Jump to content

Babelfish J za hifish-a


Preporučeni Komentari

Koja sorta, vrednost i napon tog BG-ja?

220uF/6V3 - crveni bip

Ja bi mogao probati tu sa 220 Silmic II...a posto su 1u i 0.22u beli mundorfi...umesto ovoh 0.22 stavim 0.1u plavi vishay ero.... :good2: Mcap + SilmicII + Vishljay Pero :eek:

BG ne voli bypass Silmic II je malo dobrocudniji po pitanju istog - probaj taj vishaj ili neki polycarbonat od 5-10nF
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 398
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel moze malo objasnjenja zasto su c6 i c12 skinuti ?

Ajde da ja pokusam dati neku polu-informaciju dok se ne javi Zen, cisto da imas neku predstavu...Znas da se nekim kondenzatorima stavljaju bajpasi jer tako bolje "rade".Na poziciju C7 je stavljen Black Gate (NX) a njegov prethodnik je bio bajpasovan (sa C6 i/ili C12 ?). Kao sto je Zen vec rekao BG-i ne trpe bajpase pa su kondenzatori izvadjeni sa pozicija C6 i C12.Tacne informacije kada dodje Zen.:good2:Ne zamerite ako sam neki detalj i pogresio - zbog licne tupavosti i/ili nepaznje na casu...:eek:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razumijo sam ! Hvala na pojashnjenju-ja vec teo da cupam moje napolje :good2:Zasto je inace C7 bajpasovan sa 2 kondenzatora ?

trebao si smiley na kraj recenice - nije moguce da moram da ti odgovaram na to pitanje ...... :eek: misli o induktivnosti- koju svaki elko ima i sta ona izaziva na visim frekvencijama
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mnogo se druzis sa Igorm u zadnje vreme ...... ne valja ti to .... to ti je isto kao da mene slusas ...... ideja i projekata na pretek ..... drugim recima - pretvaras se u licnog finansijera kockara ili narkomana :buehehe:OK je Euridice - taj tip mi je omiljen ...... ali me zivo interesuje da li si razmisljao o troskovniku ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad tek skontah da je to to...nema sanse da toliko gvozdje motam.

pa ne moras sva gvozdja ;dovoljni su i samo izlazni ........ ostatak u napajanju se resava i drugacije .dakle - "samo" izlazni .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма ништа вам то не ваља,мота се жица а она је од бакра а не гвожђа. :buehehe::buehehe:

Jes', ali kada dobro namotaš dobar bakar, šta je najveći problem da se nađe? Vrhunska jezgra... Been there, done that... Kad mi je trebalo kvalitetno jezgro od silikatnih limova, naravno, okolo samo dinamo limovi... Naći prave limarije bilo veći izazov nego rešiti proslojavanje ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A na vojnom otpadu? :buehehe:

To možda kod vas ima. Ovde nekada bilo dve kasarne, sav rashod završio negde u nekom otpadu u Valjevu... navodno. Ovdašnje kasarne su ispražnjene. U Subotici već nekoliko godina uopšte nema vojske, samim tim, neće više nikada ni biti otpada vojnog, a jedini otpad koji radi otkupljuje ali ne prodaje sirovine. Privatnim licima, naravno... Dakle, svodi se na već izrečeno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...