Jump to content

Ultimate Studio Home Theatre - Total Professional Concept


Preporučeni Komentari

Nisam bio ni najmanje sarkastičan :connie_nutzo: , jer svaki pošten bioskop i jeste pravo malo (ili veliko) čudo usred đubreta i bačenih para na uređaje, koji ne vrede ni deseti deo tih para, koje su za njih date.A stranice su nađene baš tamo, odakle je i počela cela ova tema (pročitaj ceo tekst, a o gore pomenutim glavama piše na samom kraju): http://www.usht.ru/articles/ultimate_studio/dynamic_heads/sr

Ma, samo sam htjeo naglasiti da ne želim ostaviti dojam da sam u stanju izraditi nešto od toga, a činilo mi se da si baš tako pomislio.Istina je da nisam pročitao baš svaku rečenicu na toj stranici.Ono što mene zanima je ipak samo reprodukcija muzike (i sa vremenom poneki jednostavniji zahvat lemilicom), a kad smo kod toga - do sada najbolji doživljaj mi je bio sa cijevnih 8 W i Avantgarde Duo (napokon sam se sjetio kako se zovu!). Negdje prije sam baš sa Zenom imao prepisku o tome na forumu, a kasnije i PP. Vidim da ovdje ima puno ljubitelja baš takvog pristupa - Ston, Zen, ti...Nije da je Duo baš ovo o ćemu ti pričaš, ali je prilično blizu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 190
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To Zerowaf! Ali mislim da stvarno nema nikakve veze šta se pušta na takvim sistemima, film ili muzika. Oni jednako dobro guraju i jedno i drugo i šta god poželiš. Ostaje pitanje broj kanala. Mada ni to nije bitno, jer ako ćeš u sistemu sa procesorom deqx, pomoću kog će ti i kanali i glave biti usaglašeni između sebe tip-top, imati takav stereo dojam, panoramu, scenu itd, da ti čak ni za film neće trebati 5 kanala :connie_nutzo: !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A što se tiče prostora? Odakle tolika neverica u sopstvene sposobnosti? Naravno da je poželjno što veće - to bolje, ali nije obavezno... I da li si možda primetio kakve džombe japanci guraju u svoje mikro-stančiće :connie_nutzo: ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... imati takav stereo dojam, panoramu, scenu itd, da ti čak ni za film neće trebati 5 kanala :connie_nutzo: !

Osim što sam tom prilikom stvarno mogao "vidjeti" tijelo instrumenata ili oblik usana dok uzimaju dah ili stvaraju samoglasnik "O" (možda zvući kao pretjerivanje, ali takav je bio moj dojam. Osim toga i čovjek kod koga sam to slušao je trgovac tzv. hi-end opremom - i on kaže da nikada nije imao bolji set up u nijednoj od svoje 4 slušaonice. I, ne -nije mi prodavao robu jer zna da nisam kupac - došao sam ga obići jer se inaće poznajemo.), potpuno me je osvojilo upravo ovo što sam quotao!Zvukovi kao da su visila na žicama svud oko mene tokom aplauza, a sam stage da ne spominjem!Život bi mi bio puno jednostavniji da ne poznajem tog čovjeka...što više znam to sam nezadovoljniji! :buehehe: :umnik2:EDIT: vidim da si još pisao.Pa da to sve stavim u svoju slušaonicu morao bih na kraju slušati iz hodnika... :moil: Ili možda kao samac... :moil: :moil: Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koncepcija jeste malo drugačija od tvoje, ali mislim da je "to ono pravo" :connie_nutzo: ...

Ma, nemam ja svoj koncept... još! Do toga ću možda tek doći. Nije ovo jeftin hobi ni u samogradnji, a kamoli ako čovjek ima samo čisti potrošački pristup.Opet, cijene koje neki proizvođači stavljaju na svoje proizvode stvaraju dojam da je kupovina kondenzatora koji košta 1000 € ili trafoa iste cijene ili drivera od 3000€ - zapravo povoljna prilika za čovjeka koji zna to sve sam izraditi.Nije čudo da vlada jagma za starim Sabama ili inventarima bioskopa koji se zatvaraju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

---Opet, cijene koje neki proizvođači stavljaju na svoje proizvode stvaraju dojam da je kupovina kondenzatora koji košta 1000 € ili trafoa iste cijene ili drivera od 3000€ - zapravo povoljna prilika za čovjeka koji zna to sve sam izraditi.---Ali tamo nema iživljavanja, niti drajvera za 3000

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

---Opet, cijene koje neki proizvođači stavljaju na svoje proizvode stvaraju dojam da je kupovina kondenzatora koji košta 1000 € ili trafoa iste cijene ili drivera od 3000€ - zapravo povoljna prilika za čovjeka koji zna to sve sam izraditi.---Ali tamo nema iživljavanja, niti drajvera za 3000

Bio je to više općeniti komentar stanja u DIY. Kada neki zvučnik košta 50 000 USD onda nijedan drajver ne izgleda skup sam za sebe. Slično je i sa pojačalima.U tvom primjeru, ozvučenje dođe oko 25 000 - 30 000 €. To je cijena koja se u današnjem "hajendu" može smatrati normalnom. Pogotovo što sam nedavno slušao kod istog prijatelja neke Wilsone koji sami koštaju toliko, a nisu pomakli niti jednu molekulu endorfina u meni iako su bili spojeni na ne jeftiniju elektoniku i iako se širom svijeta piše o njihovoj besprekornoj reprodukciji.Divim se i pomalo zavidim ljudima koji imaju ZNANJE i sposobnost da sastave superiorne sustave u samogradnji. Tada do košta 5 - 10 puta manje. Još uvijek nije jeftino, ali vrijedi onome tko cijeni kvalitetu u reprodukciji.Avantgard duo je, ako se ne varam oko 11 - 13 k€. Nisam kupac za njega. Bio je samo primjer za trube koje sam čuo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih čak rekao da je 25 000 - 30 000 evra u neku ruku "budžetski" hajend.

Ne mogu ti proturiječiti! Očito je da cijena nikad nije dovoljno visoka ako je ciljana potrošačka skupina toliko mala. Međutim, kako sam ja zapravo jedini neaudiofil na planetu koji je poslušao toliko "hajend" sustava koliko zadrti audiofili nisu imali prilike(vjeruj mi da većini te robe ne znam niti cijenu niti imena!) - mogu reći da veći dio te opreme za mene nije opravdao svoj status kad govorim o reprodukciji. Ovaj sustav kojeg sam naveo da je ostavio jak dojam kod mene nije ni izdaleka najskuplji kojeg sam imao prilike poslušati. Tako da očito cijena nije ključni faktor. Takozvana sinergija među komponentama (elektroničari sad okreću očima - "Kakva sinergija, majmune? Stvar je u impedancijama i osjetljivosti sljedećeg stupnja!" :connie_nutzo: ) i utjecaj sobe mogu popraviti ili uništiti dojam o nekom proizvodu. Svjedočio sam situaciji kad B&W 801 matrix u jednoj sobi nije bio ništa posebno, a isti primjerak je u drugoj sobi gotovo oživio!Sve ovo sam nabrojio samo zato da kažem da je "hajend" pitanje statusa, a ne nužno kvalitativne vrijednosti robe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Postavljena slika

Krivi topic! Javi se moderatoru da ti objasni gdje su "Novopridošle skalamerije"! :connie_nutzo::buehehe::umnik2:

Eto, svud kasnim! Rodio sam se prekasno, a i pameti dolazim prekasno! Gdje sam bio kad su zatvarali kino u mom gradiću... Navodno je na deponij, uz ostale skalamerije, odvežen skoro cijeli kombi raznih lampi kao smeće. :moil:

A u kinu je na održavanju radio stric mog komšije...moglo se...da se znalo! :moil:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta bi ti sa svim tim lampama i skalamerijama, u muzej?!

to each his own Postavljena slika

pitam se - od cega su nastale te skalamerije na koje nas stalno upucujes ?

ne navodim sprave starostavne kao recept , nego kao koren svega - informacija bitna za razumevanje celog koncepta .

sto se tice zvuka - gde se pominju 3 predloga za Ultimate HT ........ usudjujem se reci da se sa 30% budzeta od najjeftinije opcije , sa 30% elektricne snage , sa zvucnickim jedinicama minimalno 20 god starim , moze doci do jednako kvalitetnog zvuka

najblize celom konceptu kvalitetnog zvuka u duhu proslih vremena su bas GOTO driveri - gde se ne ide na enormne snage samih zvucnickih jedinica ( sto samo po sebi zahteva teske kretne kaleme , kao i membrane koje mogu da podnesu te inercijalne mase ) , nego gde se ide prvenstveno na efikasnost pri manjim elektricnim snagama ....... laksi kretni sistemi ,veca brzina ,manja izoblicenja

primera radi - porediti 15" Altec od 50W i moderni ALtec ili JBL od 400++W ; koji od njih bolje radi u kriticnom podrucju od 80-450Hz ?

ne mogu cak ni da se porede , zato sto za moderan 0.5KW driver treba snazan amp da bi ga kontrolisao ........ dok za to vreme vremesni Altec trci brzinom srednjetonca oko mladica .

sve je vec izmisljeno Postavljena slika ; naravno da ne treba ziveti u proslosti , ali ne treba ni zaboravljati bitne stvari , jer predstavljaju mnogo vise od osnove .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skalamarije su NA ŽALOST stvarno aktuelne, jer u zadnjih 30 godina kod poslednje i najbitnije audio komponente u lancu (zvučnim glavama) nije napravljen nikakav korak napred. A takav korak potreban je više nego ikad. Dolazi (već je došao) cunami "nula i jedinica", čija dinamika i kvalitet mogu da se isprate samo najkvalitetnim zvučnim glavama, kojih je veoma malo. Dakle, u neku ruku jesam za skalamerije iz prošlosti, ali nisam sigurno za lampe :connie_nutzo: ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...