Jump to content

Gde nabaviti dobru lemilicu ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 140
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pa taj i jeste kineski bre. cifre 60/40 kalaja su jako pale u odnosu na bezolovnjak, a ovog ima ama baš na svakom ćošku (zbog gorenavedenog razloga).ako ti je dobar, vozi miško, al kada napraviš probu na n vrsta vidiš da je ovaj ... kako da kažem.. ma znaš..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema tu preporuke, lem je dobar kada "kvasi" lemno mesto i to se vidi lako po obliku lema kada se ohladi. punilac u kalajnoj žici je zadužen da u trenutku lemjenja očisti spoj da bi kvašenje bilo dobro i tu sad kreću frljanja. ako je jak (agresivan) fluks, spoj je čist ali se fluks treba odstraniti. ako je fluks slab a mesto prljavo, bude mučenje.svakojaki fluksevi-te agresivan, te neutralan, pa organski pa neorganski pa sa halogenima a može i bez njih.kvalitet se lako vidi kada oboriš (koja može naravno) temperaturu lemilici pa probaš. lošiji kalaj slabo radi. meni je na primer bila uvaljotka bezolovni kalaj i tu je stvarno jedino pomoglo kupi-i-probaj, 'ebeš preporuke.kod olovnjaka su u par posto dodavali koješta od bakra do srebra pa se slično nastavilo i kod bezolovnjaka (samo još luđe).voleo bi da me kinezi iznenade kalajem koji je u klasi evropskih (a naravno po ceni niži) al slabo.pravilo 1: kalaj od firme koja ga stvarno pravi a ne valja je nešto stalnog kvaliteta-uvek isto.pravilo 2: ma jebeš marku, ja evo lemim pojačala već n godina ovim kalajem i to sve lepo sviri pravilo 3: " a ne kolega, nije svejedno koji kalaj, to utiče na _________ (ovde upišeš famozni hifi pojam)"izbor parvila -kako kome pasuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama bre pise da ga uvoze iz Engleske - ima cak i nalepnicu gde pise

zemlja porekla UK :

Tinol, 1.00mm, 60/40, Engleski, kotur artikal br. 5884

http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=8510 :connie_nutzo:

A na lemilici mi pise - Made in England :sarcastic_hand:

valjda ne lazu toliko :scratch_head:

:tongue10: nasao sam cak Firmu odakle uvoze - jeste Engleski:

http://catalogue.semenedis.com/ARTLDetail.php?ARTLID=21632

domen , sajt i firma se vode na:

Registrant:

Seme Limited

Andrew Richardson

Hudson Road

Melton Mowbray, Leicestershire LE13 1BS

GB

NEDIS UK.

http://catalogue.semenedis.com/

ako hocete mogu da im posaljem mejl sa pitanjem da li izvoze u Srbiju Tinol :sarcastic_hand:

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice `fluksa` unutar zice za lemljenje ,on je uvek napravljen na bazi prirodnog kalafonijuma ,koji se dobija sakupljanjem i preciscavanjem odlivaka sa drveta bor-a ili se nalazi na pojedinim kopovima uglja u ogromnim kolicinama ! ili kupovinom u prodavnicama muzickih instrumenata (kalafonijum za gudalo violine i sl )Po mom misljenju taj `fluks` kalafonijuma sluzi da napravi tanak tecni nepropustan sloj preko tek razlivenog kalaja da bi se sprecio dodir sa okolnim oxigenom iz vazduha i tako sprecio trenutnu oksidaciju tecnog kalaja ,kasnije taj preostali sloj sluzi da bi zastitio lemnu tacku od oksidacije na `duze staze` i ne treba ga odstranjivati jer nije agresivnog karaktera ! Ispravno DIY lemljenje se vrsi na temperaturi vrha stapa lemilice od 380 C-400 C sa kalajem odnosa 60Sn / 38 Pb / 2 Cu - `Fluitin`Takav `lem`jeste izgledom izuzetnog sjaja spolja dugo vremena,dok je iznutra homogen bez mikrosupljina punih zaostalih gasova .Mislim da je visak reci : Pasta za lemljenje(oluka) nema sta da trazi oko DIY lemilice jer je Agresivna !!!Poz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je visak reci : Pasta za lemljenje(oluka) nema sta da trazi oko DIY lemilice jer je Agresivna !!!Poz

Али није превише напоменути да при већим фреквенцијама постаје радио проводна и да направи само такав белај :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Али није превише напоменути да при већим фреквенцијама постаје радио проводна и да направи само такав белај :drinks:

100% Tacno ! :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...