)Pozdrav
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine SStrsat na vasem sajtu u pratecem tekstu Nedvosmisleno stoji sledece:Zainteresovani kupci da kontaktiraju Vas ukoliko zele kupiti Vas SE OTL.To je komercijala(cinjenica) i prirodno da ne zelite otkriti detalje,nista Vama tu ne zameram to je Vase Pravo i Sloboda,ali je cinjenica isto da je Concept vaseg uredjaja nazalost Los i Zastareo(ali o tome ce dati ocenu vasi kupci pre svega).Sto se tice Mog Otl Circlotron Multiphase Ampa(Mojeg Izuma)mogu vam reci sledece:Vec februara ove godine sam ga obelodanio na Svetskom Audio Forumu(Otl Asylum)do u detalj(jer nemam Komercijalne pretenzije),Mozete ga lako naci pod postom:Advanced Four Phase Cyrclotron-Posted by BANAT.Tu je kolega Italijanski Inzinjer gospodin Cellai,Rome,Firma Aerospace odeljene Tectronix,merenja( Moniker-6sn7 6as7) uradio Virtuelnu Simulaciju tog Visefaznog Circlotrona na FULL(industry) LTP SPICE programu sa Odlicnim rezultatima(spectrogramima)i ocenama.Ono sto meni najvise prija jeste ipak jedinstvena rezolucija zvuka tih mojih Uredjaja i Elegantnost tog Jedinstvenog electronskog spoja i mehanickog dizajna samih Uredjaja a ne necije klanjanje ili ne.Bez obzira na sva dosadasnja neslaganja oko Tehnike ja ipak imam LEPO misljenje o Vama(jer ste deo electronskog`plemena` koje se bavi skoro izumrlom Tube tehnologijom kojoj i sam pripadam)Pozdrav

Recimo to ovako po onoj narodnoj izreki: pisalo je na ogradi p i c k a pa se majstor Mujo zaletil i razbil jaja. Toliko o tvom spominjanju neke komercijale u vezi mojih uredjaja. Oli mozda triban crtat zac nisan naznacil vridnosti komponenti, zar je to tako tesko za shvatit

Ja ti stvarno nisan kriv ca si se sa ovom postanom shemom propisno osramotil i tu ti ne mogu pomoc. I moren ti rec da me lovi smih od tvoje "ocjene" mojih koncepcija. Ali kako si pokazal koliko si kompetentan za davanje ocjena o topologijama uredjaja onda te niti ne uzimam za ozbiljno. OK, moren razumit tvoju ljutnju ali sam si dovel do toga. Tvoja losa srica je u tome ca san ja alergican na postanje bezveznih shema po forumima i ca na njih obicno bas ovako reagiram. Svaki ki stavi neku shemu bi tribal imat barem minimum odgovornosti prema onima koji citaju. A ponajprije i prema samom sebi.

A da si barem pokusal tehnickim argumentima obranit postanu shemu, barem bin ti priznal da stojis iza svojih postova i imas neki stav. Bez obzira ca je neobranjiva.

A ti si ka uvridjena curica pocel mene optuzivat za neku komercijalu i donosit "strucne" ocjene o mojim konstrukcijama. Mislis da ce te iki ki cita ovu temu ozbiljno shvatit?

Niki ti ne brani da svojim uredjajima pridajes ovakve i onakve osobine ali ki god procita ovo boldano va tvom postu, taj tesko da moze ista drugo nego se dobro nasmijat. Ma sve je tu jedinstveno, nima ca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hteo i ja da stavim neku semu al' neces bato... jedva sam se onomad iscupao oko onih karakteristika.a ne ,kum je samo jednom vid'o dupe kumcetu.Gospodine Banat,pozdravljam semu i sam stav po ovom pitanju.po meni,ne mozemo svi da budemo nikole tesle u svim stvarima ali bitan je pristup i pokusaj.sta fali semi ako radi pa cak i da ne radi,bar si probao.ko oce da pravi neka pravi a ko nece nek se ne namece.Koliko puta te je drzava,banke,janko,marko iz.....a pa nisi reagovao.A ovde na jedan lep gest takva reakcija... po meni svako moze da pise knjige,pravi seme,politicari,pije pivo,bude svaler jer to je njegova odluka.niko te ne bije po usima pa da moras da kupis knjigu,na primer od n.vukusica,ali on je bar nesto uradio.Zar je veci greh napraviti semu,kakva je da je,nego taj cin osuditi na najgori moguci nacin.poslednja osuda u nizu najraznolikijih poganstina,poredjane po tezini, koji je ljudski rod upraznjavao vekovima ,u ovom slucaju je ,lomaca i verovatno posle par vekova neko priznanje.. ja to necu dozvoliti zbog sebe samog i svog vaspitanja.da smo tako radili ranije ne bi doslo do onog sto se dogodilo...pozdrav svim triodama,pentodama i ponekom,kenotronu....Samo mora malo da smanji isijanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam citao celu temu samo sam pogledao 1 schi mislim da je ne odgovarajucai sam sam pravio preamp za panasonicovu WM60 kapsulu ali sa pOP ampovima za merenje zvucnika...prvo za kapsulu je potrebno neka vrsta fantom napajanja od oko 2.45V ili pogledati u podacima vec(mada mozda moze bez fantoma ako se iskljuci interni JFET pogledati kod linkwitz-a...)i naravno schema je losapojacanje je stvarno preveliko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam malo bolje pogledao, Izvinjavam se ima napajanje za kapsulu preko negativnog prednapona cevi... :Viannen_loungelizard:

Pozdrav ZZZ.Fora i jeste u tome da kondenzatorskoj kapsuli ne treba extra napajanje ,prilagodni trafoi,i sl,napajanje se dobija je sa katode prve polovine Cevi.Prva polovina Cevi radi kao`Grouded Grid`(GG)spoj koji je izuzetno linearan i nema neko veliko pojacanje tako da ako bas hoces spoj bez vekikog pojacanja samo izbaci drugi deo cevi i resen problem.Za takav zahtev cak mozes odabrati neku malu jednostruku triodu(izbor ostavljam tebi jer ih ima podosta).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hteo i ja da stavim neku semu al' neces bato... jedva sam se onomad iscupao oko onih karakteristika.a ne ,kum je samo jednom vid'o dupe kumcetu.Gospodine Banat,pozdravljam semu i sam stav po ovom pitanju.po meni,ne mozemo svi da budemo nikole tesle u svim stvarima ali bitan je pristup i pokusaj.sta fali semi ako radi pa cak i da ne radi,bar si probao.ko oce da pravi neka pravi a ko nece nek se ne namece.Koliko puta te je drzava,banke,janko,marko iz.....a pa nisi reagovao.A ovde na jedan lep gest takva reakcija... po meni svako moze da pise knjige,pravi seme,politicari,pije pivo,bude svaler jer to je njegova odluka.niko te ne bije po usima pa da moras da kupis knjigu,na primer od n.vukusica,ali on je bar nesto uradio.Zar je veci greh napraviti semu,kakva je da je,nego taj cin osuditi na najgori moguci nacin.poslednja osuda u nizu najraznolikijih poganstina,poredjane po tezini, koji je ljudski rod upraznjavao vekovima ,u ovom slucaju je ,lomaca i verovatno posle par vekova neko priznanje.. ja to necu dozvoliti zbog sebe samog i svog vaspitanja.da smo tako radili ranije ne bi doslo do onog sto se dogodilo...pozdrav svim triodama,pentodama i ponekom,kenotronu....Samo mora malo da smanji isijanje.

Pozdravi Za Vas Knjigo Ljubitelj-a.Eto takve se stvari ipak desavaju,kada neko vidi nesto Sasvim Novo reakcije mogu biti sasvim oprecne ali i to je deo zivota i prirode Ljudskih Bica,ali sta da da kazem osim(Sarena je Bozija Basta,svega i svaceg u Njoj ima).Ovaj Mic Preamp ipak radi lepo, najlepse bas sa lampama,hej pa najskuplji i najbolji Studijski Kondenzatorski Mikrofoni jesu sa Integrisanom Lampom unutar samog Kucista mikrofona(Neumman)(probao sam varijantu i sa tranzistorima ali nije mi se svideo zvuk).Kad pominjete Gospodina Nikolu Vukusica samo cu reci sledece Taj covek Ipak jeste Nesto Lepo Uradio ali iznad Svega to je Covek Sa Jedistvenim licnim stilom i sarmom(pravi Gospodin).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...