Jump to content

Babelfish J za hifish-a


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 398
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa da ostavimo nesto i vama koji ne pazite "na casu"... :)

a jes - samo mi matorci treba da probamo , a onda mladunci kukaju kako je sve probano ...... al' to svejedno njihovim usima ne odgovara :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jes - samo mi matorci treba da probamo , a onda mladunci kukaju kako je sve probano ...... al' to svejedno njihovim usima ne odgovara :)

Jedini "problem" je sto smo mi "probavali" i kad smo i sami bili mladunci (u neka davna vremena...).A ovi danasnji mladunci valjda cekaju da omatore pa da pocnu sa "probavanjem"! :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hifish, ne ljutim se ja i ne smatram odgovor kao atack. Jednostavno do sada, kada se izuzme N i NX serija nisam cuo zvuk iz sklopova sa BG koji ja zelim da cujem. Uglavnom su to bili spektri sa pojacanim basom. Taj bas ne smeta toliko u bas podrucju koliko pokvari tonalitet u srednjem. Cd-ove koje sam modifikovao sam uvek pravio tako da imaju maksimalnu prirodnost a to sa samo malo pojacanim bas podrucjem zadje u boju srednjih tonova. Na vokalima se to i ne primeti toliko, cak zvuci lepse jer je glas puniji ali na klaviru je to katastrofa. Ocekujete da cujete i tipku i zicu i reverberaciju a u stvari cujete samo jedan nerealan ton. Ista stvar je i sa Silmic2 kondovima ali i tu postoji obrnuto pravilo od ostalih kondova. Sa ostalim kondovima povecanjem vrednosti dobija se zvuk i kvari tonalitet a kod silmica sa povecanjem vrednosti se popravlja tonalitet. Ja volim da koristim Muse KZ koji je po meni najsavrseniji univerzalni kond ali ima samo malu manu: zvuk kao da je izgubio malo na dinamici i kao da ste navukli tanku zavesu preko zvucnika ali je prirodnost sa njima neverovatna. kada bih nasao kond koji je sredina izmedju KZ i Silmic2 to bi bio idelan po mom misljenjuI jedno pitanje ako nije problem: interesuje me zvucna razlika izmedju D700 i 971. Ako moze da se navede zrnatost visokih, prirodnost basa i zatvorenost ili otvorenost. interesuje me jer sa AD dac-ovima uvek imam zrnatost u visokom kao na TDA1541 dok ne BB kao sto je u 971 tog nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Само ви ту пишите слушне утиске,Мени само привукоше пажњу 2 речи у наслову темеЛЕТЊИ АМПЕто вам одговор драги заговорници ових или оних кондоваШто ће рећи у сред ЗИМЕ ви нашли да причате о летњем ампу :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

letnji amp - zato sto je pravljen easy ...... tokom sezone svih Davidovih i mojih godisnjih odmora .......on je prosvetar , a ja free lancer ........ jos se nasa konverzacija uvek svodila na ono - ne moras da zuris , ja skupljam pare , onda ja pisem jebes pare , onda on pise - ti saljem pare da imas da ti se nadje za godisnji ....... leto , bre ...... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hifish, ne ljutim se ja i ne smatram odgovor kao atack. Jednostavno do sada, kada se izuzme N i NX serija nisam cuo zvuk iz sklopova sa BG koji ja zelim da cujem...

Drago mi je da me nisi pogresno shvatio. :character13: Inace, i mi smo koristili NX Black Gate-ove i na Babelu (u mom sistemu) mi nisu "savrseno" legli. "Tehnicki" gledano je kompletna zvucna slika bolja ali je to (za moj ukus) na ustrb punoce i topline zvuka, nestalo je onog predivog "J" karaktera koji je omogucavao da satima uzivas u muzici. Pojeli su mu "dusu"...Tako da jos uvek tragam za nekim kondenzatorima koji bi "legli"...

I jedno pitanje ako nije problem: interesuje me zvucna razlika izmedju D700 i 971. Ako moze da se navede zrnatost visokih, prirodnost basa i zatvorenost ili otvorenost. interesuje me jer sa AD dac-ovima uvek imam zrnatost u visokom kao na TDA1541 dok ne BB kao sto je u 971 tog nema.

I D700 zvuci malo "sirovo" (ili "zrnasto" kao sto si rekao) u visokim ali se oseti da ima potencijal (prostor, dinamika, dubok bas, raspored instrumenata, vokali...), transparentan zvuk sa mnostvom detalja ali mu nedostaje prirodnosti (sve ovo vazi u kombinaciji sa transportom P700). Tuning je vec u planu...Pozdrav! :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

letnji amp - zato sto je pravljen easy ...... tokom sezone svih Davidovih i mojih godisnjih odmora .......on je prosvetar , a ja free lancer ........ jos se nasa konverzacija uvek svodila na ono - ne moras da zuris , ja skupljam pare , onda ja pisem jebes pare , onda on pise - ti saljem pare da imas da ti se nadje za godisnji ....... leto , bre ...... :character13:

Uh, kad se setim...Bas je bila opustencija-uzivancija! :D A i vredelo je! :( Nego mogli bi da ponovo nesto "zakuvamo"! :rofl: Cim se steknu uslovi... :(
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radio sam mesec dana tuninge na 4xAD1862 i nisam uspepo da izbijem zrno. Isti problme sam imao i sa AD1869 iz ceg asam zakljucio da je cela AD serija takva. Bez tweaka AF1862 ima malo neprirodan bas. Nakon modifikacije, bas je postao dubok, precizan i prirodan, srednji je uvek bio jak adut AD dac-ova a visoki he uvek ostao zrnast ali sa pravim izborom delova u minimalnoj meri. Ukoliko Vas interesuje kako svira posle tweaka, procitajte postove od Popaja ovde http://www.diyaudio.rs/topic/465-tweak-denon-dcd1290-for-dummies/page__st__20 i ovde http://www.diyaudio.rs/topic/354-tweak-denon-a-dcd1460/ Zbog toga sam pitao kako svira D700 jer sam ocekivao takav rezultat. 971 ima BB PCM63 i trebao bi daleko prirodnije da svira sa preciznim visokim, prirodnim spektrom. Treba da mi dodje jedan cd sa PCM63 na tweak ovih dana pa cu izneti slusne utiske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, "overio" sam linkove i ranije.No s'obzirom da se u mom slucaju radi o "zverima" iz sasvim druge klase pa je razumljivo da je "materijal" u startu bolji (a i zahvati ce biti opsezniji od pukog menjanja OP-a, kondova itd.) ocekujem i znatno bolje rezultate...Ali to je vec prica za neku drugu temu... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlazem takmicenje ako smete: Vasa zver i Vas majstor neka srede D700 a ja cu srediti komercijalni cd Akai CD69 pa da im ukrstimo koplja na istom sistemu ali pod uslovom da nisu FR zvucnici.

Hvala na ponudi, nisam zainteresovan za gubljenje vremena. Prerastao sam plasticne igracke (i "tuninge" istih) odavno... Sad samo Heavy Metal igracke! :character13: A da proveris koliko daleko si stigao sa tuningom mozes (valjda?) naci nekog zainteresovanog sa dobrim sistemom pa da te ugosti?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Već sam se "svađao" više puta na ovu temu, pa mi neće smetati da to uradim još jednom :rofl: Kad sam bio mlad, hteo sam da budem kapetan lađe... ne, ne... to je jedna druga priča :character13: Želeo sam da imam dva sistema. Jedan na kome se čuje kad nekom muzičaru u sinfonijskom orkestrupukne jedna struna na gudalu violine, i drugi na kome ću se zaplakati kad tu istu sinfoniju slušam.Morao sam da se opredelim, ne mogu sebi da priuštim oba. U pitanju su dve filozofije, i teško jepraviti poređenja. Poštujte se međusobno, obe filozofije imaju duboke temelje.Neko mi je rekao da pasulj ima ukus, muzički ne postoji. Itekako postoji, a o ukusima se ne raspravlja. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Popajev prijatelj ima jedan opis zvuka dobrog cd-a i glasi ovako: Cuje se u simfonijskom orkestru u trecem redu violina da li se muzicar sinoc svadjao sa zenom.Za mene je to dovoljno da bih bio ubedjen da je cd dobar. Ali i ostatak sistema. A za mene je dobar zvuk cd-a kada sem zvuka klavira cujem i sam zvuk dirke kada je pritisne i kada na cineli cujem u prostoru kako povlaci metlicu i tacno tako se ocrtava. Ovakvu cinelu sam do sada cuo samo na Primare CD31.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Popajev prijatelj ima jedan opis zvuka dobrog cd-a i glasi ovako: Cuje se u simfonijskom orkestru u trecem redu violina da li se muzicar sinoc svadjao sa zenom.Za mene je to dovoljno da bih bio ubedjen da je cd dobar. Ali i ostatak sistema. A za mene je dobar zvuk cd-a kada sem zvuka klavira cujem i sam zvuk dirke kada je pritisne i kada na cineli cujem u prostoru kako povlaci metlicu i tacno tako se ocrtava. Ovakvu cinelu sam do sada cuo samo na Primare CD31.

Moram da se s tobom ne složim, iako se slažemo.Igramo se već neko vreme sa nije bitno čime i došli smo do zaključaka do kojih smo došli :(:rofl::D:( Kod CD-a se itekeko može u analognom delu, iza DAC-a, štimovati zvuk.Neko voli vako, neko voli nako. Dobro je što smo isprobali obe pet, šest varijantii možemo (možeš) da naštimujemo (naštimuješ) skoro svaki CD onako kako to njegov vlasnik zahteva.Ne bih se ja bavio ubeđivanjem bilo koga u bilo šta. Samo insistiram da mene i moj muzički ukuspoštuju isto onako kako i ja poštujem tuđe. :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Davide - hoces podeliti najnovije igranje sa sirom javnoscu ?

molim - samo fakte ,bez socijalnih odrednica ..... :buehehe:

Rado cu to uciniti. :buehehe:

Prvo zbivanje/desavanje...

Prilikom vidjenja sa Zen-om, povodom neke druge price, imenovani je onako izmedju redova pomenuo zvucnicke kablove (ovom prilikom cemo ih zvati "Zen(ovi) kablovi") koje bih mogao probati sa zvezdom ovog topika - BABELFISH J-otom.

Ko ne veruje "u" kablove molim da NE cita dalje zbog informacija i "cinjenica" koje mogu prouzrokovati razaranje aure vaseg bica kao i narusavanje dusevnog mira.

Takodje, fundament Vasih predrasuda moze biti uzdrman do potpunog unistenja istih. :blush:

Ipak citate dalje!?

Upozoreni ste, cinite to na vlastitu odgovornost! :good2:

Idemo dalje...

Zaintrigiran informacijom (koja je samo dodatno nahranila davno postojeceg i nikad potpuno mirnog crva!) ulozio sam napor -finansijski/mentalni/fizicki/you name it...- smrzavao se po ovom vremenu i teskom mukom zaradjenim novcem kupio osnovu za Zen kablove.

Nakon uspesne instalacije/probe Zen kablova (cija nabavka/kupovina moze narusiti budzeta!) zakljucio sam da rade. Odnosno da NE rade. Tacnije receno nisam primetio da unose neki svoj karakter u zvuk, sto je priznacete, velik kompliment samo po sebi!

Zvuk je definisan, smiren, prostoran, cini se bez primetnih koloracija. Ali dosta o kablovima jer ovo je tek pocetak "Zen(ovih) Kablova". Ima jos bar 2 koraka dok ne dodjemo do konacnih (postoji li tako nesto u Audio-u?) Zen kablova...

Za sada toliko o ovoj "temi". Dalje u nekom od sledecih brojeva... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugo zbivanje/desavanje...

...Izazvano je vec pomenutim HiFi crvom koji je ovih dana radio prekovremeno. Hteo sam isprobati (pored balansirane veze) i "single ended" konekciju. I tom prilikom ustanovio sam da imam problem koga sa balansiranom vezom nisam bio svestan - jer nije bilo amajlija... Ili se kaze "anomalija"? :buehehe:

Naime, posle povezivanja preampa i ampa cinch kabelom (isprobano nekoliko kablova ne bih li utvrdio da isti nisu krivci) doslo je do cujnog bruma... Isprobavao ovo-ono, zvuk je drugaciji... Vrati XLR kablove - bruma nema. Opet cinch kablovi. Jel' bolje ili samo drugacije? Obrni-okreni brum je prisutan. Polako ali sigurno, to je pocelo uticati na moj "zivcani sustav" (sto ste ako ste stigli dovde sigurno vec primetili...).

Kud cu-sta cu, sine mi sjajna ideja!!! "Nazovi Zen-a..." govorio mi je unutrasnji glas.

Poucen ranijim iskustvom tako sam i ucinio - sto je urodilo visestrukim benefitom. :buehehe:

Resen je problem bruma sa single ended (cinch) kablovima i kao dobrodosli bonus poboljsan zvuk i sa cinch i sa XLR vezom!!!

Problem je bio sa nekim masama, masenim petljama, masnim mastima ili ne znam vec cime ali je reseno sledeci Zen-ova uputstva!

Da ukratko :blush: opisem zvucnu razliku i smer u kome se kretalo poboljsanje:

Uh! Razlika je frapantna!

Sad je zvuk postao toliko impulsivan da bass moze i da prepadne. :good2:

Neverovatno ali imam utisak da se "headroom" povecao, dinamika je izrazito bolja.

Cistoca zvuka se povecala, ali u pozitivnom smislu. Izrazito brz zvuk.

Naravoucenije neka svako izvuce za sebe a nastavak sledi...

P.S.

Izmedju prvog i drugog "zbivanja/desavanja" bilo je jos zivopisnih trenutaka. Ali to je vec jedna sasvim druga prica... ;)

Izvinjavam se svima koji su se nicim izazvano i svojom voljom izmaltretirali citajuci... ;)

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...molim - samo fakte ,bez socijalnih odrednica ..... :buehehe:

Da sam samo fakturisao tj. iznosio fakta, plasim se da bi negde po obicaju zglajznuo... Oko fakata ces po obicaju pripomoci ti! :buehehe: Izgleda da mi se, mozda, malo, omakla pokoja "socijalna odrednica"! :blush::good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pocecu da te moderisem , tj. uvedem postove u "odobravanje" :buehehe: - previse puta me pominjes elem -zbrka sa masama se svela na sledece - postojala je petlja negde , jer su i Babel i preamp uredno sa shuko utikacima , sto ce reci da su sasije uzemljene ,a tonske mase na neki nacin povezane sa sasijom .za babel znam kako je uradjeno - preko NTC-ova od 10R , dok za preamp ne znam .]elem - svi verovatno znaju da na profi uredjajima postoje tzv. GND brake prekidaci , koji sluze upravo za ovakve slucajeve pojave bruma - na nekom od uredjaja se prekine veza izmedju sasije i tone gnd , te se prekida petlja .David je to jednostavno postigao - za Babel je stavio strujni kabel bez uzemljenja ; sigurnost nije narusena , jer je isti ionako duplo uzemljen preko XLR kablova na preamp sasijuedit: kablove daj Branku na probu tek kad ih fancy dresujes :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...