Jump to content

HEDLUND HORNE


Zflazar

Preporučeni Komentari

ono što sleduje je serija fotografija uslikanih pre par dana kod mog prijatelja Viktora, kod koga se po lepom srednjebanatskom običaju, eto, već godinu i po dana nalaze Hedlund horne na gletovanju i farbanju.Oni koji se sećaju predmetnih horni znaju ih iz ranije inkarnacije, kada su bile ofarbanew kod lokalnog autolimara (kakav limar takva i farba prim. @zfl)... elem, kutije završe tamo 2008 u dvorištu mog drugara koji je poznat po raznim društvenopolitičkim aktivnostima, uključujući i minucioznu tehniku šmirglanja i farbanja koja ga čini čarobnjakom u disciplini restauracije antiknog, kao i modenog (a upropaštenog) nameštaja i drvenarije...Tako vam Viktor u svom ateljeu uzme pod svoje moje glupave kutijetine i za tričavih 18-20 meseci od njih napravi albino-nemani......nisam bio neskroman, zamolio sam Zen-a, da mi ostavi još malo Cabasse fulrejdžere na upotrebu/probu i tako se rodio sistem koji se sastoji od sledećih komponenti:-izvor: SONY dicman (zanm da je sprdačina, ali nismo ništa konkretnije poneli sa sobom)-amp: JLH light (amp baziran na Lindzlihudu sa oko 2W u A klasi)-interkonekti i napajački kablovi: nonejm, uglavnom noćna lampa powecord dajštadaš varijanta-kutije: Hedlunad+ čamov adapter (usviran sa pekmezom i turšijom pre oko 100 godina kao polica za zimnicu u špajzu moje babe, u novoj inkarnaciji kao audio tool)+ Cabasse FR-struja: elektrovojvodina-muzika: Peter Gabriel, Pat Metheny, Keith Jarrett, Miles Davis- isključivo originalni CD-i-piće: kajsijevača berba 2009- u vrlo umerenim količinama zbog faktora Dačić, poznatijeg i kao Novi Zakon O Saobraćaju...sad malo slika:post-36-126817077409_thumb.jpg post-36-126817075197_thumb.jpgpost-36-126817074124_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sada već ulazimo u lascivne detalje, gde se pripojavljuju uz oznojana tela pregalaca i detalji poput visatonovih zvučnika u transmisionoj kutiji... NHF, Glas Razuma je bio prisutan u slušaonici, but sorry... nama se slušala muzika, a ne razum...post-36-126817133623_thumb.jpgpost-36-126817134757_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-36-126817160328_thumb.jpgpost-36-126817161385_thumb.jpg... ikakav je zvuk? mislim da je veoma zabavan, sa solidnom ekstenzijom prema naniže, lažljivim (ali slušljivim) midbasom -za sad bez ikakve intervencije sa pucvolom/vatelinom i sličnim pošastima u compression chamberu... fantastičnim srednjim spektrom bez ikakve naznake usmerenosti ili shout-a, pomalo suficijentnim -ali nipošto neprisutnim visokim spektrom. Brzina? recimo to ovako: sporije od lowthera, brže od tannoya, tu negde ko sonido.Linearnost? kao sonido (sa netretiranim chamberom u farthorni)Zabavnost? oh, daaaaa...i kome devojka?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viktoru.FFL neće. Ima fart koji ga čini srećnim u kombinaciji sa lowtherima i nonsens elektronikom.zflazar ne može. Ima dnevnu sobu sa projektorom u kojoj spava sa svojom ženom i sni o dual concentric 15" Tannoyima. U međuvremenu sluša muziku sa jutjuba na poslu i sa minilinije kod kuće/i. Ono malo što je kući.Ajd uzdravlje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na lepim rečima. @Ston, vrata su standardne visine ali pomalo šira zbog dimenzija Banaćana, pa zato im optika pomalo vuče da su niža, jeli...što se tiče zvučnih utisaka, ja sam napisao onako kako ja čujem. Nikakvo Carevo Novo Ruho, tek dobra zabava ;) Oni koji se priključe zabavi, uvek doprinesu, ako ništa drugo, sa svojim interesovanjem za predmet zabave ;)@Beli, ako preteknu horne, ići će svakako na neku formu dražbe. Dotle je devojka kod Viktora.@svi ostali: ako ima interesenata, islopaću slike sa hard-diska, i postaviću prethodnu paradu pravljenja banaćanaskih hedlunada u gotove projekte ili štatijaznam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@svi ostali: ako ima interesenata, islopaću slike sa hard-diska, i postaviću prethodnu paradu pravljenja banaćanaskih hedlunada u gotove projekte ili štatijaznam...

Svakako da ce biti interesnatno za videti sta i kako banacani znadu da naprave! ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Beli, ako preteknu horne, ići će svakako na neku formu dražbe. Dotle je devojka kod Viktora.

Ma to je bila samo šala ... inače Hedlund je za mene jedan od najlepših i najelegantnijih zvučnika, te mi je stoga namera da ih jednoga dana ... pravim ... ne bi bilo to potpuno zadovoljstvo ako bi ih kupio ... možda ako dobijem sedmicu na lotto-u Postavljena slika, pa počnem da skupljam sve ono za čim sam u nekom periodu života balavio ... Postavljena slika

@svi ostali: ako ima interesenata, islopaću slike sa hard-diska, i postaviću prethodnu paradu pravljenja banaćanaskih hedlunada u gotove projekte ili štatijaznam...

Ima ... što si iz gore napisanog i sam zaključio Postavljena slika ... a ima još dosta toga kod vas što bi mnogima bilo interesantno da se predstavi ... od onih čuda što svekle, pa do onih što se vrtu Postavljena slika ... pa kad, i ako, budete imali vremena i volje ... Postavljena slika

Inače svaka čast na majstorski uradjenim Hedlundima Postavljena slika; šteta što nisu bili te sreće da se i udome kod vas Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 years later...

:oke:  :disco:  :bcake: extra

kad se malo bolje razmisli sal svira fino 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...