Jump to content

Gde nabaviti dobru lemilicu ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

Vec sam na dve spalio vrhove - obe su bile profi - orginal kineske - u rasponu od 300-600 dinara - kad lemim 3 kvadrata kablove - da kupim onu veliku za oluke ??? :huh: Zezam se .... :huh: I gde ste nabavili - nije sve ni u vestim prstima - treba i dobar alat !Treba mi savet - sta koristite -i gde ste nabavili i za koju cenu ??? :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 140
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sprint, ITC i slicni valjaju kineske sa temp regulacijom od oko 2.5k din.. sve su iste u stapu (keramicki grejac, vrh postojan i ne topi se) samo je prikaz temp drugaciji... josh i god dana garancije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno al teshko cjesh je isplatiti kroz hobi...

Ма слажем се, али кад сабере клико ће тих кинеских да потроши, боље у старту да купи нешто што ваља!Има и половних а исправних, само треба мало процуњати.Један и увек!стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravi Weller i kupi Ersu. Weller vrhove menjam svakih 3 meseca dok na Ersi mnogo duze traju. Sem toga Ersa toplotnu energiju drzi u vrhu dok Weller drzi u grejacu. Onaj ko lemi jedan lem svakih 15 minuta moze kupiti i Weller ali ako ti lemilica donosi hleb, tu nema kompromisa: Ersa. Postoji nesto jos bolje ali mu je i cena takva JBC. Inace medju dobrim lemilica se kotiraju i Pace, Dic.Ako ti je mnogo para sa regulacijom, mozes kupiti na 220V od 16W i bices zadovoljan dok ne budes lemio izvode trafoa. Za plocice je odlicna. Ako ti je Sombor usput dodji da probas 3 modela Erse i jedan Wellera

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Komfor lemljenja sa Ersom je mnogo bolji. Prva lemilica koju sam kupio bila je Ersa i bio sam zadovoljan. Onda sam ponesen pomodarstvom kupio Weller-a i u prvi mah nisam bio zadovoljan ali sam se navikao i sve je bilo dobro do trenutka kad sam opet uzeo Ersu. Kad da sam presao iz Fice u Mercedes. Lakoca lemljenja je znatno veca. Brze prenese toplotu na podlogu, krace traje lemljenje, ne moram da je pritiskam od stampu kao Weller.Weller je odlicna fensi lemilica, ali ne za mene. Davno sam je prevazisao. Moj sledeci cilj je JBC.p.s. Napon u Somboru je stabilan ali kakve ima veze kad ima regulaciju.p.s.2 Nece izaci svadja vec samo iznosim moja iskustva. Zalemio sam mnogo tackica u zivotu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Има и половних а исправних, само треба мало процуњати.стоН_Колд

To je vrlo verovatno kad ti procunjas - kad znas ko ima i gde....Ja ne znadem ko ima dobru i polovnu lemilicu u kraju na prodaju...(ne mora da bude bre sa regulacijom) :huh:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

im'o Weller magnastat i 24 i 220 , Iskra sa reg i 24 i 220 ;Solomon je majka mara kad gledas cenu/kvalitetja je koristim profesionalno i ne da ne kukam nego je hvalim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da dodam jos malo ulja na vatru!!! Dakle kod mene u firmi iskljucivo koristimo DIC japanske lemilice sa izuzetno trajnim vrhovima keramickim grejacem koji je uz to i senzor (PTC) temperature. Lemilice su najmanje 80w pa navise, greju se za 18 sekundi i ja sam jako zadovoljan njima (bez problema se leme i najgore QFP komponente 120 nozica i vise). Prodaje ih neki tip iz Panceva, mislim da je najslabiji model 80 eura a ako nekog interesuje mogu da nabavim i telefon i atresu od istog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da dodam jos malo ulja na vatru!!! Dakle kod mene u firmi iskljucivo koristimo DIC japanske lemilice sa izuzetno trajnim vrhovima keramickim grejacem koji je uz to i senzor (PTC) temperature. Lemilice su najmanje 80w pa navise, greju se za 18 sekundi i ja sam jako zadovoljan njima (bez problema se leme i najgore QFP komponente 120 nozica i vise). Prodaje ih neki tip iz Panceva, mislim da je najslabiji model 80 eura a ako nekog interesuje mogu da nabavim i telefon i atresu od istog.

Немој Уље, дај Пиво!Па што онда не поправиш Тандберга :huh: ?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...