Jump to content

Babelfish J


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 768
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Па онда је боље да налије олово, ем тешко ем избалансирано! :rofl: стоН_Колд

s obzirim da su jfeti negde napred , logicnije je da se nazad kao protivteza ubace 12mF/63V ........ :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grejanje greca ne zavisi od struje za koju je predvidjen nego od pada napona na njegovim diodama i struje koja protice kroz njega. Taj grec ima standardne diode koje imaju pad napona oko 1V na sebi dok Zenov predlog koristi shotki koji imaju pad napona 0.2V pa ce se i 5 puta manje grejati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen

Danas sam u komšiluku posetio jednu prodavnicu elektro-trt-mrt, u kojoj ima ovih kondova.

Trgovac mi održa lekciju da su ovi koje ti nazivaš motor-run u stvari takozvani radni kondenzatori.

Možeš li ovo potvrditi ili on greši ?

Nažalost imao je samo male vrednosti, ne više od 25uF.

Tacno je da su to tzv radni kondenzatori i koriste se da stvore fazni pomak u jednom namotaju, a sa time i obrtno magnetno polje koje je prouzrokuje okretanje rotora, tj rad motora.

Naime kod monofaznih asinhronih motora se koriste dve vrste kondenzatora :

ve

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Run ili radni, isto je.Ja sam kupio u Subotici, placao po 600 dinara komad. Icar Ecofill 50uF. Ako kome zagusti da ne ide drugacije, dam broj telefona nadleznog u doticnoj firmi da se naruci. Inace, necu da ih reklamiram jer se ne bave elektronikom nego samo elektrikom a ovakvi kao mi im dodemo samo na sisanje. (

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko Icar Ecofill motor-run kond50uF/400Vacprecnik 44mmduzina 117mm + 11mm usiceIcar Ecofill80uF/400Vacprecnik 55mmduzina 115mm + 14mm usice

Mini Aleph (Babel), mini kondenzatori, preko 100mm nece moci.Mozda su ti koje Leo Muze konza predlaze (25uF) dovoljno dobri.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mini Aleph (Babel), mini kondenzatori, preko 100mm nece moci.Mozda su ti koje Leo Muze konza predlaze (25uF) dovoljno dobri.

a sex ?da prostis - dva lezecke, na sprat ?mislim - to Mika mora da izmeri ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sex ?da prostis - dva lezecke, na sprat ?mislim - to Mika mora da izmeri ...

moji su taki lezajici... 1 on top of the other...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...