Jump to content

Triode festival - Krasno 2010.


Beli

Preporučeni Komentari

Evo

za reportažu HRT-a sa Triode festivala održanog u Krasnom ... nadam se da će i barba naći vremena (sad kad je na platformi) i da će reći koju reč o ovome lepom ...pardon, Krasnom Postavljena slika... druženju

Postavljena slikaza sstrsat-a i sve učesnike Triode festivala

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 24
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Pa za rec koju o tome se uvik najde vrimena. Virujen da su svi koje te stvari zanimaju mogli sa tekstova i fotografija na audiofil.net stec dobru predodzbu kako je sve skupa izgledalo, od mog otvaranja teme, prvih planiranja do finalne realizacije. Moren rec da san prezadovoljan kako je to ispalo a narocito su me odusevili sami ucesnici. Mada izgleda skoro nevirovatno, u ta dva dana ni bilo nijedne ruzne rici, nikakovog glumatanja, nikakve bahatosti. Ali je zato bilo fantasticnog druzenja, terabajtnih razmina informacija, zajebancije i svega onoga ca druzenju daje smisal.A posebno iznenadjenje je pripremila moja supruga (ni ja nisan znal za to). Storila je fantasticnu tortu (ustvari 3 torte - trioda, jel tako) i za tu priliku je prominila naziv tako da se ta torta sada zove "Torta Trioda". I ne samo to nego je i recept za nju objavila na audiofil.net (pod mojin nickom ali tekst je njezin). O zvuku na festivalu je u samoj temi puno receno, pa da ne ponavljan previse jos cu jednom naglasit da jednostavno ni bilo lose zvuceceg sistema. Naravno, i od odlicnog ima uvik bolje a ovaj festival je virujen svim ucesnicima ogroman poticaj i izazov da jos zdusnije legnu na posal i nastave sa dalnjim usavrsavanjem sistema. Jebiga, cili ovi hobi je never end story.A bilo je i jako ugodnih iznenadjenja. Da sad ne ispadne da sebe hvalim ali rec cu da je DUAL TQWT koncept kutije (sa Fostex FE206E) nadmasil sva moja ocekivanja. Ka ca uglavnom svi znaju, obicna TQWT se uglavnom koristi va manjim prostorima i stavlja va kantune jer joj ipak fali malo basa. I kako sam sa ipak odredjenim "strahom" prikljucival svoje kutije (nikad prije nisu bile isprobane va velikom prostoru), vec sa prvim taktovima sam ne samo odahnul nego pocel skakat od veselja i iznenadjenja. Basa ne samo da ni falilo nego ga je bilo i previse tako da je kutije tribalo i odmicat od zida i stavljat absorbere izmedju njih i zida. Taj DUAL TQWT koncept je sad u postupku patentiranja i virovatno cu u dogledno vrime objavit vise detalja o njemu.Isto su i Ilimznovi mini monitori itekako iznenadili i prosto je nevirovatno da su tako male kutijice ispunile toliki prostor izuzetno kvalitetnim zvukom. A sve pohvale se mogu uputit i njegovom hibridu va kome je uspjel postic da izlazni poluvodicki dio bude gotovo potpuno nevidljiv i da karakter zvuka definira ulazna cijev. Kad bi se slusaoce stavilo u uvjete blind testa, mislin da bi se ogromna vecina zaklela da se radi o kompletno cijevnom pojacalu.Jericho horne izradjene od strane Mr Mekulica i Xiriona su se izvanredno pokazale. A posebno raduje ca su njih dvojica vrlo mladi decki i tek na pocetku svega ovoga a nesumnjivo ce u audio vodama ostavit itekakvi trag.Ma ki bi sve nabrojil. Jos cu istac da su uredjaji delali u uvjetima jezivo varirajuceg napona, od 186 do 230V (cuvena licka struja) a da nije bilo nikakvog kvara (bez obzira na non stop rad) ca samo po sebi svjedoci sa kakvom paznjom su ih njihovi konstruktori stvorili.A jos u toku same manifestacije su nabaceni neki prijedlozi o mistu odrzavanja za drugi Triode festival. Da sad ne ureknem misto koje snmo spomenuli, necu ga jos navest. Ali kako je zemljopisno relativno blize vama (puno blize nego Velebit) onda svi koji zele javno pokazat svoje cijevne rukotvorine neka ovo shvate ka poziv. Uostalom, 100% sam siguran da ce se Triode festival vrlo brzo prosirit na cilu regiju i siguro ce bit prigode i da se odrzi i u Srbiji i u Bosni.... ma bilo di, samo neka ga bude. Sad se vise Ameri i Njemci ne mogu hvalit da samo oni imaju Triode festival :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bravo Strsat i bravo svima uključenima!Ovakav način popularizacije je stvarno potreban da DIY izađe iz sjene! Dok sam još bio dijete zahvaljujući "Sam svoj majstor" je skoro svaka ulica imala nekog "Proku pronalazača".Dobro druženje (na prvom mjestu!), predstavljanje sebe kroz radove i cirkulacija znanja i ideja - "that's the way to go!".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A posebno iznenadjenje je pripremila moja supruga (ni ja nisan znal za to). Storila je fantasticnu tortu (ustvari 3 torte - trioda, jel tako) i za tu priliku je prominila naziv tako da se ta torta sada zove "Torta Trioda".

Svaka cast, e to je umece napraviti, kakve lampe, kakvi bakraci :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Сам си крив, забио си се у кућу и слушаш своје канте  :buehehe:.

Sasvim tačno. Radiću na tome da tu grešku ispravim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cestitamo.I mi cemo da se poduvatimo slicnog poduhvata,samo da padne voda dunavska,pa cemo nas pet-sest da probamo da organizujemo nesto slicno.A ovo je i divna prilika da razmenimo ideje kako bi to trebalo i moglo da izgleda.niko nema tapiju na tu temu pa je sve otvoreno.ja imam nesto prostoragde bi moglo tako nesto da se odrzi,pa i mesta za spavanje za petoro,sestoro koji dolaze iz daljine a i imamo i mreze i sve ribolovne alate pa ce da bude valjda ribe a i naci ce se i neko prasence...Uostalom,mozda ima neko nesto bolje da predlozi...siguran sam da ce vojvodjani nesto slicno da organizuju uz neki paprikas...naravno da cemo da se posvadjamo,izvredjamo itd dok se ne dogovorimo,posle toga neka govore uredjaji koje cemo pokazati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imamo temu na tu ...... temu :buehehe:otprilike ispada da vecina smatra da treba da bude u Prestonicija bih mogao nekako i da organizujem da za dz bude u lokalnoj ( u neku ruku mojoj) bioskopskoj sali - izvanredna akustika ....... ali je to ipak daleko od svih glavnih tokova

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cestitamo.I mi cemo da se poduvatimo slicnog poduhvata,samo da padne voda dunavska,pa cemo nas pet-sest da probamo da organizujemo nesto slicno.A ovo je i divna prilika da razmenimo ideje kako bi to trebalo i moglo da izgleda.

Hvala na cestitkama i jako mi je drago da vidin da se triodno festivalska zaraza siri a bit ce mi jos draze da vidin da ste uspjeli organizirat (ki zna, mozda vas za tu priliku i dojden obic).Ako moze pokoji savjet na osnovi iskustava sa Festivala u Krasnom. On je uspil bas ponajvise zato ca se uspilo animirat veliki broj ucesnika i ca se niki ni postavljal ka sef parade. I mislin da van je puno bolje orjentirat se na cim manje gradove ili sela. OK, u velikim gradovima je sve to organizacijski puno lakse, virovatno i jeftinije, ali u nima se sve nekako raspline. I mi smo u pocetku razmisljanja o mistu festivala najprije spominjali Zagreb (eventualno okolicu) ali se pokazal da je izbor Krasnoga u divljini Velebita bil pun pogodak.Da me ki krivo ne shvati, ne solim pamet ca i kako triba za organizaciju nego samo iznosin iskustva stecena va Krasnom
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....Da me ki krivo ne shvati, ne solim pamet ca i kako triba za organizaciju nego samo iznosin iskustva stecena va Krasnom

Barba - hvala na prenesenom iskustvusto se tice glavnog , zna se ko ce biti glavni - Deda ;on ionako stalno nesto zakera , pa smo navikli :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lako je vama iz hrvatske bilo to da organizujete kada imate mesto sa takvim imenom - krasno pa kad neko pita ucesnika koje mesto su oni odabrali a on odgovori: bilo je krasno!!a sta cemo mi u srbiji kad nemamo tako neko zgodno mesto ili bar ja nisam cuo za njega.Ovo sa tim krasnim je lukav potez organizatora i on se unapred osigurao od fijaska svih vrsta.A sta cemo mi..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...