Jump to content

Philips CD472


zerowaf

Preporučeni Komentari

Moze biti zato sto ne pijes, a Zivorade? ;)

Hteo sam da izbegnem tu odrednicu, al'... Nisam ni ja, uvek, bio svetac. Al' zlopamtilo jesam... Sve proističe, jednostavno, iz nesposobnosti za laganje. Matematičar...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 124
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Posto ja stavljam pice uvek u prvi plan, ergo dakle, mnogo se brzo odljutim i prihvatim ponudjeno mi pice...Sta cu taki sam!Bier uber alles!

U našoj kulturi piće nije samo piće. Piće je poziv na druženje ili izražavanje poštovanja ili kao što si već rekao poziv na pomirenje. Stoga i odbijanje pića može biti protumačeno kao odbijanje prijateljstva. E sad, kako da ja svojoj ženi objasnim da ne želim biti sa nikim u zavadi i da sam ja zapravo jedva čekao da dođem kući? ;);) ;) ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Nego, da malo obnovim sagu....Može li netko raći kako točno spojiti Aca clock na player?Napravio sam Sipijev shunt na raster pločici i dodao C-mos po Acinom receptu sa druge stranice ove teme.Kristal sam skinuo i dodao ga na skalamerijicu i....ništa! Transport vrti k'o nezdrav - player ne prepoznaje clock!Ima li netko koristan "step by step" link ili ideju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li netko koristan "step by step" link ili ideju?

Step one: take the cables and unplug them from other devices and the mains cord from the wall socket

Step two: pick up your CD player gently but firmly

Step three: start walking "step by step" toward your garbage can...

Step four: Trash it!

Done!

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Step one: take the cables and unplug them from other devices and the mains cord from the wall socket

Step two: pick up your CD player gently but firmly

Step three: start walking "step by step" toward your garbage can...

Step four: Trash it!

Done!

:buehehe:

:buehehe::buehehe::respect:

Predobro!!! :good2:

...................

Step five: Don't look back! Take a loan and buy Wadia....or AN! :dash1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe::buehehe::respect: Predobro!!! :good2: ...................Step five: Don't look back! Take a loan and buy Wadia....or AN! :dash1:

Ne bih ja bacao pare na Wadiu. Još manje na Meridiana. Realno? Za neke pristojne pare, mislim da je dobro očuvan i potpuno funkcionalan Philips CD630 plejer za respekt.http://cgi.ebay.de/PHILIPS-HIGHEND-CD-PLAYER-CD-630-FTS-FB-/320612448357?pt=DE_Elektronik_Computer_Audio_Hi_Fi_CD_Player&hash=item4aa5fdb865
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meridian sam imao 506.20....ili ipak 508? Ne sječam se više - nije mi ni važno. Nisam bio oduševljen.Drugi player neću kupovati osim ako mi se ne pojavi neki bezobrazno jeftin sa 63-ojkom.Cijenim vaš pristup! :assshake:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne otpisuj me još! Idem se informirati što je to CD830 (transport, DAC i ostalo), pa ti javim! Inače, ugledao sam jedan Marantz CD-94 (same as Philips CD960) ovdje kod nas.Odnedavno imam način da elegantno dobavim ili otpremim robu za Srbiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, cijena je dobra! To što krcka kod otvaranja i zatvaranja je mehanički problem i vjerovatno treba samo prekontrolirati gumice i one plastične zupčanike. Ako ta plastikarija nije oštećena možda bi mu pomoglo podmazivanje.Samo da malo osvježim pitanje!

Nego, da malo obnovim sagu....Može li netko reći kako točno spojiti Aca clock na player?Napravio sam Sipijev shunt na raster pločici i dodao C-mos po Acinom receptu sa druge stranice ove teme.Kristal sam skinuo i dodao ga na skalamerijicu i....ništa! Transport vrti k'o nezdrav - player ne prepoznaje clock!Ima li netko koristan "step by step" link ili ideju?

Trenutno mi je ovo malo veća "briga"...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povezao sam ga točno kako je Aco nacrtao tamo negdje na početku threada. Još tada sam pitao je li to sve ili ima nešto što se za pametan svijet podrazumijeva, a ja, naravno, ne znam i dobio odgovor da ako ga spojim kako Bog zapovijeda mora da radi.To mi liči na ovakav tečaj crtanja:post-436-0-45549100-1289510776_thumb.jpg :buehehe: Nisam ništa spajao na masu. Ako ti nije teško bi li mogao opisati detaljnije (ili još bolje nacrtati) gdje se što spaja.Uza sve, još sam zapilio da SAA7220 potpuno izbacim van. Već sam ga bio i skinuo sa pločice, ali kako stvar nije proradila vratio sam sve natrag kako je i bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bas nisam pazio na casu pa ne znam koji je to Acin klok. Govorim ti za qwak klok gde sam imao slican lapsus. Na SAA je spojen kvarc preko nekih kondova i R. Sve to skones i kvarc stavis na kwak i kwak povezes na nogicu SAA koja prima klok i na masu a ne umesto starog kvarca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledah a sad ovaj thread i potstih se. Bilo je to odavno pa nije ni cudo sto se zaboravilo. Uglavnom, ja sam zadovoljan sa kwakom. Mozda zato sto je pristojno napajanje izvedeno. Elem isto je i kod mene disk vrteo bezveze jer sam pogresno spojio. Kad sam ispravio radio je kako treba.Hoces slike?http://img7.imageshack.us/i/img0408rl.jpg/Mislim da se lepo vidi gde je zalemljen klok

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...