Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

Hvala, sviđa mi se album pa sam mislio da ga poručim.

 

 

uzmi slobodno,vidim nabavio si redovnu vrtilicu :),po mojim secanjima izuzetno dobro resava problem koji sam opisao,ne pitaj kako,zasto..zavidim ti na koncertu,hteo sam ici,ali je bilo prekomplikovana logistika,pa sam odustao..inace su se na drugom forumu opljunuli na to da nista ne valja taj zadnji Cave :) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

uzmi slobodno,vidim nabavio si redovnu vrtilicu :),po mojim secanjima izuzetno dobro resava problem koji sam opisao,ne pitaj kako,zasto..zavidim ti na koncertu,hteo sam ici,ali je bilo prekomplikovana logistika,pa sam odustao..inace su se na drugom forumu opljunuli na to da nista ne valja taj zadnji Cave :) :)

 

Poslednji Cave nije impresivan na prvo slušanje, ali posle više slušanja jeste i to. Konzistentan je i prilično melanholičan. i suptilan - ne udara odmah u glavu, već polako obuzima. Konzistentan je i zaokružen. Na koncertu naravno energičniji. Tupelo mi je bio jedan od impresivnijih momenata na koncertu. Psihodelična verzija - snažna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Dark Jazz !

 

Ps ,

      (  imas skoro sve njihove albume na  :gusar: Bay-u za download u Flac-u . )

 

    :good2:

 

http://www.youtube.com/watch?v=5Bm9F3GFnik

 

Dragi Banat,

za ove Bohren & .... veliki :respect: od mene !

Nisam iz ove "price" ( slusam uglavnom progresivni rok, brit folk, krautrok, psihodeliju period 67-73, prosli vek  :wink2: ), ali ovo me je "pomerilo".

Ziveo.   :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Banat,

za ove Bohren & .... veliki :respect: od mene !

Nisam iz ove "price" ( slusam uglavnom progresivni rok, brit folk, krautrok, psihodeliju period 67-73, prosli vek  :wink2: ), ali ovo me je "pomerilo".

Ziveo.   :drinking-2:

 

Evo i ja da dam veliki + Banat-u za ovo otkriće! Mnogo je lepo kad se u matorim godinama otkrije nešto novo, a toliko dobro... :respect:

Živeo, +1!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

glede toga - ne pravim ja razliku izmedju haustora , dzonija, sarla, pa cak i paket aranzmana na neki nacin .........

Sve tačno, samo mi nikad neće biti jasno zašto je "Odbrana i..." proglašena od strana od strane kritičara za najbolju ploču novog talasa. Više puta naletao na taj podatak. Meni to bila ploča sa kojom nisam nikad mogao da imam komunikaciju, za razliku od ploča gore navedenih. Čak sam  i na paket aranžmanu preskakao idole.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve tačno, samo mi nikad neće biti jasno zašto je "Odbrana i..." proglašena od strana od strane kritičara za najbolju ploču novog talasa. Više puta naletao na taj podatak. Meni to bila ploča sa kojom nisam nikad mogao da imam komunikaciju, za razliku od ploča gore navedenih. Čak sam  i na paket aranžmanu preskakao idole.

Stvar ukusa.

"Odbrana ... " zasluzuje najvise ocene kao konceptualno, potpuno umetnicki "zaokruzeno", ispred vremena delo.

Da samog sebe ispravim - remek delo !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve pitanje licnog afiniteta

 

mnoge od tih ploca jesu bile remek delo u kontekstu ( exkluzivnosti u datom momentu) , neke od njih jesu to i ostale u vremenu

 

sad - ko koje voli ..... je sasvim druga stvar

 

iskreno za gomilu tih albuma sam veoma emocionalno vezan (znao ih napamet kao osnovni software za tadasnji rad u omladinskim radio emisijama) .... ali me to nije sprecilo da se zgadim na - recimo - kolicinu idolopoklonstva koja je pokusala da objasni licne tragedije clanova EKV i Sonje Savic i ..... kao tragedije izazvane nedoraslim drustvom nedostojnim neshvacenih umetnickih dusa

 

bese dobro vreme ......... i steta sto je izrodilo  svim zalima kasnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo ja rekoh. Najebaću. Pozdrav Doktore :oke:

 

p.s. Slušaćeš ti meni Djabe i one ostale ljige, samo tako kad svratiš. Inače nema dunja :wild:

Ma sve OK, caskamo uz kaficu.  :phil_04: 

Imam radnu subotu, pa sam u povratku i na Djabe i na dunji kod tebe. :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali me to nije sprecilo da se zgadim na - recimo - kolicinu idolopoklonstva koja je pokusala da objasni licne tragedije clanova EKV i Sonje Savic i ..... kao tragedije izazvane nedoraslim drustvom nedostojnim neshvacenih umetnickih dusa

I pored ličnih poznanstava sa pokojnim likovima u ovoj rečenici drago mi je da neko iskreno o tome napiše...

Najjadnije je što sve to što je (drugačije) napisano nije na(i)lazilo na razumevanje pokojnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...