Jump to content

Philips CD472


zerowaf

Preporučeni Komentari

Sad stigoh s posla i gledam sliku. Player nije isti kao moj, ali sliči dovoljno.Ne vidim oznaku - je li to SAA7220?Ovi brojevi koji se vide se ne poklapaju sa brojevima na mojim čipovima.Uglavnom, sad imam ideju kako to treba izgledati! Danas sam preumoran za bilo kakvo ozbiljno istraživanje (legao u 2h i ustao se u 4), ali ću sutra početi čačkati.Hvala, Brane!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 124
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zeo,Ako imas priliku za CD-94 (bilo koja izvedba, MK1 1x TDA1541A ili MKII 2x1541Anemoj propustiti ako je dobro ocuvan,pricam ti iz iskustva imao sam 2 kom 94' i MK1 i MK2i odlicni su CDM1 MK2 mech sa novom swinging arm koja se mozda moze naci nova sa sve laseromradice vecnoi to bolje od drugih modela te klase (960 itd)ima cak dovoljno prostora za dodatke i modifikacije tipa primereniji IV, reckloking, MCK unit, I2S output driver, itd94 ima sasiju od philipsovih profesional modela kao sto je LHH1000inace sve je drugo isto...jedino sto se istezu gumice na mehanizmu loadera a to zna bas da nervira, gumice nisu standardneali se moze resiti tako sto se prepolovi gumica...i lak je prilaz za zamenu gumica jer se ne mora skidati ceo mech...cheers :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala ZZZ!Moram sa žalošću reči da mi je utekao! Koštao je 60€ i neki klipan ga je zgrabio prije mene! Zapravo kad sam nakon nekoliko sati išao još jednom pogledati oglas već je bio neaktivan...Tako je to kad ne živiš u metropoli nego fucken nearcunt (pokušaj prevesti! :sarcastic_hand: )!Svakako sam se zainteresirao za njega - CDM1 na kojeg mnogi onaniraju i TDA 1541, te za one kojima to nešto znači - 10kg žive vage.EDIT: Vidim da si me prekrstio u ZEO (n rider), odnosno u onoga čije ime više ne spominjemo! :buehehe: (joke - znam da je tipfeler, ali sam prvak svijeta u pišanju uz vjetar! :buehehe: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Nego, 'ajde da dovršim ovaj thread! :Viannen_loungelizard: CDP na kraju nije dobio novi clock jer mi onaj Acin nije proradio. Ne mislim da nešto nije u redu sa Acinim clockom nego sa mojim neznanjem, pa sam mudro zaključio da clock zapravo i ne daje bogznakakav napredak... :angel0: (to je jedan od mehanizama za obranu od frustracije - kompenzacija! Blade zna o tome puno više reći - ja frustraciju samo proživljavam :buehehe: Blade, :drinks: )CDP nije dobio niti Sipi-shunt.... Složio sam jedan na raster pločici i nije valjao...složio još jedan....složio još jedan...i dobio 5V! YESSSSS!!!Ponovo o frustracijama - kad sam sve lijepo posložio da ga spojim - nije više radio...Ma, ta priča o shuntu mora da je prenapuhana....Ne vrijedi on živaca i stalnih putovanja u ZGB po nove elemente jer sam one stare uspio onesposobiti.... (ironija - vidi zagradu u prethodnom pasusu! :) )Zato je CDP dobio lampe!Da, znam da ne valjaju u playerima, znam da I/U konverzija sa otporom prema masi ne vrijedi pišljiva boba, ali to sam htjeo imati!post-436-0-57520800-1301376439_thumb.jpg(bit će još slika, ali ne može u isti post!)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampe i sve ostalo sam kupio u našim oglasima od člana Glogov kolac. (Tenx GC :drinks: )Spoj se zove, ako se ne varam SRPP ili totem pole i svi se slažu da nije najsretnije rješenje u playeru. Nadam se da nije, jer što ću dalje raditi ako je ovo kraj svijeta?! ;)Napajanje je sa Zenerima regulirano na 140 V i posebna zahvala MOM drugu na drumu za shemu napajanja!!! (Žile, nemaš samo ti drugove po drumovima! :cheers: )(Nije tajna tko je autor napajanja, ali nisam pitao čovjeka što misli o tome da ga spominjem ovdje, pa neka se sam javi ako sam pogriješio što ga ne imenovah! :cheers: )Malo sam kontao kako je najbolje spojiti grijanje, pa sam zaključio da fensi pravljenja druge mase sa dva serijska otpora između B+ i napajanja grijača u cilju polarizacije ili nećeg što se slično izgovara, manje mogučnosti proboja anodnog napona i smanjenje bruma nisu za ovakvog macho muškarčinu naviknutog na nedaće i da predobro složen uređaj može imati za posljedicu da se naviknem na dobro i tako s vremenom omekanim i razmazim se....naježio sam se od same pomisli na to....idem napraviti 200-300 sklekova i popiti pivo... :buehehe:Zen, :drinks: Osim lampi, CDP je ipak dobio malo odvajanje i filtraciju napajanja za SAA7210, SAA7220 i TDA1541 na zasebnoj pločici - to je ona što je okrenuta naopako na gornjoj slici.Ovako izgleda sa druge strane:post-436-0-60540400-1301377225_thumb.jpg(bit će još malo)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I na kraju sklopljen player:post-436-0-97956500-1301377385_thumb.jpgZvučni utisci?Radio je nekoliko dana u beta varijanti - bez napajanja i spojen samo toliko da vidim za koliko vremena će prodimiti. Nije prodimio, a zvuk nije bio loš - teško se sjećam kakav je zvuk imao prije lampi jer je CDP stajao rastavljen nekoliko mjeseci u verkštatu i nisam ga slušao dugo vremena.Sada sa lampama i napajanjima mi se ćini čisto solidan! Prije dva tjedna sam bio na obaveznom liječničkom pregledu i kažu da imam potpuno ispravan sluh, ali sam svejedno dudek za bezbroj stvari koje ljudi čuju.Meni se sviđa ono što sad čujem - ništa mi ne privlači pažnju i nemam dojam da nećega manjka.Možda kad jednog dana budem imao bolje komponente u ostatku sistema poželim bolji CDP, ali za sada sam stvarno sretan sa ovim što čujem. Samo da dodam - ovakvog ga slušam tek oko 1,5 sat! Radilo se cijelu noć na njemu! :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zerovaf druze cestitam ti jos jedanput na uspesno zavrsenom projektu CD - Playera ! Neka te lepo sluzi i jos lepse da ti zvuci ! :good2: Drago mi je sto sam ti pomogao oko resavanja topologije napajanja za taj Cevni SRPP . (Lampizator )I sta god da ti zatreba ubuduce tvoj drugar je uvek tu , koliko mogu i znam ja cu ti uvek pomoci ,sta ja eventualno ne znam ima opet na ovom Sjajnom Sajtu drugara koji opet svakako znaju . Poz.! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zerovaf druze cestitam ti jos jedanput na uspesno zavrsenom projektu CD - Playera ! Neka te lepo sluzi i jos lepse da ti zvuci ! :good2: Drago mi je sto sam ti pomogao oko resavanja topologije napajanja za taj Cevni SRPP . (Lampizator )I sta god da ti zatreba ubuduce tvoj drugar je uvek tu , koliko mogu i znam ja cu ti uvek pomoci ,sta ja eventualno ne znam ima opet na ovom Sjajnom Sajtu drugara koji svakako znaju . Poz.! :cheers:

Hvala opet! :drinks: Inaće, Willy je čovjek sa neobično puno strpljenja i puno mi je pomogao tokom lampiziranja! :hi: Naravno, više ljudi je pomagalo kroz čitav thread - Sync, Impuls, S.Oliver, Zen, Aco-car....Zaboravih pomenuti:CDP je prebačen u NONOS. Prerezane su veze sa 7220 i spojen mute. Nema klikanja kod prebacivanja pjesama.Stavljeno je 14 MKS-ova od 470n na TDA i po jedan MKP 100n na kondenzatore u napajanju playera.Struju za napajanja čipova sam uzimao odmah iza Graetza - nisam imao pri ruci dovoljno dioda da struju uzmem odmah iz trafoa ( a i tko zna kako bi to završilo?! :rofl:).Transport je dampiran sa nećim ćemu ne znam ime - sliči na plastelin. Naguran je u svaki utor na plastici, a na ravne dijelove je nanešen u koliko-toliko ravnomjernom sloju, pa nakon toga zaliven lakom za nokte.To sam još davno uradio i do sada je miris laka već ispario, ali ispočetka se "čulo" baš jako... :)Stavljena je i IEC utičnica. Kad mi se bude dalo dodat ću još neki X2 kond na nju - negdje sam čitao da može pomoći kod filtracije struje, a nije ni neki posao, niti je trošak.Promijenjene su nožice jer onih 14 MKS-ova je moralo izviriti kroz donju ploču i CDP je morao u visinu zbog toga. Razmišljam da ga ušarafim na neku tanju dasku za rezanje, jer plastika od koje je napravljen nije namjenjena za sadašnju (vjerovatno) dvostruku težinu u odnosu na original.Svi korišteni kondovi su no name - u trgovini sam tražio LOW ESR kondenzatore. Trgovac me je čudno pogledao i pitao hoću li možda "niskoimpedansne"... Rekao sam: "... (WTF? Nisko-šta?)....Da-da! Te hoću!" :rofl:Sjetim li se još kojeg detalja, napisat ću.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...