Jump to content

Ultimate Studio Home Theatre - Total Professional Concept


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ZikoU svakoj konkurentskoj mu temi gde se on ukljuci...pocevsi od big diya.Jednostavno u stanju je da opljuje po svemu bez slusanja....sa konstantacijama to je stara skola zvuka horni...moje kupujte, na ostalo bacate novac. Mora covek nekako da zaradi....al je zanimljivo da ne izlaze svoje kutije preterano po sajmovima te ih je malo ljudi culo i moglo da uporedi. Kako vreme prolazi...veliki igraci vec uveliko primenjuju slicna ako ne i bolja resenja pri konstruisanju svojih modela.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZikoU svakoj konkurentskoj mu temi gde se on ukljuci...pocevsi od big diya.Jednostavno u stanju je da opljuje po svemu bez slusanja....sa konstantacijama to je stara skola zvuka horni...moje kupujte, na ostalo bacate novac. Mora covek nekako da zaradi....al je zanimljivo da ne izlaze svoje kutije preterano po sajmovima te ih je malo ljudi culo i moglo da uporedi. Kako vreme prolazi...veliki igraci vec uveliko primenjuju slicna ako ne i bolja resenja pri konstruisanju svojih modela.

OK, meni je, samo, bilo čudno kako sam, toliko, ćorav da ne uspevam da nađem... Sve mi je jasno. Ima takvih na sve strane... :connie_nutzo:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sync zna kako je ovaj ocenio ono sto syncu svira kod kucedobio je par a udostojio se da ih izmeri tek na frku , a i onda je rekao da se to na merenjima i ne vidi koliko lose zvuce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:connie_nutzo:  Sta ces...treniram.Evo jedan koristan link... http://www.gedlee.com/Ponasanje lika mi je krajnje ogavno...al zna znanje.

A evo i gotovih varijanti tog istog ogavnog lika http://www.ai-audio....roductsesp.html :buehehe: ...To Sync. Tako mi i ne reče, šta je to "meriti odzive"? Mora da koristimo različite termine, zato te pitam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meriti odzive - izmeriti frekventnu karakteristiku

kako god - staticki graf , waterfall diagram itd

inace - uvek se zapitam - Gedess ogromnu panju posvecuje samom WG za kompresivni driver , ali je naprosto nemoguce da ijedna bas ajedinica u kompresivnoj kutiji moze da prismrdi kvalitetom rada superiornom WG .

moje skromno iskustvo ( nadasvemmoje i nadasve skromno :connie_nutzo: ) je da mene apsolutno ne interesuje nijedna iteracija kompresivne ili bas reflex kutije , osim kad je u pitanju IB .

jedino sto sam cuo , u domenu bas zvucnika , a da je dalo boxless zvuk ( najbolje akusticko prilagodjenje bas jedinice na okolinu , tj. vazduh ) je sve sem kompresije i bas reflexa , sto ce reci - OB , horn , TL .

boxy zvuk se cak i ne prmecuje toliko u najkvalitetnijim kombinacijama , ali tek kad se cuje stvarno dobra OB , TL ili horn , onda se primecuje dinamicka superiornost zvuka tih koncepata .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....moje skromno iskustvo ( nadasvemmoje i nadasve skromno :connie_nutzo: ) je da mene apsolutno ne interesuje nijedna iteracija kompresivne ili bas reflex kutije , osim kad je u pitanju IB ....

Eto vidis - meni je recimo i horna i OB i portovane kutije - sve ili laznjak (neprirodan bas) ili nema basa, jedino sto dobacuje do real-world basa (sa akustickih instrumenata - drvena mecka, orgulje, celo...) je dobra kompresiona kutija... jebiga :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto vidis - meni je recimo i horna i OB i portovane kutije - sve ili laznjak (neprirodan bas) ili nema basa, jedino sto dobacuje do real-world basa (sa akustickih instrumenata - drvena mecka, orgulje, celo...) je dobra kompresiona kutija... jebiga :connie_nutzo:

Imaš nagradno putovanje do Sremskih Karlovaca. :buehehe: Već po logici stvari je to tako. Sa prednje strane membrane, i to je to. A ne - malo od napred, malo od nazad, proturi kroz ovakvu rupu, pa onakvu, pa malo da pomogne ugao sobe, pa delimično poništi bas, ono što ostane je super... :umnik2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cujem da je mesto postalo popularno u zadnje vreme - mnogi odavde odu na izlet i lepo se provedu, cak sam cuo da vam se u centru otvara neka simpaticna mala slikarska galerija u kojoj svira stari quad sistem sa original ESL57 staticima, svasta nesto zanimljivo... :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cujem da je mesto postalo popularno u zadnje vreme - mnogi odavde odu na izlet i lepo se provedu, cak sam cuo da vam se u centru otvara neka simpaticna mala slikarska galerija u kojoj svira stari quad sistem sa original ESL57 staticima, svasta nesto zanimljivo... :D

Izgleda da je krajnje vreme da prošetam malo iza ugla... Već nedeljama nisam bio "u gradu". :unsure:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...