Jump to content

Gidjga bio u Biogradu


gidjga

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 85
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Misliš, moj potencijal, k'o endogenog laprdala...?

ako se ne varam - ti kao prosvetno lice - moras imati jos pokoju Valinku , sem toga ........ :rofl:

kontam - imam pravo , kao svojti , to da kazem - odhranila me prosvetar , zence mi je vise od 5 godina bila isto to ..... a imao sam i nekih veza svojevremeno sa prosvetarskom decom :cheers: (sticaj okolnosti - Bog mi je svedok) ....

tako da - ipak - moj komentar bese baziran prvenstveno na letimicnom pogledu na driver ..... ima tome ne tako davno kako sam slinio po toj VT horni - jos dok sam SuperFiju vrndao odgovarajuci bas za PSM EW projekat .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers: Sale ti se hvalio SuperFi da mu je bio Nagard sa dva kompanjona da cuju econo?

yes ;smejao sam se - bar kako mi je on to ispricao ;jedina muka - kako sad vratiti nazad moj CD630 :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista se ne razumem u ove svadbarske zvucnike ali po slici vidim da iz zvucnika ide 2 para zica do neke kutijice. Dal je skretnica ili nesto drugo, nemam pojma. U svakom slucaju ne kosta 4000. Ma ljudi, da se ne lazemo, pljacka kao i svaka druga u Hi-Fi industriji. Samo sto je to ovde bas ocigledno zbog same konstrukcije

covek (luka) lepo rece da kupujemo zvuk a ne materijal...ipak, iako nisam cuo, mislim da je preterana cenaa i dizajn mi je potpuno neukusan...da ne kazem nesto gore
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Coaxial, mislim da nema kutijice, ti cable-ovi idu direct-no (bi-wire)... Ako, nešto, nisam propustio... Što je, sasvim, moguće...

Evo i detalja koji objašnjavaju ponešto... Žao mi je što sam dugo čekao da đavolak dođe na red a, onda, je bilo tehničkih problema koji su me, verovatno, omeli i učinili moje zaključivanje nesigurnim. No, šta je tu je...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni su se svideli zvučnici iz Zagreba, mnogo više po zvuku, a manje po izgledu. Nešto sam i napisao na fifiju, pa ne bih da se ponavljam; svako može da pročita na linku koji je gore ostavio Živorad.O ceni ne bih raspravljao, ali možda nije zgoreg pogledati koliko koštaju Audio Note, čisto iz radoznalosti. Nisu ni prvi ni poslednji koji cepaju sa cenama, ali nas niko puškom ne tera da ih kupimo.Šta mogu? Ja volim velike, stare VoT, volim engleske Lowther, francuske Rehdeko (to sam već pominjao), Acine Ribone, ali volim i Quad ESL; dalje, volim kada mi truba ili sax sviraju kao da mi je svirač seo u krilo (ili još bolje Candy Dulfer) ili kada sam na metar-dva od tenora koji peva napolitansku kanconu kao da mu je poslednje ... Ne volim kada se sistem muči da odsvira dinamiku zapisanu u brazdama ploče, ne volim kada sistem svira kao da muzičari nisu doručkovali, s sve ovo se može čuti maltene na svakom koraku i čulo se u ponekim salama na ovom i prošlonedeljnom show-u.Selficaudio, open baffle po imenu Vragec, me je zadovoljio po mnogim kriterijumima, a da bih mu dao visoku ocenu falilo je da se još malo duže upoznam sa njima, tj. da čujem nešto raznovrsnijeg programa. Međutim, kako je ovo sve šou, vašar, i za mene pre svega druženje sa drugarima nisam mnogo ni očekivao, a dobio sam više od toga.Inače, DBX nije radio, već je korišćena pasivna skretnica (drajver je dualkoncentrik).Na kraju, da završim, veoma mi se sviđa ideja o zajedničkom nastupu naših diy-era, a naravno, i ljudi koji profesionalno rade hi-fi u malim manufakturama. Znate i sami da vas je na ovim prostorima veliki broj, pa ako bi se i trećina pojavila bilo bi fenomenalno!!! A ono što neko reče da bi voleo da vidi face ljudi koji u neverici slušaju ono što je neko iz susedne ulice napravio svojim rukama i pameću to bih i ja veoma voleo. Da je teško da se organizuje, teško je, ali dok neko od vas ne pokrene ostale ništa se neće značajno dogoditi. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na kraju, da završim, veoma mi se sviđa ideja o zajedničkom nastupu naših diy-era, a naravno, i ljudi koji profesionalno rade hi-fi u malim manufakturama. Znate i sami da vas je na ovim prostorima veliki broj, pa ako bi se i trećina pojavila bilo bi fenomenalno!!! A ono što neko reče da bi voleo da vidi face ljudi koji u neverici slušaju ono što je neko iz susedne ulice napravio svojim rukama i pameću to bih i ja veoma voleo. Da je teško da se organizuje, teško je, ali dok neko od vas ne pokrene ostale ništa se neće značajno dogoditi. :cheers:

ma ideja je vise nego dobra, jer bi, siguran sam, povecalo interesovanje i traznju za tom vrstom proizvoda, a samim tim bi sve to imalo veliki komercijalni efekat za same samograditelje i domace proizvodjace.koliko znam nigde u okruzenju nema slicne manifestacije pa bi sve to dobilo na tezini i medijskoj popularnostine znam, jeste tesko organizovati, ali nije nemogucepotrebno je samo prvi put to uraditi i onda sve ide samo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ovi DIY uradci zadovoljavaju estetske kriterijume? Po kvalitetu su daleko ispred Brandiranih ( do 5 i vise puta skupljih).post-39-12699730755_thumb.jpgpost-39-126997310131_thumb.jpgpost-39-126997313327_thumb.jpg

Једино ако је прашина на трафојима на 2. фотографији аудофилска, иначе :rofl::):cheers:;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ovi DIY uradci zadovoljavaju estetske kriterijume? Po kvalitetu su daleko ispred Brandiranih ( do 5 i vise puta skupljih).post-39-12699730755_thumb.jpgpost-39-126997310131_thumb.jpgpost-39-126997313327_thumb.jpg

Opasno izgledaju ovi cevaši :rofl: Koliko vidim sve same triode u singlu, zar ne? Ovaj treći po redu mi se najviše sviđa. Vidim cevnu ispravljačicu, vidiim nekoliko trafoa "viška", kao da su to neki inter-stage ili prigušnice!!!Molim te, daj malo više obaveštenja. Da li su svi tvojih ruku delo? Kakvi su trafoi, koje su svetiljke upotrebljene (ono što poznajem sa slike je izgleda neka 300B ...)? Sa kojim zvučnicima ih slušaš?U svakom slučaju, čestitke sa moje strane za fini rad :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ideja je vise nego dobra, jer bi, siguran sam, povecalo interesovanje i traznju za tom vrstom proizvoda, a samim tim bi sve to imalo veliki komercijalni efekat za same samograditelje i domace proizvodjace.

koliko znam nigde u okruzenju nema slicne manifestacije pa bi sve to dobilo na tezini i medijskoj popularnosti

ne znam, jeste tesko organizovati, ali nije nemoguce

potrebno je samo prvi put to uraditi i onda sve ide samo

Možda bi bilo pametno udružiti se sa susedima iz okolnih država, npr. sa Hrvatima, Mađarima. Onda se, nekako, Novi Sad nameće kao mesto okupljanja. Možda je tamo jeftinije i lakše organizovati jedno takvo događanje nego u Bgd., a možda ne bi bilo loše da se svake godine menja drugi grad.

Lično mislim da je vraški teško organizovati ovakvo okupljanje, ali bi me radovalo kada bi se u tome uspelo. I još nešto: teško je prvi put, ali je teško i da se održi kontinuitet - to znam iz iskustva. Zbog toga je jedan od razloga što cenim HiFiles to što su istrajni, a videćemo koliko dugo će im uspevati, jer je evidentno da za ova dva vikenda nije bilo baš previše posetilaca. Na stranu to kako upravljaju svojim forumom - to sam im direktno rekao, ali treba poštovati ono u čemu su uspešni.

Predložio bih da neko od moderatora otvori novu temu o problematici budućeg okupljanja diy-era u Srbiji i izvinjavam se Gidjga-i zbog uzurpiranja njegove teme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......Predložio bih da neko od moderatora otvori novu temu o problematici budućeg okupljanja diy-era u Srbiji i izvinjavam se Gidjga-i zbog uzurpiranja njegove teme.

to ne mora moderator da uradi , narocito uzimajuci u obzir da verovatno nijedan ne bi imao previse pozitivog udela u eventualnom organizovanju diy-fest-a ; razlozi :- jedan mator ,pa od njega nikakve koristi ,-jedan samo na biciklove misli ,-jedan strucnjak za IT , dakle nekoristan u prakticnom zivotu ,- jedan toliko nije nizasta da i zivi u donjoj pripizdini :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....Predložio bih da neko od moderatora otvori novu temu o problematici budućeg okupljanja diy-era u Srbiji i izvinjavam se Gidjga-i zbog uzurpiranja njegove teme.

Ova vaša neobavezna spika mi uopšte nesmeta :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to ne mora moderator da uradi , narocito uzimajuci u obzir da verovatno nijedan ne bi imao previse pozitivog udela u eventualnom organizovanju diy-fest-a ; razlozi :- jedan mator ,pa od njega nikakve koristi ,-jedan samo na biciklove misli ,-jedan strucnjak za IT , dakle nekoristan u prakticnom zivotu ,- jedan toliko nije nizasta da i zivi u donjoj pripizdini :cheers:

a da li bi ucestvovali kad bi vam neko peti sve pripremio, organizovao i sazvakao?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zez na stranu - mogu samo za sebe da kazem - ja bih mogao da zalegnem samo onoliko koliko mi mesto stanovanja omogucava - ne poznajem BG , NS poznajem ,ali nisam previse u toku itd.1. recimo da u mom mestu mogu da obezbedim bioskopsku salu super sredjenu , akustika ihaj , velika bina - for free ; ali je Bogu iza nogu .2.sve sto se moze odraditi telefonom i netom , mogu da odradim , jer tu nisam ogranicen gore navedenim .3. naravno da bih ucestvovao :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zez na stranu - mogu samo za sebe da kazem - ja bih mogao da zalegnem samo onoliko koliko mi mesto stanovanja omogucava - ne poznajem BG , NS poznajem ,ali nisam previse u toku itd.1. recimo da u mom mestu mogu da obezbedim bioskopsku salu super sredjenu , akustika ihaj , velika bina - for free ; ali je Bogu iza nogu .2.sve sto se moze odraditi telefonom i netom , mogu da odradim , jer tu nisam ogranicen gore navedenim .3. naravno da bih ucestvovao :cheers:

Evo, ja bih, (skoro) sigurno došao... Kao slušalac, naravno... Mada je (skoro) sve što slušam DIY...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam radije za Ancient Pripizdinu - nista fancy (i bolje ne), ali ljudski i cool. Nije Beograd ceo svet. A nije ni Batsch daleko - lako bi se dogovorili da utrpamo u 10-ak kola i ljude i tehniku. Verujem da bi se super proveli a i za domacu ekipu bi bio happening - svima lepo :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...