Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

Sta mislite zasto volem Linux?Koliko puta bi trebao ovu tehnologiju nekome ovde da objasnim da bi shvatiokako radi u prste??? <_<

Live free or DIE! Linux forever!!! Evo ja poticem iz kuce koja je prva na ovim terenima uradila aplikaciju na Linuxu davne 1992. (Slackware e.sad.da.me.bes.ne.mogu.se.setiti.verzije) i to ne bilo kakvu aplikaciju nego nesto sto je tada imalo nekih 170.000 linija koda... I od tada pa do dana danasnjeg razvijamo softver samo na Linuxu (Centos trenutno 5.2, Red Hat EL 5.2, Mandriva 2009, Suse i kao kruna svega RTAI sto mu dodje Real Time Aplication Interface).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Live free or DIE! Linux forever!!! Evo ja poticem iz kuce koja je prva na ovim terenima uradila aplikaciju na Linuxu davne 1992. (Slackware e.sad.da.me.bes.ne.mogu.se.setiti.verzije) i to ne bilo kakvu aplikaciju nego nesto sto je tada imalo nekih 170.000 linija koda... I od tada pa do dana danasnjeg razvijamo softver samo na Linuxu (Centos trenutno 5.2, Red Hat EL 5.2, Mandriva 2009, Suse i kao kruna svega RTAI sto mu dodje Real Time Aplication Interface).

@CareTo je prava retkost ovde.Imas srece pa da radis tamo da znas istinu pravu o svemu.Ko i ja ovde... <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@CareTo je prava retkost ovde.Imas srece pa da radis tamo da znas istinu pravu o svemu.Ko i ja ovde... <_<

Kompletna elektroprivreda Srbije ima SCADA sisteme bazirane na Linuxu, koje smo mi napisali i implementirali...Znaci kad ti nestane struje mi smo krivi... :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kompletna elektroprivreda Srbije ima SCADA sisteme bazirane na Linuxu, koje smo mi napisali i implementirali...Znaci kad ti nestane struje mi smo krivi... <_<

Ajd onda, napravi mi neki deb paket da instaliram depencies da ako nema 230VAC u mrezi, da mi se razlika od 170VAC generise iz nekog fajla sa USB harda ili direktno dowloaduje... sudo apt-get install difference 50VAC... :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izbaci na plocicama Babela R13 i eto ti upola manje W, vise detalja i transparentnija zvucna slika.

pretpostavljam da mislis na pretvaranje Aleph CCS ( modulisani CCS) u obicni ( nemodulisani) CCS ;to se postize izbacivanjem R14 , a onda mozes da kratkospojis i R22,R23 ;ako izbacis R13 dobijas full blast mirnu struju - bas suprotno od onoga sto Miki treba
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da mislis na pretvaranje Aleph CCS ( modulisani CCS) u obicni ( nemodulisani) CCS ;to se postize izbacivanjem R14 , a onda mozes da kratkospojis i R22,R23 ;ako izbacis R13 dobijas full blast mirnu struju - bas suprotno od onoga sto Miki treba

Posto su tvoja plocica tvoja shema ja cu da kratko-spojim sta mi ti kazes.Sto je sigurno sigurno je....Samo da ne odletim u vazduh - full blast <_<:moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pretpostavljam da mislis na pretvaranje Aleph CCS ( modulisani CCS) u obicni ( nemodulisani) CCS ;to se postize izbacivanjem R14 , a onda mozes da kratkospojis i R22,R23 ;ako izbacis R13 dobijas full blast mirnu struju - bas suprotno od onoga sto Miki treba

Da na to sam mislio.. hvala na ispravci. <_<
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da na to sam mislio.. hvala na ispravci. <_<

ma nije bitno da sam te ispravljao .... nisam imao vremena da napisem sve , jer sam morao da begam ...elem - iskljucivanjem modulacije Aleph CCS-a dobija se pure SE rezim rada ;da li ce ti se rezultujuci zvuk svideti - zavisi prvenstveno od vrste zvucnika koje koristis i tvog ukusa .primera radi - bilo je za ocekivati da SuperFi vise voli pure SE na Sonido u horni , ali on ipak preferira zvuk standardnog Aleph CCS-a .snaga nije u pitanju , jer je za tu situaciju ima dovoljno i u cistom CCS rezimu , nego je ukus u pitanju ...... afinitet za ove ili one harmonike u spektri izoblicenja , bez obzira koliko ona mala ili velika bila ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nije bitno da sam te ispravljao .... nisam imao vremena da napisem sve , jer sam morao da begam ...elem - iskljucivanjem modulacije Aleph CCS-a dobija se pure SE rezim rada ;da li ce ti se rezultujuci zvuk svideti - zavisi prvenstveno od vrste zvucnika koje koristis i tvog ukusa .primera radi - bilo je za ocekivati da SuperFi vise voli pure SE na Sonido u horni , ali on ipak preferira zvuk standardnog Aleph CCS-a .snaga nije u pitanju , jer je za tu situaciju ima dovoljno i u cistom CCS rezimu , nego je ukus u pitanju ...... afinitet za ove ili one harmonike u spektri izoblicenja , bez obzira koliko ona mala ili velika bila ...

Mlava je odlepio na Aleph CCS. Kaže ništa bliže živoj svirci nije čuo. <_< P.S.(smanjte malo ove smajlije, uvek se pogubim) :moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SaleCisto po secanju sam okunuo po r13, znash i sam da se toliko ne razumem.. <_< Bili smo vodili vec ovu raspravu oko iskljucivanja ccs-a...pre podosta vremena, i tvog predloga da se tu stavi jumper pa po volji ga stavljati i skidati.. Afiniteti vecine su ostali sa ukljucenim ccs-om. :moil: A sto se twikovanja napajanja Babela tice, Sloba je dogurao do kraja...ili gresim :idea: Ja bi ga prepravio na dual mono al sam zaglavio sa 6 Towa 33000uF tegli pa sad ili ih menjati drugima ili gotovo nemoguce naci josh dve identicno iste. Ne bi li imao svuda simetricno iste...No prvo da se LDR skutija u hrastovinu ovih dana i stignu beyme za econowave...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi ga prepravio na dual mono al sam zaglavio sa 6 Towa 33000uF tegli pa sad ili ih menjati drugima ili gotovo nemoguce naci josh dve identicno iste. Ne bi li imao svuda simetricno iste...

Синк! стрпи се наћи ћу ти још два али сам стварно у гужви!СтоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Синк! стрпи се наћи ћу ти још два али сам стварно у гужви!СтоН_Колд

Blagodarim!!! Eto i to je reseno, a novi torusi ce ici u zasebnu kutiju <_<:moil:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko - daj dimenzije tih hladnjaka sto imas (prvi post u threadu , milion puta editovan <_< ) - cisto da vidim za sta su sposobniodnosno - ne moras , ako si se defacto odlucio za Mlavino kutejce eve ti shema za MIni Babelfish J ;shiljem ti pcbs , 2SJ74BL , BC tranzs , Elna 470uF kondove ;ostatak ces naci lokalno- sve boranija metal film otpori (osim 4 kom 0R68 po kanalu) , a sto se tice blok kondova - kad vidis tacan raster , onda gledaj sta imas u fiokCi , a sta u najblizoj trafici duhana

post-2-1243537850_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko - daj dimenzije tih hladnjaka sto imas (prvi post u threadu , milion puta editovan <_< ) - cisto da vidim za sta su sposobniodnosno - ne moras , ako si se defacto odlucio za Mlavino kutejce eve ti shema za MIni Babelfish J ;shiljem ti pcbs , 2SJ74BL , BC tranzs , Elna 470uF kondove ;ostatak ces naci lokalno- sve boranija metal film otpori (osim 4 kom 0R68 po kanalu) , a sto se tice blok kondova - kad vidis tacan raster , onda gledaj sta imas u fiokCi , a sta u najblizoj trafici duhana

4x35 cm no nemam ih..... :moil: Zato i uzimam Mlavino kutejce.Gde da nadjem 0R68 ako nema???Sta mislite za ovakav filter:post-1-1243541606_thumb.jpggde da nadjem ovakvo postolje - jel moze nekoda ga napravi - nabavi ? mislim da je bolje od bilo koje plocice :moil::idea:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Gde da nadjem 0R68 ako nema???..

pa nisam rek'o da moraju biti od prepucijuma , tako da budi siguran da ih ima <_<

.......Sta mislite za ovakav filter:...gde da nadjem ovakvo postolje - jel moze nekoda ga napravi - nabavi ? mislim da je bolje od bilo koje plocice :moil::moil:

cek malo - nisi ni kondove nabavio , a vec trazis obujmice ako ima igde ima kod dede ili guje ....... nji' dva sve imaju :idea:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni treba jedno cetri (mada razmisljam o 6) - josh jedno 10-ak ljudi - pa ajde !Ovo je vec za grupne nabavke - da se pravi post.... <_<

Dosta su ti dvojica koji imaju po dva viska. U proslom GB-u je kupljeno 200 kom.O
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

N smem <_< sve uvaženi članovi ovog foruma, uključujući i upravu :moil: GB za 35v nije sproveden, možda je to zanimljivije većini.Lako ćeš posle da se trampiš za te koji tebi trebaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...