Jump to content

Obavezno štivo za slušanje


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 4.4k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

John McLaughlin - guitar
Billy Cobham - drums
Neil Jason
Cini mi se da ne postoji mnogo ploca sa ovakvom strasnom ekipom. Kako li ih JMcLsamo okupi. Bravo Wolande, dugo nisam slusao ovu plocu.

 

Patrice Rushen - piano
Armando Peraza - congas
Jerry Goodman - violin
Tom Coster - organ
Alphonso Johnson - Taurus bass pedals, bass
Fernando Saunders
Alyrio Lima - percussion
Stu Goldberd - electric piano, organ; Mini-Moog Synthesizer
Also: David Sanborn, Tony Williams, Carlos Santana, Chick Corea, Stanley Clarke, Jack Bruce, Narada Michael Walden

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5000 DKK = 670,25 EUR

 

U ovom momentu bi me Doktor zatekao vezanog za radijator, sa 4 kratko osisana balvana, koji me ubedjuju da bolje platim ili....

No pain no gain :-)

.... nije to uopste tako losa cijena za tu skalameriju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

John McLaughlin - guitar

Billy Cobham - drums

Neil Jason

Cini mi se da ne postoji mnogo ploca sa ovakvom strasnom ekipom. Kako li ih JMcLsamo okupi. Bravo Wolande, dugo nisam slusao ovu plocu.

 

Patrice Rushen - piano

Armando Peraza - congas

Jerry Goodman - violin

Tom Coster - organ

Alphonso Johnson - Taurus bass pedals, bass

Fernando Saunders

Alyrio Lima - percussion

Stu Goldberd - electric piano, organ; Mini-Moog Synthesizer

Also: David Sanborn, Tony Williams, Carlos Santana, Chick Corea, Stanley Clarke, Jack Bruce, Narada Michael Walden

 

Zaboravih da je pustim onomad. Skroz je slušljiva, domaće izdanje, prepotopsko. Tada mi je to bio hype, kao ono jazz-rock, Sada mi to zvuči onako baš heavy :) Čak i junior reče da mu je interesantno (kao on mi je neka referenca - pussycat) :) Meščini da na Are you the one bas svira Jack Bruce (sic!)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je dobro dok peva, ali brate smara za medalju pričajući :) Mada, interesantne stvari je rekao, što jes-jes :)

G.Lake-u je sve oprosteno. :acute:

IMHO - Ziva Legenda ! :respect:

Preporuka za pogledati/posedovati :

 

http://www.allmusic.com/album/40th-anniversary-reunion-concert-high-voltage-fest-mw0002180821

 

Btw, ovaj DVD ima da se nadje po "obliznjim radnjama" free of charge. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

John Mellencamp "No better than this"

 

http://www.youtube.com/watch?v=HepoC39A5ns&list=PLxKeRjy_KXLEfmNoVHysM1Xqgy1gbStPq

 

"The album was produced by T-Bone Burnett who earlier collaborated with Mellencamp on the much-lauded Life Death Love and Freedom. No Better Than This was recorded over the course of a few break days afforded Mellencamp when he was on tour of minor league ball parks last year, sharing the bill with Bob Dylan and Willie Nelson. The album was recorded on vintage equipment - a 55 year old Ampex tape recorder with just one microphone - in Savannah at the First African Baptist Church, in Memphis at Sun Studios and in San Antonio in room 411 of the Gunter Hotel. Mellencamp wrote the 13 songs included on the album during a 13 day span last spring.

 

milina kako se sa minimalistickom tehnologijom jos i danas moze uraditi album bez tehnolosko/studijskih ispi&djavanja..pravi vintage feeling :guitarplayer:  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam našao video zapis. Šteta! Morat ćete mi vjerovati na riječ ili nekako nabaviti ovo:

 

 

 

http://www.amazon.com/gp/product/B0019B8H6S/ref=dm_sp_alb

 

 

Preporuka za sve ljubitelje fretless basa-a kao i za tek povremene uživatelje žanra. Mene je na prvu osvojila "Ella's boogie", ali tek otkrivam album.

Osim u Amazon-u album se da naći i u dućanima koji će se više svidjeti ljudima koji bolje razumiju ruski od engleskog....da ih sad baš ne reklamiram ovdje. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...