Jump to content

Gde nabaviti dobru lemilicu ?


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 140
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja se takodje kunem u Weller i koristim iste tri lemilicie te marke zadnjih 25 godina (15W, 25W i 50W/24V) - uz nekoliko propalih vrhova za to vreme (vrhovi propali kad sam ih davao drugarima na zajam - cistili ih smirglom/turpijom).

Medjutim, ja nisam naporan korisnik i vodim racuna o alatu pa moj primer mozda nije merodavan, al' imam drugara koji je bas heavy user - pravi reklame i lemi sve i svasta: LEDiode na tisuce, PIC chip-ove, programatore, limove, kablove i sve to puno i cesto i on se kune u ovo:

http://www.denondic....cts/ss8200.html

kaze "Weller je decija igracka za ovo, neunistiva je i mocna a fina, lako i lepo se radi s njom". Ja probao malo i zaista radi valjano, ima i regulaciju u drski. Imaju i zastupnika kod nas ( http://www.interelectronic.rs/ ), pa cim za jedno 30 godina ostanem bez Wellerki, to cu da kupim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se takodje kunem u Weller i koristim iste tri lemilicie te marke zadnjih 25 godina (15W, 25W i 50W/24V) - uz nekoliko propalih vrhova za to vreme (vrhovi propali kad sam ih davao drugarima na zajam - cistili ih smirglom/turpijom).Medjutim, ja nisam naporan korisnik i vodim racuna o alatu pa moj primer mozda nije merodavan, al' imam drugara koji je bas heavy user - pravi reklame i lemi sve i svasta: LEDiode na tisuce, PIC chip-ove, programatore, limove, kablove i sve to puno i cesto i on se kune u ovo:http://www.denondic....cts/ss8200.htmlkaze "Weller je decija igracka za ovo, neunistiva je i mocna a fina, lako i lepo se radi s njom". Ja probao malo i zaista radi valjano, ima i regulaciju u drski. Imaju i zastupnika kod nas ( http://www.interelectronic.rs/ ), pa cim za jedno 30 godina ostanem bez Wellerki, to cu da kupim.

Sipi to je upravo ona lemilica koju sam i ja pomenuo DIC. Taj interelectronic se nalazi u Pancevu i mi samo te lemilice trosimo! Imas rucnu varijantu koja postize radnu temperaturu za 18 sekundi... Ma sve u svemu genijalna lemilica. Jedina joj je mana sto je grejac keramicki pa ako blepi sa neke visine moze da se razbije (al i tu ima leka taj iz Panceva ima i rezervne delove). Moja preporuka, inace pre toga smo koristili samo Weller.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam se razmisljao o necemu slicnom http://www.kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=9020#.nisam neki DIY-er pa da lemim svakog dana ali opet sam zeljan neke bolje lemilice.

Sad sam pribavio Antex lemilicu od 25w sa rezervnim vrhom...Izgleda najbolje do sad sto sam imao uopste...Sve je bolje od onih kojima se drska samo greje... :ermm:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam pribavio Antex lemilicu od 25w sa rezervnim vrhom...Izgleda najbolje do sad sto sam imao uopste...Sve je bolje od onih kojima se drska samo greje... :ermm:

nije losa imam al mi se ne svidja - borim se sa krutim kablom, ja gledam da kupim ersa multi-pro al opet nisam siguran u izborinace onaj jcb ima da se kupi u Comet Electronics ,preko puta sava centra, al je skup
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ispravka.... imaju lemilicu al treba da se naruci iz magacina u bugarskoj JBC3302056 Soldering iron 25W, 30S, 230V JBC > 5 29.0836 EURzvacu iz da proverim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije losa imam al mi se ne svidja - borim se sa krutim kablom, ja gledam da kupim ersa multi-pro al opet nisam siguran u izborinace onaj jcb ima da se kupi u Comet Electronics ,preko puta sava centra, al je skup

Imam utisak da ce nam Car sutra reci kako radi :ermm:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvao sam comet i ne verujem sta mi covek kaze...kaze da ne dobavljaju vise jbc u srbiju posto im treba atest za bukvalno svaku komponentu koji kosta po 5-6 hiljada din za obican vrh pa cekaju da nam se promeni taj glupi zakon...i jos mi kaze osudjen si da kupujes ersu ili welera i da imas iste lemilice kao i svi u srbiju :ermm: videcu da mi donese neko iz inostranstva cisto iz inata....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvao sam comet i ne verujem sta mi covek kaze...kaze da ne dobavljaju vise jbc u srbiju posto im treba atest za bukvalno svaku komponentu koji kosta po 5-6 hiljada din za obican vrh pa cekaju da nam se promeni taj glupi zakon...i jos mi kaze osudjen si da kupujes ersu ili welera i da imas iste lemilice kao i svi u srbiju :ermm: videcu da mi donese neko iz inostranstva cisto iz inata....

Atest se trazi samo za proizvode koji se ukljucuju na elektricnu mrezu... tako da pricu o atestu za vrhove moze da okaci... Nece da se trzaju jer nije komercijalno interesantno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...